Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kcal-t szükséges elégetni...

Hány kcal-t szükséges elégetni ahhoz, hogy az ember leadjon 1 kg zsírt?

Figyelt kérdés
És honnan tudhatom meg, hogy rajtam mennyi van? Nem szeretnék orvoshoz menni, hogy mindenféle vizsgálatokkal jöjjön ki, tudom enélkül nem jön ki pontos adat, de legalább megközelítőleg jó lenne tudni.
2010. jan. 23. 22:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Hogy érted, hogy honnan tudhatod, hogy rajtad mennyi felesleg van? Erre vannak konkrét, objektív mérések. OK, mindenki más, pl. két 165 centis, azonos súlyú nő valószínűleg teljesen más alakkal rendelkezik, de az elég objektív, hogy mit nevezünk normális testsúlynak, mert ez nem egy konkrét kiló, hanem egy intervallum, amin belül kell lenned. Azt olvastam nagyon sok oldalon, hogy 7000 kcal-t kell elégetni ahhoz, hogy 1 kg-ot leadj (nem tudom, hogy milyen számítással jött ki ez az adat nekik, de nagyon sok oldalon olvastam), de én úgy tudom, hogy 9000 kcal ez inkább. Nem értem, hogy miért kellene orvoshoz menned. Használd a BMI-t. Az kiírja a súlyod és magasságod alapján, hogy mennyi lenne a normál súlyod.
2010. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

a testzsírszázalékot legpontosabban méréssel lehet kiszámolni, itt ezen az oldalon megteheted. [link]


nekem olyan mérlegem van ami testzsírszázalékot is mér, de több embertől hallottam , hogy az annyira nem pontos érték, de irányadónak szerintem jó.

én is úgy tudom , hogy 7000 kalóriát kell elégetni 1kg zsír leadásához.

2010. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
10%

LOL, nem értek egyet az első kettővel, 1kg 3500 Kcal- nak felel meg és ez 100% :-)

Szal hogyha egy héten mind a 7 napon 500 kalóriánál kevesebbet fogyasztasz, mint szokásos, akkor fogsz mozgás nélkül

2010. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
* fogyni , a végére kimaradt XDDD annyira kiakadtam amikor megláttam az első 2 választ
2010. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi orvosin biokémiából úgy tanultuk, hogy 9000 kcal 1 kg.
2010. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Sok zseni!! Kivéve az utolsót... 1 kg zsír az 9000 kcal. És kurv@ nehéz kitalálni, hogy miért... Okoskák 1g fehérje 4kcal, 1g szénhidrát 4kcal, és 1g ZSÍR 9kcal!!! Már csak fel kell szorozni az 1 grammot 1000-el... és akkor kijön, hogy 9000 kcal. Imádom mikor valakinek gőze nincs valamiről, és okoskodik... "3500kcal, és ez 100%" jah.... ügyes vagy.


Egy orvos aki dietetikus, személyi edző, és idegbajt kap azoktól akik úgy írnak valamiről, hogy gőzük nincs róla!!!

2010. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
az utolso valaszadot arra kernek hogyha tenyleg orvos hogy irjon emailt nagyon szepen megkerem mert szuksegem lenne egy ket tanacsra de az itteni orvosoknak gozuk nincs semirol:( dyniske@yahoo.com. kerlek irj!!
2010. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

12:22- as válaszoló vagyok, elnézést kérek :-) Valóban igaza van az utánam szólónak, mivel én magyar helyett amerikai mértékegységben számoltam ( Amerikában a kiló " pound "- nak felel meg ), és egy ilyen pound= 0,45 kg- mal


Szal köszönöm a megjegyzéseket, valóban elirtam, de örülök hogy tisztázódott :-)

2010. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

15:50: nem tudom, hogy miért kell mindenkit leszólni ráadásul ilyen durva stílusban. Én is azt írtam, hogy 9000kcal.


Első voltam. Kösz az osztást. A te IQ hiányodat igazolja, hogy nem tudsz olvasni.

2010. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

22.55 neked sem volt róla fogalmad, 7000-et írtál, és csak úgy gondoltad, hogy szerinted 9000... és említetted a BMI-t is, ami egy b@romság!!!

Nem az én intelligenciámmal van a baj, hanem azokkal akik úgy érzik mindenre válaszolniuk kell, közben meg fogalmuk nincs semmiről.

Ezért van az, hogy az emberek 99%-a össze-vissza csinál minden kretén fogyókúrát, éa egymást biztatják minden tudás nélkül!!!

Nekem ez a szakmám, és mélységesen felháborít.

Kíváncsi lennék, hogy ha te a te szakmádban minden nap azzal szembesülnél, hogy akik jönnek hozzád segítségért el kezdenek okoskodni, hogy "de hát ezt olvastam, meg azt olvastam, és a barátnőm mondta, meg ő is lefogyott!" stb. Akkor mennyi türelmed lenne.

Én még így is végtelenül türelmes vagyok, és még mindig leírom. Ha a hangsúly vagy a stílus nem tetszik, pont nem érdekel, a lényeg benne van, és sokkal többet ér, mint bármelyik kedvesen és nyájasan megfogadott "csináld csak a 90 napost, meg a káposztadiétát, és koplalj, nagyon jó!" tanács.

2010. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!