Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik napszakban érdemesebb...

Melyik napszakban érdemesebb futni/kocogni, ha fogyni szeretnék? És mit egyek, ne egyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arra lennék kiváncsi ,hogy reggel vagy este érdemesebb-e kocogni,mert valaki arra esküszik, hogy reggel,mert jobb lesz az anyagcsere stb. Valaki szerint meg este/délutan, hogy lemozogjuk amit napközben megettünk. Akinek van tapasztalata esetleg hozzaerto,adna nekem tanácsot? Továbba arra lennék kivancsi hogy miket egyek,ehetek,ha csak a hasamat szeretném ledobni és nem izmosodni szeretnék. Tudom,hogy a kenyerfeleket el kell hagyni. De a zoldseg,gyümölcs, csirkemell mellett (halat nem szeretem) van e valami,ami esetleg kifejezetten tanácsos, mert segíti az emesztest, gyorsítja az anyagcserét stb. Ja és még annyi,hogy olvastam hogy nem egyenletes tempoban kell kocogni,hanem pl 1percig sprintelni ahogy csak tudok,aztan eg, perc séta, ezt váltakozva 15-20-30 percig. Ebbôl igaz valami? Melyik a hatásosabb? Hànyszor járjak egy héten? Az az igazsag hogy su liz ok meg dolgozom is,ugyhogy annyira sok szabadidőm nincs,de heti 2-3 alkalommal tudnék azért menni. Kezdésnek 20-25 percre gondoltam ès azt is reggel suli elôtt. Aztán idôvel növelni a rěgi 45-50 perces intervallumomra,csak most annyit nem birnék, mert feljött azota 10-15 kiló sajnos, azt szeretném leadni. :( tudom,hogy nem egy-ket honap alatt fog lemenni,szòval azt ne írjatok hogy kemeny munka lesz mert tudom. Tanácsokat vàrok, hogy mit egyek,mennyit mozogjak ès futas/kocogás mellett csinaljak be màst, vagy ettôl is lemegy-e idôvel. (Konditeremre nincs idom, csodakapszulakra meg pénzem ugyhogy ilyen válaszokat se vàrok) a tippeket elôre is koszonom.:)

2014. nov. 4. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletekből az derült ki, hogy reggel könnyebb fogyni tőle, este pedig az izmosodás könnyebb, ezért edzenek a testépítők este és éjjel. Nap folyamán változik az anyagcsere.
2014. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
0.....24!
2014. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A futás reggel a leghatékonyabb és étkezés előtt. Az inzulinszint normál értéken van ekkor tud leghatékonyabban zsírt bontani a szervezet. Aerob mozgásként végezd, pulzus 130 alatt van. Ez konkrétan az a tartomány amikor még levegőkapkodás nélkül tudsz válaszolni ha kérdeznek vagy még képes vagy az orrodon venni a levegőt. Ahogy jobb lesz a kondid emeld az időt 50-60 percig és a futás folyamatos legyen. Az aerob egy kis intenzitású edzés itt főként az edzés alatt tudsz zsírt bontani.


A másik amiről beszélsz az a HIIT edzés (intervallum edzés) azt egyenlőre ne erőltesd, nem kezdőknek való. Amikor már van kondi akkor is max 20 perc. Nagyon kemény de hatásos. A HIIT nagy intenzitású edzés, itt nem az edzésen hanem az edzést követő időszakban jön létre a zsírbontás, mert egy ilyen edzés nagyon megpörgeti az anyagcserét és túl rövid és intenzív hogy beinduljon a zsírbontás. Igaz hogy kemény de hatékonyságban még mindig elmarad a súlyzós edzéstől.


Látom hogy a konditerem kilőve. Ha szeretnéd sokkal hatékonyabbá tenni a zsírvesztést azt javaslom keverd az aerob edzést az erősítő edzéssel. Az aerobot azt leírtam az a futás. Heti 3x pl K-CS-SZ. A másik amivel feltudod pörgetni az anyagcseréd akár lehet a cross training, ezt heti 3x akár a szobádban H-SZ-P eltudod végezni úgy hogy mindig az adott izomra koncentrálj és az edzés kemény legyen.

