Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás lehet az is akinek...

Anorexiás lehet az is akinek nem kórosan alacsony a BMI indexe? Minden illik rá jellemzések fogyási szokások. Napokon át tartó koplalások, önbüntetések. Bizonyítási vágy tökéletességre törekvések.

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

A klasszikus anorexiát minden esetben a normálisnál alacsonyabb testsúly jellemzi.Ez inkább nem purgáló bulimiának tűnik.Ez a bulimia egyik válfaja,az ebben szenvedő nem purgál (nem végez magán tisztulási szertartást,értsd:nem hánytatja magát,nem használ hashajtót),hanem kemény edzéssel,koplalással akarja kompenzálni a falásokat.Nagyon valószínű,hogy titokban vannak gondjai a túlevéssel,hiszen,ha folyton koplal,máskülönben sovány lenne.

Ismerős a dolog,én is az evészavarosoknak ehhez a fajtájához tartozom.


De pontos diagnózist csak pszichiáter tud felállítani,részletes étkezési vizsgálat alapján.

Érdemes lenne valahogy rávenni az illetőt,hogy menjen el.

2010. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet anorexiás! De azt így látatlanban NEM LEHET megálapítani.

Ha rólad van most szó, akkor megnyugodhatsz biztosan nem vagy az:)

Legalábbis MÉG kitudod kerülni. Figyelj oda a RENDSZERES étkezésre.

Ha a barátnődről van szó...

Elöször is, honnan tudod, hogy illik rá minden tünet?

Ő mondta?

Mert akkor szerintem csak egyszerüen rá tört egy "fogyni akarok rögeszme", amit 2 hét után abba hagy. De mindenden képp beszélj vele.

Ha magadtól figyelted ki, hogy nem eszik stb., és kerüli a témát, az a rosszabik eset. Akkor biztos, hogy van valami étkezési zavara. Lehetséges, hogy anorexia...

Mindenképp figyelj rá, mert ha ez így folytatódik segítséget kell kérned.

2010. jan. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez Eating Disorders no otherwise specified, de attól még hasonlóan veszélyes.
2010. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az anorexia pszichés betegség. 90 kg-osan is lehetsz az, ha illik rád a "kórképe".
2010. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Saját magammal kapcsolatban kérdeztem.

2-3 napig szoktam úgy csinálni, hogy nem eszek. Egy év alatt kb 18kg-t fogytam ilyesmi módszerrel. Néha normálisan eszek néha koplalok néha pedig van, hogy úgy érzem milyen sokat ettem és lelki ismeret furdalásom van, hogy milyen sokat ettem. Aztán eszembe jut, hogy pl egy tejeskávét ittam. Én ezt a módszert jónak tartottam nem láttam benne semmi kórosat csak az egyik új ismerősöm csodálkozott hogy nem eszek vagy h ritkán eszek. (munkatárs). Ez nálam 10éve kezdődött amikor padlón voltam lelkileg akkor még nem is tudtam vannak ilyen betegségek. Azóta előjön ha rosszabbul vagyok vagy örülök valaminek és most tart ez 1éve de rendszeresebb fél éve.

Mostanában van az hogy meg kell felelnem nekem kell lenni a legjobbnak legtökéletesebbnek. Főleg ezt az hozta ki, hogy dícsérgettek és ennek meg akarok felelni. Olyan mintha ahogy a szülővárosomba visszatértem és nem láttak mostanában most pedig mindenki dicsérget mintha előtérbe kerültem volna. Nagyon figyel rám így mindenki és ha "elbuknék" szégyent vallanák.

Nekem ez természetes, hogy nem eszek régen is volt hogy napokig nem ettem ha pedig ettem az napi 1 natúr joghurt volt.(hogy ne legyen finom ne akarjak enni azért natúr) A fogyásomat nem vettem észre azt hittem kinyúlt a nadrág. Így utólag gondolom, hogy vékony voltam.

Régebben próbáltam hashajtót, hánytatást nem vállt be nálam. Inkább nem eszek akkor mert az nagyon kellemetlen.

Fogyi teát iszogatok most.

Onnan gondolom, hogy illenek a tünetek mert utána olvasgattam ahogy csodálkoztt a kollégám az evési szokásaimon.

2010. jan. 31. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáterre gondoltál már?
2010. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam ez ügyben pszichiáterre mert ezt "természetes" jó fogyókúrás módszernek tartottam hiszen fogytam tőlle.

Szerintetek "beteg" vagyok?

2010. jan. 31. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Hány kiló, és milyen magas?

Van egy bizonyos kiló, ami célod, hogy elérd?


Ezzel módszerrel nem lehet tartósan fogyni, mert ha koplalsz megfosztod a szervezeted az "üzemanyagtól", és ha nincs tápanyag akkor elkezdi lebontani az izmaidat!(azért az izmaidat, mert annak a "fentartásához" több kalória szükséges, mint a háj "fentartásához".

Tehát az izom lebomlik, a háj meg megmarad, mivel a szervezeted nem szeretne kipurcanni:)

A zsiros bödön kiürítésére csak a "végsö" esetben kerül sor. De addigra már valszeg a gyomorszondán feküdnél.


Tehát, ahogy a koplalás után elkezdesz egy KICSIT is enni. Azonnal elraktározódik hájként, a nehezebb napokra:)

Így ezzel a módszerrel le tudsz ugyan fogyni, de nem abból amiből szeretnél:)

Most nem arra bíztatlak, hogy egy kicsit se egyél mostantól, hanem arra hogy lásd, hogy miért nem jó a módszered.

De remélhetőleg ezt eddig is tudtad, de itt az idő végre, hogy változtass.


ui.: Régen én is ugyanezt csináltam mint te:(


20L

2010. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs,de már önmagában az,hogy bűntudatod van az evéstől,és hogy vannak olyan napok amikor nem eszel semmit,az beteges.
2010. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!