Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy kellene...

Szerintetek, hogy kellene őket meggyőznöm?

Figyelt kérdés

A múlt nyár folyamán 5 kg-ot fogytam, amit azóta sikeresen tartok. Életmódot változtattam, mindennap tornázok egy fél órát, és nem eszek pékárukat és cukros dolgokat. És itt kezdődik a gond... Itthon állandóan szekálnak hétvégenként amiért nem vagyok hajlandó lekváros kalácsot, vagy szalonnát enni fehér kenyérrel reggelire. Ha fél 1-kor megéhezek már rögtön elkezdenek szidni, hogy azért vagyok éhes, mert csak müzlit eszek reggelire, bezzeg ha én is azt enném amit ők akkor bírnám akár estig is...

Viszont én jól érzem magam, nem akarok visszaváltozni, mert tudom, hogy akkor amit leadtam, hiába mozgok visszakúszna szépen lassan, ha újra azt enném amit ők. (Tapasztalatból írom, egyszer már sajnos megtörtént ez.)

Adjatok tanácsot, milyen érvekkel tudnám őket meggyőzni, hogy ne szidjanak hanem elfogadjanak? Vagy erről inkább tegyek le, és tűrjem?


2010. jan. 28. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Tegyél eléjük egy tükröt és nézzék meg magukat!

Hát nehogymár azt edd amit ők akarnak! felháborító (főleg h én családom is ilyen.. :S )

ne törődj velük, éld a saját életed és légy boldog az alakoddal!


gratula:)

2010. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne tűrd el, hogy az életmódod miatt bántsanak, főleg, mivel te élsz helyesen. Továbbra is táplálkozz így!

Próbálj meg beszélni velük, hogy miért jobb ez az életmód, esetleg ha van vmi súlyproblémájuk, az egészségtelen táplálkozáshoz kapcsolódó betegségük, akkor magyarázd el nekik, mi miatt van. Talán kérd meg őket, hogy próbálják ki azt a táplálkozási formát, amit te folytatsz.


Remélem sikerül Neked!


14L

2010. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Mond nekik, hogy köztudott, hogy egészségtelenül étkeznek.

Köztudott. ...had érezzük magukat hülyének.

2010. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
*érezzék (bocs)
2010. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Sajnos velem is ez a helyzet. Bár én soha nem voltam kövér, de edzek és próbálok helyesen téplálkozni. A körülöttem élők mind iszonyat(!) kövérek. Folyamatosan piszkálnak, amikor hazajövök a koliból hogy miért vagyok ilyen girhes, meg hogy hogy összecsoffadtam. Pedig nem nekem vannak a vérnyomásommal problémáim. Én nem tudom őket sehogy sem meggyőzni, vannak ilyen makacs emberek, de Te ne add fel!:)(Bocsi az offért)
2010. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Ha reggelre ettél, és fél 1-kor megéhezel, abban nincs semmi fura. Ez teljesen normális, hiszen ekkor már ebédidő van. Egyébként is, napi ötször kell enni, ahhoz, hogy ne lassuljon az anyagcseréd, és ne ingadozzon a vércukorszinted, hanem folyamatosan egy szinten tartsd.

Magyarázd el nekik is ezeket a dolgokat, és nézzenek magukba, ha pedig nem értik meg, akkor egyszerűen ne foglalkozz velük. Nyugtasson a tudat, hogy te cselekszel helyesen. Hidd el, hogy az egészséged fontosabb, mint a véleményük.

2010. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is ugyanez a problémám + naná, h miattad kell párolt csirkemellet főzni, ha nem lenne a hülyeséged te is megennéd a paprikáskrumplit és nem lenne hó végére folyton mínuszban a számlánk,stb...

de szerencsére febr. 7től megint egyetem és a koliban csak magamnak kell vásárolnom :)

2010. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Anyukám túlsúlyos, apukám vékony. Azért nehéz anyukámat meggyőzni, hogy az életmódváltást válassza, mert apukám 3x annyit eszik mint ő, és mégis vékony.

Hiába magyarázom, hogy igen vannak alkatilag vékony emberek, akik akármit esznek ilyenek maradnak, és vannak hízékonyak akiknek változtatni kell az életmódjukon, mert máshogy nem megy a súlycsökkenés és a súlytartás sem...

2010. jan. 29. 06:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy te így érzed jól magad és igazából a napi többszöri étkezés az egészséges, nem az, amikor vki reggelizik meg vacsorázik csak. Egyébként reggelire ehetsz többet, mint egy müzli. Szerintem abból nem lesz gond, csak az ebéd és azutáni étkezésekkel kell nagyon vigyázni.
2010. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!