Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti nem vettétek még észre,...

Ti nem vettétek még észre, hogy ha valaki nagyon kövérről lefogy, akkor nagyon elszáll magától?

Figyelt kérdés

Meg az emberek is teljesen elszállnak tőle, hogy milyen ügyes... Pl van egy ismerősöm, velem egyidős, de nem túlzok, hogy kb 120/130 kilós volt. Egy ideje nekiállt fogyózni, állandóan rakja ki a facebookra, hogy mennyit fogyott meg mennyit sétált a futópadon meg ilyenek. Nemrég kiírta, hogy elérte a -30 kilót. De még most is 90-100 körül mozog. Nem mondom, hatalmas teljesítrmény, de azért mostmár kezd elszállni magától. Rakja fel minden nap a képeket magáról, jönnek rá a kommentek százával, hogy milyen csinos lett. De persze a csinostól nagyon távol áll. És rajta is azt látom, hogy míg ducin kedves, szerény volt, mostmár kezd nagyon elszállni magától. És tudom, hogy rosszaság, de zavar, mert én nap mint nap küzdök, hogy ne hízzak el, hogy tartsam a súlyom, mert baromi nehéz nekem is. AHogy egy kicsit abbahagyom a diétát, hízok 5-8 kilót egy hónap alatt. Szóval baromi kemény munkám van abban, hogy ilyen vagyok, még ha nem is vagyok sovány(65 kg körül van az átlag). Mégse teszek ki magamról képet, mert ígyis kövérnek látom magam( az is vagyok), bezzeg ő aki majdnem kétszer akkora mint én, kirak magáról naponta 5-6 képet, és mindenki el van ájulva tőle.

Ti tapasztaltok ilyet?


2014. okt. 13. 10:34
1 2
 1/20 Mi közöd Tőle ***** válasza:
52%
Ez marketing a fogyózó részéről. Igazából úgy jön le ez tőled, mintha irigy lennél rá, hogy mennyi figyelmet kap. Ő jól kommunikálja amit csinál. Bár hidd el, nem tart sokáig ez, mert egy idő után megszokják az emberek. Én is jó 25 kilótól szabadultam meg nem oly régen, viszont sosem éreztem ilyen magamutogatási kényszert (nem is volt akkoriban féjszbukom!). A te ismerősödnek vannak gondjai. Aki ennyire figyelem éhes, az nagyon elhagyatottnak és szerencsétlennek érzi magát. Ezzel próbálja az álló vizet kavarni maga körül. Én annak ellenére, hogy nem próbáltam figyelmet felkelteni, rengeteg dicsérő szót és a kolléganők részéről rengeteg flörtöt kaptam. Vonzás törvénye. :)
2014. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
valószínű azért mert az emberiség 90% nem bírna ennyit fogyni, azért mert nincs kitartása és jó módszere. -30 kilóra én is büszke lennék (nyilván arra már nem hogy oda juttam volna). én -25kg fogytam, én pnt nem voltam elszállva, de magamban büszke vagyok magamra. lehet irigy vagy egy kicsit nem? az hogy te nagyon küzdesz azért hogy ne hízz el, az valszeg a te rossz módszered. ezek szerint nem tudod, hogy kell normálisan megtartalni a súlyod. ami után lefogytam, olyan tapasztalatra tettem szert a diétázásal kapcsolatban, hogy tudom mit, mikor, hogyan és mivel ehetek és így könnyű szerrel tartani tudom a súlyod, nincs rajtam nyomás, mert 10dkg nem tudok hízni. ajánlom számodra a dietmaker blogot, sok hasznod info van rajta.
2014. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze, hogy irigy vagyok, mikor azt látom, hogy egy majd 100 kilós nőre írja mindenki, hogy milyen csinos... Rám soha nem mondja senki, pedig nála azért sokkal csinosabb vagyok, persze önmagamhoz képest nem. És ezt nem érzem fairnek. Mert ha ő, félév alatt le tudott ennyit fogyni, az azt jelenti, hogy nincs hormonproblémája(mint nekem), csak egyszerűen zabált edddig, amit lehet is tudni, ezelőtt 1-2 évvel minden nap a kajákkal árasztotta el a facebookot, amit készített. De minden áldott nap! Persze, hogy meghízott tőle, most meg az ővé a szentgrál, mert 130 kilósan abbahagyta a zabálást és lefogyott.
2014. okt. 13. 10:47
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg nem azért írnak neki ilyen bókokat, mert annyira nagyon szép és kívánatos lett hirtelen, hanem azért, mert kedveskedni akarnak neki és elismerni ezt a nagy eredményt. Bíztatni akarják. Mert valljuk be, nem az jellemző a tonnadonnákra, hogy elhatározzák magukat és lefogynak, szóval, ez azért tényleg ritkaság, hogy valaki végigcsinálja.

