Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell fogyókúrázni?

Hogyan kell fogyókúrázni?

Figyelt kérdés
Tudom fehérje bevitel legyen magasabb,kevés szénhidrát,ne legyen túl sok zsír,kerülni a gyorskaját,sok víz és sport. Na de a gyakorlatban hogy van ez,mert ezek nem ételek csak tápanyagok. Honnan keressek recepteket,hogy osszam be a napot hányszor egyek? Hogyan csináljam hogy egy életen át lehessen tartani? Sosem lehet csokit enni ezekután akkor? Eddig össze-vissza ettem csokit pizzával stb. 15kg a felesleg mikorra lenne eredmény? Számoljak kalóriát?
2014. nov. 15. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:

- egy csomó oldal van a neten, ahol megkeresheted a gyakoribb készételek és nyersanyagok tápanyagtartalmát és találsz recepteket vagy tudsz kalóriát számolni

- 15 kg-t úgy 4 hónap alatt lenne reális leadni, de közben lesz karácsony is, és az ideális testsúly felé közeledve lassul is a fogyás üteme, szóval én úgy 5 hónapra terveznék. Az tökéletes, mire itt a tavasz, formában lehetsz:)

- igyekezz sokszor keveset enni. Jó, ha ezt el tudod osztani mondjuk 5 egyenlő részre (reggeli - tízórai - ebéd - uzsonna - vacsora), de te tudod, mikor kívánod jobban az ételt. Bár nem jó, én délelőtt nem kívánom az ételt, bezzeg délután :S Szóval én délután eszem többször / többet (nem este, délután!)

- ne vonj meg magadtól teljesen semmit, amit szeretsz, de tanulj mértékletességet! Én pl. a csokit sem iktattam ki, de míg régen max. 2 napig tartott egy tábla, most kitart akár 2 hétig is.

- rövidtávon megvonhatsz magadtól mindent, ami egészségtelen, és akkor rájössz, mit eszel megszokásból, és mi az, amit tényleg kívánsz. Én pl. rájöttem, hogy a kenyérfélét nagyon is könnyen tudom nélkülözni. (Bár ha elérem a kívánt súlyt, ebben "engedékenyebb" leszek magammal szemben...

- én nem számolok kalóriát, az elején átnéztem a főbb nyersanyagok listáját, és kb. megsaccolom időnként, hogy mennyi lehet az, amit megettem, ha épp olyan a hangulatom, de inkább csak arra ügyelek, hogy a kalóriadúsabb ételekből kisebb adagot egyek.

- Igyál sok folyadékot! (Ez akkor is fontos, ha nem fogyókúrázol:))

2014. nov. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogyni vagy hízni roppant egyszerű, nincs ebben semmi nagy durranás. Mindig tiszta ételeket kell enni és napi 5-6x mindig ugyanabban az időben rendszeresen. Nem kell számolni a kalóriákat csak jól kell megválasztani az alapanyagot és tudni hogy mibe mennyi fehérje, CH és zsír van plusz zöldség mindenhez. Gyümölcs nem kell. Ezek kellenek:


Fehérje: csirkemell, tojás, sovány túró

CH: rizs, durum tészta

Zsír: lenmagolaj, esetleg olíva

Zöldség. brokkoli, karfiol, hagyma, savanyúság, mélyhűtött zöldségek

Tiszta víz, tiszta só, multivitamin esetleg tejsavó fehérje és L-karnitin és csókolom

Nem kell ezt túlbonyolítani ezekből kell összerakni, ezzel nem lősz mellé


A leosztás meg így néz ki. Tegyük fel vagy 80 kiló és leakarsz szálkásítani 70-re.

Kell minimum 120g fehérje ez kb egyenlő 300g csirkemell, 4 tojás és 150g túró. A tojás mehet reggel a csirke napközbe 3 részre osztva a túró meg lefekvés előtt.

CH: megfőzöl 200g rizst ezt megeszed a csirkemellel. Reggel a tojásra teszel 1 kanál lenmag olajat.

Zöldség mindenhez. multivitamin a tojás után. Semmi nasi meg sok hülyeség. Csak a fentiek. Meg lehet szokni. pofon egyszerű.


Ha van zseton tejsavó fehérjére az mehet edzés után egy turmix. Ha akarsz venni pl L-karnitint az meg mehet edzés előtt.

Az edzés az erősítő edzés legyen és kemény, amivel tényleg adsz terhelést az izomnak hogy fájjon. Legjobb a súlyzós edzés. A kemény edzés az elengedhetetlen annak lesz eredménye és látszata legalább heti 3x.

Mehet het 3x aerob edzés szabadnapokon 30 perc helyben futás, futás, vagy 40-60 perc szobabicaj a pulzus 130 alatt legyen ez az a tartomány amikor még levegőkapkodás nélkül tudsz válaszolni ha kérdeznek.


