Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szülők miért nem segítenek...

A szülők miért nem segítenek a gyerekeknek lefogyni, egyáltalán miért hagyják meghízni a gyereket?

Figyelt kérdés

Én kiskoromtól kövér voltam. Kamaszkoromban (14 évesen), azt után, hogy bekerültem középiskolába kezdtem el foglalkozni a súlyommal. Rengeteg atrocitás ért ebből kifolyólag (kórosan elhízott voltam, közel 70 kg feleslegem lett 20 éves koromra), antiszociális lettem, nem voltak barátaim és lényegében erre ment el a kamaszkorom. Többször nekikezdtem a fogyókúrához, többször sikerült is fogynom 20-30 kg-t azonban nem tudtam megtartani sosem a súlyom. Otthon senki sem támogatott. A szüleim nem voltak hajlandóak változtatni az étkezési szokásukon, külön nem vásároltak nekem, a bátyám pedig végig baszogatott amíg gyerek voltam a súlyom miatt. 18 éves koromra lényegében teljesen leamortizálódtam és egy ideig nem is próbálkoztam a fogyókúrával. Végül 20 évesen, közel a 21 születésnapomhoz jött megint egy nagyobb elhatározás és fél év alatt 50 kg-t fogytam. Azután pedig továbbtanultam és kollégiumba jöttem így eltudtam szabadulni otthonról.


Az egész gyerek és kamaszkorom másról sem szólt csak a kövérségemről. Miért teszik ki a szülők ennek a gyereket? Miért nem segítenek neki lefogyni, sőt miért nem gátolják meg, hogy elhízzanak?


Persze lehet azt is mondani, hogy a gyerek hibája, de nézzük meg a felnőtt társadalmat, hogy hány kövér van ott is akik jóval nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, sokkal kevésbé vannak kitéve a környezetüknek és még sem képesek lefogyni. Egy gyerektől akkor miért várják el?



2014. okt. 31. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
én is kisgyerek koromban kezdtem el hízni. eleve mindkét szülőm hízékony genetikával rendelkezik, ezt örököltem én is. kisgyerekkoromban persze nem érdekelt a súlyom, volt sokszor, hogy piszkáltak vele, de nem érdekelt. 8 évesen ki gondol arra, hogy mi lesz pár év múlva? senki. vidáman zabáltam a csipszet, sütit, fagyit, szerettem enni. anyukám jól főzött, sokszor csinált finom sütiket, szeretett mindig a kedvemben járni. aztán 15 éves koromkörül külön költöztek a szüleim, apámmal maradtam. 17 évesen elhatároztam, hogy elég volt, lefogyok, ahogy egyre idősödtem úgy zavart egyre jobban az alkatom. egy év alatt sikerült 30 kilót lefogynom, még hátra van kb 10. állandóan piszkál, mióta diétázom, hogy jaj de hülye vagy, te sosem eszel meg semmit, neked miért nem jó a rántott hús, miért kell mindig játszani az agyamat és különcködni. szerintem az a baja, hogy ő kövér maradtén meg már átlagos BMI-vel rendelkezem, kinézetre is már átlagos vagyok. féltékeny, mert nagyon látványosan lefogytam. mindig próbál tömni hulladék kajákkal, pl akarok húst enni, erre ő belisztezi, kisüti egy rakás étolajban, tocsog a zsírban. ha elmegy a boltba is csak szemét kajákat hoz haza, állandóan nassol. már te is felnőttél, ne foglalkozz velük! és grat a fogyáshoz
2014. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mert a szülőknek fingjuk sincs mi az az egészséges táplálkozás, így csak az íz meg az illat után főznek
2014. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy angol műsor erről. Iskolaorvos a túlsúlyos fiú szüleit és testvérét behívta. Ott kezdődött, hogy a szülők is jócskán túlsúlyosak voltak, emiatt a ygerek súlytöbblete nem izgatta őket. Akkor a doki felvilágolta a szülőket, hogy nem csak maguknak tesznek rosszat, hanem a fiúkkal, sőt a 8 éves kislányukkal is. Elmagyarázta, hogyha szeretnék felnőttnek látni a fiúk akkor sürgősen kezdjenek el cselekedni.


Sokszor a szülők fel sem fogják, hogy egy túlsúlyos gyerek milyen egészségügyi veszélynek van kitéve. A lelki gyötrelmekről nem is beszélve.

Én amúgy nem értem, nagyon téma a gyerekkori elhízás de nem nagyon megy a megelőzés. Holott évente van iskolaorvosi vizsgálat, tehát az orvos/védőnő jelezhetné és elbeszélgethetne a szülőkkel. Egy gyerek egyedül nem fog tudni lefogyni, csak szülői támogatással.

2014. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem a szülők nem feltétlen tehetnek róla. én el voltam hízva (mondjuk nem olyan durván, kb 5-6kg felesleg), de a szüleim hiába mondták, hogy nem kéne ennem több csokit, nem akarják megvenni azt a pudingot, én erősködtem és egyszerűen csak annyira szerettek, hogy végül megvették a pudingot én meg dagadt lettem.


Szóval a szülők nem tehetnek róla, ne próbáld meg anyádra meg apádra kenni a hájadat, te is leállhattál volna a chips-zabálással, ha érdekelt volna. Amíg meg bajod nincs, addig minek állítsanak le?

2014. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem, pedig igenis hibáztathatóak a szülők! Igenis felelősek egy kiskorúért, fiatalkorúért. Ha bármi kárt tesznek egészségeben, akkor büntetni is lehet őket. Az egy dolog, hogy az étkezés helytelensége nincs a büntető törvénykönyvben, de ha valakinek ezzel tönkreteszik az életét, akkor igencsak az ő hibájuk.

Lehet nemet mondani egy csokira, chipsre stb. Az én fiam is ezt enné egésznap, ha nem lenne más kaja a hűtőben. De mivel főzök szinte mindennap és nem zsíros, szennyes kaját, így ő is inkább azt eszi.

Ha te is ezt láttad volna és csak negyed ennyit törődtek volna étkezéseddel, mint ahogy én teszem, akkor talán boldogabb életed lenne.

De ne ad fel, most már csak magadnak kell megfelelned és elég erősnek lenned a helyes étkezéshez vezető úton.

2014. nov. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-es. Attól hogy egy gyerek hisztizik még nem kell neki megvenni a pudingot....egy szülőnek az a dolga, hogy vigyázzon a gyerekre és megtanítsa a felelősségteljes életre. Nem azért hogy mindent megadjon neki, amit a gyerek kitoporzékol. Egy 6-7 éves gyerek nem fogja felfogni, hogy a sok édesség káros.

És akkor még "olcsón" megúszták, ha "csak" túlsúlyos lesz és nem cukorbeteg....

2014. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!