Téged is megértelek, hogy ez bosszant, hiszen te is keményen dolgozhatsz, hogy tartsd a súlyod, de azt nem tudják, hogy min mész keresztül, mert mondjuk te nem teszed ki a közösségi oldalakra.

Míg a kövér lány folyamatosan posztolja, a te harcodról nem tudnak semmit, pedig szerintem te is kapnál jó szót, ha beszélnél erről.

2014. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
61%
Atyaeg. a baratnod nem csak csinos es nagy akaratereje van de jol is foz! Csodano, ilyet akarok.
2014. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan büszke magára, az emberek többsége tényleg nem tud fogyni. Az pedig, hogy a többiek támogatják és bátorítják, erőt ad neki, ami jó.

Ha jól nézel ki, tegyél fel nyugodtan te is képet, nem leszel tőle rossz ember. Ha meg hormonproblémád van, menj orvoshoz, feleslegesen ne kínozd magad.

2014. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Én is minden áldott nap főzök (igaz nem posztolom ki), mégsem zabálok. Gondolom te is eszel minden áldott nap. A te bajod kedves kérdező egyszerűen a sárga irigység. Nem tudsz örülni más sikerének.
2014. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Azt hiszem nagyjából értem, hogy mire gondol a kérdező. Persze eredmény, ha valaki lefogy, de azért ettől nem lesz valami szent. (Meg ugye az tud sokat fogyni, aki kövér. Az miért nem érdem, ha valaki sose hízik meg?)

Engem is idegesít, amikor valaki naponta többször kiposztolja, hogy most éppen mit csinált és még az izzadt hasáról is tesz ki képet. És úgy csinál mintha, csak ő mozogna egyedül a világon és aki nem ezt teszi, az már nem is ember. Nekem van egy ilyen ismerősöm :)

Én már sokkal régebb óta sportolok mint ő (és én nem is fogyás miatt, csak hogy egészséges legyek), soha nem teszem ki fb-ra, hogy éppen hogyan izzadok. Nem azért csinálom, hogy mindenki velem foglalkozzon és lájkolgasson :)

2014. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Értem én is a kérdezőt, de attól még ez nettó irigység. Ha nem lenne irigy, akkor egyszerűen átpörgetne a képen, vagy ha nagyon zavarná, akkor letiltaná az illetőt az állapotsávjáról.

De őt bosszantja, hogy a másikat bezzeg dicsérik, amikor őt meg nem, és ezért még egy kérdést is képes kiírni gyakorin. Hát ilyen az irigy ember :)

2014. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen, én irigy vaygok, ezt már túltárgyaltuk, írtam én is, nem ez a kérdés. Persze, nem a külsejére vagyok irigy, én kb kiszaladnék a világból, ha ilyen 100 kiló körül lennék, még így is baromi elégedetlen vagyok magammal, pedig a 70-et soha nem értem el.

A kérdés az, hogy ti is észrevettétek-e már, hogy aki ilyen sokat fogy, az teljesen elszáll magától, beképzelt lesz, villog a facebookon, holott, ahogy egy előző válaszoló írta, ha nem hízott volna meg 130 kilóra, nem lett volna miből fogyni ennyi. És valószínűleg nem is akkora erőfeszítés 130 kilóból fogyni 30-at, mint 65 kilóból fogyni 10-et. Mégis, aki csak ennyit fogy, azt nem övezi ekkora örömóda és dicshimnusz, pedig biztos, hogy keményen megdolgozott érte, és biztos, hogy 65 kilósan is sokkal jobban nézett ki, mint ő most.

2014. okt. 13. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!