Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Abbahagyjam a light-kólaivást?

Kovács Pál kérdése:

Abbahagyjam a light-kólaivást?

Figyelt kérdés
Az utóbbi két évben kissé meghíztam, ezért most a sima kólaivásról átálltam a zero-ra meg a lightra. A címke szerint az utóbbiakban század annyi kalória van. Nagyon szeretem a kólát és nincs szívem lemondani róla, de ha ez segít, hogy lefogyjak, akkor megteszem. Naponta-kétnaponta szoktam meginni fél litert. Ti mit mondtok? Hízlal a light kóla ekkora mennyiségben, vagy nem? Van-e esetleg valamilyen káros hatása?
2010. jan. 28. 01:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd... én is light cola-t szoktam, meg hasonló lightokat, ha nagyon akarok valamit inni ásványvízen kívül. Hízlalni nem hízlal, mert ugye 0 kalória, ezt írtad is. Ami gáz vele, hogy íze is van, színe is van, tehát tele van mindenféle adalékanyaggal, színezékkel és ami a leggázabb édesítővel vagyis aszpartammal... utóbbi állítólag nagyon nem tesz jót, kifejezetten mérgező a szervezet számára nagy mennyiségben. De amit te írtál, hogy pár naponta fél liter... az szerintem elenyésző mennyiség.
2010. jan. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem akarsz bélrákot, abbahagyod.
2010. jan. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, aki mondjuk évtizedekig cukorbeteg, az sem hal meg édesítőszer-mérgezésben! Ilyenről még nem is hallottam.

Tény, hogy az édesítő, mint olyan nem valami egészséges, mégis csak egy szintetikusan előállított vegyület! Sokkal egészségesebb a víz, vagy a gyümölcslé. De ha tényleg kalóriamenteset akarsz, igyál teát! A kólát meg (mondjuk a simával is ezt kéne) csökkentsd heti 1-2-re!

2010. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Uccsó! Ha megnézed a neten, hogy aszpartam miből áll, és azoknak is utána nézel... Én orvosin tanultam... nagyon mérgező az a sz@r. Az meg, hogy mi lesz még nem tudni, mert alig 15-20éve létezik az édesítő, világszerte meg 10 éve terjedt el. Szóval hosszútávon nem tudni. Nem is fog kiderülni soha, annál ez nagyobb biznisz.

Egyébként kis mennyiségben még nem is lenne gáz az aszpartám, napi 1-2 grammi viszont már nagyon káros lehet. És mivel nagyon sok ember úgy szórja, mintha sima cukor lenne, gyümölcssalátába, teába, limonádéba, mindenhova cukor helyett orrba-szájba, bőven túl lehet lépni az 1-2 grammot naponta. Ráadásul meg baromira el van kenve ez az aszpartám téma, ha egy cukorbeteg idővel megvakul, vagy bármi komolyabb baja lesz, hivatalosan köze nem lesz hozzá az aszpartámnak... ez tuti. Amúgy én rengeteg olyan független kísérletet ismerek, hogy egereknél idegrendszeri, meg hasonló károsodásokat okozott. Én baromira nem ajánlom. Rendszeresen, főleg sokat, meg végképp.

2010. jan. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd abba, mert minden szénsavas üditőital mesterséges vegyület, ami árt a szervezetnek.
2010. jan. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Aszpartam támában mindenkivel egyet értek és támogatom a mielőbbi elhagyását. Csak egyik válaszadó sem írta meg, hogy a lebomlási folyamatának végén keletkezik a mérgező anyag.A tiszta víz és ásványvíz az igazi szomjoltó! Nem a festett szódavizek. Érdemes ezen elgondolkozni, az ember saját magáért választhatja.
2010. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 maundrel ***** válasza:
100%

állítólag végeztek egy kísérletet a kólával (nem tudom nekem csak mesélték)..beletettek a kólába egy nyers tojást (felütve), és azt hiszem másnapra teljesen eltűnt (egy pici nyoma sem maradt) ... a kóla annyira maró hatású, hogy teljesen szétmarta.. :S És azt is hallottam hogy vhol kólával takarítják a mellékhelységeket, szintén a maró hatása miatt :S Szóval hát minden nap fél liter kicsit sok sztem...de azt hogy néha megiszol egy pohárral hát istenem.. Egyébként meg le lehet róla "szokni" ... elhiheted, én is nagyon kólafüggő voltam tizenévesen .... nekem is megvolt a napi fél liter, és persze később a fogaimat is eléggé hazavágta,lett egy pár lyukas.

szóval nekem sikerült leállni vele és nem is volt nehéz. (engem is meglepett)

2010. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
vasszeget is raktak bele, az is eltűnt (a tojásosat még nem hallottam, de szerintem kizárt h azzal takarítsanak mert ahhoz drága és elég ragadós is :D). vagyis a fogaknak sem egy leányálom.
2010. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon egészségtelen a kóla, meg az édesítőszerek is, inkább igyál ásványvizet és ha már nagyon nem bírod, akkor méz+citromlé a vízbe. =)

amúgy észrevette valaki, hogy a light kólának vízhajtó hatása van, vagy ez csak nálam jött elő?

(de mondjuk nagyon ritkán ihatsz kólát is én pl. ünnepekkor szoktam engedélyezni magamnak :D)

2010. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
jah szted 0 kcal? csak az ásványvíz az olyan ital amiben nincs kalória!! méghozzá amiben van adalékanyag vagy bármi a vizen kívül, az hízlal!! amúgy a light nem light, csak ráírják. azonkívül a kóla szétmarja a fogaidat, sokat fogsz tőle fingani, mert szélhajtó és vizelethajtó ugyebár, fölpuffad tőle a hasad, a kofeeintől fggő leszel, és a beleidet is rongálja. próbáld ki hogy egy pohár light kólába beleteszel egy rosdás szöget. másnapra nem csak a rosdát marja le róla, hanem a szög is eltűnik!! ez történik egy idő után a fogaiddal is
2010. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!