Heti 3 nap a fenti kajálás van érvényben a 4. nap emeld meg a bevitt kalóriát, egyél több rizst, húst, zöldséget és így váltogasd a ciklust 3-1-3-1.

Ha ettől nem fogsz lefogyni 15 kilót 6 hónap alatt akkor reklamációt elfogadok. De ha erre ráállsz olyan nincs hogy nem fogysz.

2014. nov. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fokozatosan állj át a minőségibb táplálkozásra. Elsőnek legyen rendszered, ne igyál cukros löttyöket, nem kell chips meg társai, csokiból minimum 70%-ost. Aztán a gyors szénhidrátokról kell átállni a lassabbakra, illetve az ízfokozós műkajákat leépíteni. Nézz utána, miben vannak rejtett cukrok!


Egyébként a light-ot is felejtsd el, az azt jelenti, hogy bizonyos összetevő legalább 30%-kal alacsonyabb benne (ez ált. zsír), amit más összetevőkkel ellensúlyoznak (ált. szénhidrát).

2014. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tipikus fogyókúrás étrendekről is olvashatsz a Neten, már itt is írtak neked egysmást...

De a fogyókúra nagyon egyéni is lehet.

Amúgy rengetegen fogynak sok zsírral, nagyon hatékony módszer. Sokan automatikusan fogynak vele, nekem oda kell figyelnem, mennyit eszem, plusz mozognom (mert olyan picikét nem tudok enni, de a mozgás úgyis kell, nem a fogyás miatt), de legalább halvány esélyem van fogyásra így.


Ha egy életen át akarod tartani, az az életmódváltás, valóban ez a legjobb módszer :) Ilyenkor különösen fontos, hogy ne önsanyargatásnak éld meg, mert az rövidtávon is rossz, de tartósan főleg butaság.


Én fogyás közben is eszem csokit, csak nem bolti cukrosat és amúgyis ritkán. Néha jólesik, de nem kifejezetten kell. Le lehet szokni a gyakori csokizásról, én eleve nem tartom egészséges dolognak, ha csokifüggő az ember és kell a napi betevő... Ez nem a test valós igénye.


Ha utánanézel, miben mi van, akkor láthatod, miből érdemes keveset enned (gyors szénhidrátok épl.) s mit ehetsz 2 pofára, ha kell (a legtöbb zöldség ilyen lenne nálam, ha nem korlátoznám nagyon a szénhidrátot, de ez speciális eset. a zöldségek nagyon jók, térfogat, változatosság, tápanyagok). Nem kellenek speciális fogyókúrás receptek :) Aki kevés zsírt akar enni, az nyilván nem tesz szalonnát a rántottába és az ételeit kevesebb zsírral készíti és nem rántott ételeket eszik. Egyes ételkészítési módokat kerül, de mások normál ételeit is megeheti, picit átalakítva. Ez nem egy külön világ, bár vannak speciális, a fogyásra kihegyezett receptek. De igazából a kalóriamennyiség a döntő a fogyásban, s ha valakinek a jóllakáshoz nem kell trükközni, ehet teljesen normál, de tápanyagdús ételeket, annyit, amennyivel fogy, de nem lesz hiánya semmiből.


Hogy hányszor egyél, az is egyénfüggő. Ami Neked jó. Nem hiszek benne, hogy hirtelen lelassul az anyagcsere, ha ritkán eszik az ember. Mást olvastam és mást tapasztaltam, plusz nem tartom szerencsésnek, ha lenyomsz valamit a torkodon, amikor nem kívánsz enni. Csak lazán, hallgatva a testedre, amennyiben jó a kommunikáció köztetek (ott vannak a kialakult szokások is, az simán előfordulhat, hogy eleinte tiltakozik valami miatt, ami jó neki. de ha valami tartósan nem megy, azt nem érdemes erőltetni.)


Már csak azért sem tudnék recepteket írni, mert nem tudom, mennyire akarsz szigorú lenni, hogyan ettél eddig és mennyire drasztikus váltás fér bele Neked, az ízlés is fontos, bár az is alakítható valamelyest... Én a személyre szabott étrend mellett vagyok.


Szerintem ne számolj kalóriát, ha nem muszáj, az macerás. Én egész belejöttem és most már egyszerűen, jobbára ismétlődő ételekkel eszem, ami segít, de akkor se jó (amikor fogytam, akkor nem számoltam, csak egyszer-egyszer, kíváncsiságból. tanulságos lehet néha. nekem a fehérjebevitelem sosem tud igazán magas lenni, annak a figyelésére is jó volt, hogy mennyire sikerül megoldani, ha nem figyelek rá direkt oda). Sokan automatikusan fogynak anélkül is, ha megváltoztatják az életmódjukat és odafigyelnek kicsit.

2014. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így. [link]
2014. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!