[link]


Kajálás: ez nagyon fontos hogy tutti jó legyen. Több lényeges dologból tevődik össze.


Ha kalória pluszban vagy hízni fogsz. Több kalóriát viszel be mint amennyit a szervezeted elhasznál. A felesleget elraktározza zsírba, vagy beépíti az izomba ha edzel és nő az izom. (jó étrend esetén)


Ha kalória mínuszban vagy fogyni fogsz. Kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit a szervezeted elhasznál. ilyenkor van az hogy a működéséhez szükséges energiát vagy izomból vagy zsírból vagy mindkettőből pótolja a szervezet.


Fogyókúra alatt a cél: a legtöbb izom megtartáa a legtöbb zsírvesztés mellett, ekkor lesz szép feszes test. ha valaki úgy fogy hogy sok izmot veszt és kevés zsírt akkor lesz löttyedt, narancsbőrös test. Ezt tudod elkerülni az étrenddel és az edzéssel plusz a pihenéssel.


Nagy vonalakban az étrend így néz ki: testsúly kilogramm x 1.5-2-2.5g fehérje, tskg x 2g CH, tskg x 1g zsír. A fehérjebevitel az magasan legyen. Ez egy szálkásító étrend amivel kalória mínuszban lehetsz. Pontos értéket nem lehet adni ezt ki kell tapasztalni. A másik fontos dolog hogy fogyókúra/szálkásítás alatt nagyon betud lassulni az anyagcsere, azért van szükség napi 5-6 étkezésre és kemény edzésre hogy ezt a minimálisra csökkentsd.


Plussz itt van még egy fontos dolog. Nem szabad minden nap kalória mínuszban legyél. 3 nap kalória mínusz, 1 nap visszatöltés, tehát megemeled a kalória bevitelt akár súrolhatod a kalória pluszt is. Majd így tovább, 3- 1+. ha esetleg megkívánsz valami édességet azt erre a napra időzítsd ezt is max d.u. 4-ig. Este csak túró-zöldség, tojás-zöldség vagy hús-zöldség. Soha ne koplalj és ne feküdj le üres gyomorral.


fehérje: csirke, pulyka, hal, tojás, sovány túró stb

szénhidrát: rizs, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér, zabpehely stb.

zöldség: brokkoli, káposzta, répa, spenót, saláta, spárga, zeller, uborka, retek, hagyma, paradicsom, karfiol, cukkini, mélyhűtött zöldségek stb párolva, nyersen bárhogy. A lényeg hogy amennyi csak megy.


Erősító edzés után mindig fehérjebevitel tskg x 05g ez nagyon fontos, hogy elkerüld az izom leépülést. Reggel multivitamin pl Mega Daily One Plus, napi 2 evőkanál lenmagolaj 1 reggel 1 este. 3 liter viz. Kerülni a feldolgozott ételeket mindenképp. Esetleg ha van rá keret beruházhatsz tejsavó fehérjére edzés után az a legjobb és könnyebb bevinni a napi fehérje adagot.


Vázlatosan azt írtam le neked ahogy én csinálom nyár előtt 2 hónappal amikor szálkásítok egy kicsit hogy feszesebb legyen a test. Csak futás helyett szoba bicajozom és cross training helyett súlyzós edzés van. Nem etalon amit írtam de ez nálam mindig működik. 15 kilót azt 7 hónap alatt kényelmesen leadhatsz és szép feszes tested lehet jövő nyárra. Csak kitartóan kell csinálni és az eredmények jönnek.

2014. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mennyit kéne futnom avgy tornáznom?
2014. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as te edző vagy? nagyon tetszik amiket írtál, egyet értek mindenben
2014. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a részletes leírást!
2014. nov. 5. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!