Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem fogyókúrázni, és új...

Elkezdtem fogyókúrázni, és új étrendet követek. Tudnátok segíteni, szerintetek jó?

Figyelt kérdés

167cm vagyok és 61kg. Szeretnék vagy 5 kilót fogyni.


Bele kezdtem abba,hogy teljesen kivontam a kenyeret,zsömlét,kiflit, helyettük puffasztott rizst,abonettet eszek.

Tejtermékeket többnyire kihagyom, reggelire szoktam natúr joghurtot enni.

Édességet is ritkán eszem.

Az aktuális ebédből is kevesebbet mint eddig. Talán kezd valamit hatni,mert nem érzem magam olyan éhesnek mint régen.

Esténként meg 20 percet aerobikozok.

Szerintetek segíthet?



2014. dec. 14. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát az a baj, hogy mindez önmagában kevés.

Ki kell számolni a napi kalória igényedet, az-az azt a kalóriamennyiséget melytől változatlan marad a súlyod.

Ez a Te esetedben a következő képpen

működik:

A testsúlyodat (61kg) megszorozzuk 10-el, tehát: 61x10= 610

Az fent kapott eredményhez hozzáadunk 700-at, azaz: 610+700=1310

Ezt megszorozzuk 1,2-el ha űlőmunkát végzel.

1,4-del ha közepes mozgásigényű fizikai munkát végzel, vagy 1,6-dal ha megterhelő fizikai munkát végzel.

Neked ebből a legelső szükséges, mivel gondolom diák vagy, és a 20perc aerobik nudli.

Tehát: 1310×1,2=1572

Akkor kiszámoltuk, ha napi 1572 kalóriát fogyasztól, változatlan marad a súlyod.



Ennél kevesebbet kell fogyasztani minimum 200-al hogy súlycsökkenést tudjunk elérni.

De persze a kiszámolt értékek sem 100%-ban pontosak, mivel ez függ a korodtól is, de egy sacperkábé értéket legalább megkaptunk.

Akkor ahhoz, hogy tudj fogyni 1250-1300 de mivel nem teljesen pontos értékekről beszélün, mmaximum 1400 kalóriát kellene enned, és azt a 20perc aerobik edzést kipótolni némi mozgással.



Akkor gazdálkodjunk mondjuk 1400 kalóriával, úgy hogy ne igen éhezz meg, főétkezések között.

Reggelire semmiképpen ne joghurtot válasz, ugyanis egész napi energiádat a reggeli adja szivem.

Legyen lassan felszívódó szénhidrát féle, mondjuk egy szelet tk kenyér vagy zabpehely mármint ízesítetlen tejjel.

A puffasztott rizst és társait hülyeségnek tartom, nem táplálnak de kalória az van bennük, de te tudod..

Tízóraira iktass be valami gyümölcsöt, az ebédet azt intézed, uzsonna vacsora zöldségeket is tartalmazzon de lehet kefír vagy natur joghurt is.

Mozogj többet, egyél táplálókat, és számold a kalóriákat.

A kalóriabázis.hu-n elboldogulsz a dolog matematikai részével is..

2014. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!