Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kilót kellene fogynom?

Hány kilót kellene fogynom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


176cm és 80kg vagyok.És sajnos az a baj,hogy leginkább zsír van rajtam és nem izom,főleg a hasamon rakódott le.Elég régóta nem sportolok semmit és emellett sokat nassolok.Viszont amikor elértem 80 kilót eldöntöttem,hogy ezen változtatni szeretnék.Hány kilót kellene ledobnom?Illetve milyen sportot ajánlotok amit súlyfelesleggel is könnyen el lehet végezni? Előre is köszönöm a válaszokat!

16/f



2014. dec. 6. 00:09
 1/10 anonim válasza:

Ami fogyaszt, az mindegyik nehéz. Ez még nem olyan vészes, ezt le is futhatod. Ha beleedződsz, akkor nem lesz nehéz, mert egyenletesebben fogsz leterhelődni. Csak hinned kell magadban.


Egyébként ami nem fogyaszt (például erősítések), azok is nehezek. Csak azok máshogy nehezek.

2014. dec. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ja és annyi kilót kell ledobnod, amennyitől beáll az ebben a korban normális testzsírszázalékod.


Ebben a korban még nem szokták agyonkondizni magukat az emberek (még nem is annyira alkalmas rá a test annyira), de 18 éves kor felett a 80 kiló is lehet teljesen normális 176 centiméterhez egy izmosabb test esetén.

2014. dec. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon tiszteletreméltó az elhatározásod.


Viszont azt Te tudod, mennyi izom van rajtad, Te látod mennyi zsír, így azt is Te látod mikor érsz el egészséges szintet.

Kis segítség gyanánt, aki nem nassol, nem eszik fölöslegesen zsírraktározást okozó ételeket (tej direkt ezt váltja ki, cukor ezt váltja ki, nagy mennyiségű keményítő ezt váltja ki, túlevés ezt váltja ki) az normálisan bekerül ebbe az egészséges tartományba.


Viszont a rossz étkezési szokások, a testedzés hanyagolása az különböző komolyságú, hízással is járó betegségekhez vezet, vannak szerencsésebbek akik kevésbé hajlamosak erre, de tényleg jó dolog odafigyelni szerintem :)

2014. dec. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2014. dec. 6. 19:04
 5/10 A kérdező kommentje:
2014. dec. 6. 19:05
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,ment a zöld kéz.Utolsó amint a képen is látszik,sajnos nem sok izom van rajtam :(
2014. dec. 6. 19:09
 7/10 anonim válasza:

A testzsírszázalékod kell beállítani megfelelőre. Megnézel egy ilyen táblázatot, és aszerint kalkulálsz. 10 és 20 százalék közötti nagyjából az, ami neked jó lenne. Én a helyedben olyan 16-18-at tűznék ki, mint cél, első próbálkozásra. Van hozzá műszer, amivel ezt elég jól le lehet mérni. Ha tudsz, akkor elkérsz egyet a sulidban pár másodpercre. Ha nem, akkor vagy kérsz egyet, vagy leméred kézileg.


Zsírégető például a hosszútávú kocogás. A te korodban nem tudom, hogy mennyi az ideális, de 18 éves kortól kezdődően a 40-60 perc. Enyhén lihegős állapotot kell fenntartani ebben az intervallumban nagyjából folyamatosan. Azaz nem megszakadni kell, hanem kocogni. Ha nagyon edzetlen vagy, akkor lehet, hogy először muszáj lesz gyaloglással kezdened, ez a szintedtől függ. Ahogy fejlődsz, úgy szépen lassan majd át kell térned a kocogásra akkor is, ha nem azzal kezdted.


Ha erősítesz (amihez lehet bemelegítés és levezetés 5-10 perc futás), és izomtömeget gyűjtesz, akkor lehet még kevesebb is az ideális testzsírszázalékod a nagyobb izomtömeg miatt. De az erősítés is olyan, hogy a te korodban én a tesitanárhoz fordulnék, nem pedig a gyakori kérdésekhez.

2014. dec. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Futás helyett küzdősportolhat is.


Csak egy tipp, de hasznosabb mint értelmetlenül elfutni A-ból B-be.

2014. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem tetszik hogy ekkora hasa van. ;)

Szerintem nem kéne fogynod.

2014. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem simán a sejtjein lévő inzulinreceptorok megfogyatkozásának a jele, nem több.
2014. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!