Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hónapja elkezdtem fogyókúr...

Egy hónapja elkezdtem fogyókúrázni, és mostanában már szinte enni sem akarok\tudok. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Nem ilyen hülyeségekkel próbálkozom, mint az update, meg hozzá hasonlóak. Hanem csak szimplán kevesebbet kezdtem el enni, és nem eszek kenyeret, tésztát, zsíros ételeket. Szóval inkább ilyen életmód váltás inkább. Másfél hete azonban egyáltalán nem kívánok semmit, és van olyan nap, hogy nem eszem, mert egyszerűen nem tudok. Kicsit olyan érzésem van, hogy ha eszem, akkor dagadtabb vagyok, és rosszul érzem magam miatta. 8kg-ot fogytam azóta.

2013. nov. 6. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni, az meghozza az ember étvágyát.
2013. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Elég ijesztő 8 kiló egy hónap alatt, a testednek.

Ami meg a fejedben zajlik, az még jobban ijesztő. Az anorexiások pont ezeket szokták mondani... lécci, lécci, egyél többet. 1500 kalória a minimum, koplalni nem szabad, és még annak is jobban örülnék, ha azt mondanád, hogy nem tudtad tartani a diétát, mint hogy már nem akarsz enni. Komoly bajok lesznek belőle, tessék másképp gondolkozni magadról és a kajáról.

2013. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
1 hónap alatt 8kg RENGETEG! Lassíts! Heti 1-0,5kg az egészséges mérték. Az evési gondok pedig igen, az anorexiások első jeleihez hasonlítanak. A megoldást a fejedben keresd, és ne a szervezetedben. Ha továbbra is így vélekedsz az étkezésről, akkor súlyos gondjaid lesznek egyhamar. Enni kell. A fogyás kulcsa pedig nem a koplalás. Ha csak a kaja megvonásával "fogysz", akkor először izomból fogsz fogyni, nem pedig testzsírból, aminek az lesz az eredménye, hogy formátlan leszel. A bőröd megnyúlik, mert nem jut elég tápanyaghoz, ráadásnak még fogysz is "alóla", így mégrosszabb lesz. Sportolj! Nem kell kemény dolgokra gondolni... Bicikli, kocogás, hosszabb séták, aerob mozgásformák. Ezek mind mind karbantartják az izomzatod, és formásan fogsz fogyni.
2013. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Bekoncicionáltad magad, hogy gyakorlatilag már ne is kívánj enni.


Kár volt, azt kellett volna csinálni hogy sok zsírt, húst eszel zöldségekkel, és akkor vélhetően nem alakult volna ki ilyen baj. Tudod, a tested mindig SOK kajára vágyik, ez ilyen evolúciós dolog, ha te kevés evésre törekszel.. nem tesz jót mentálisan.


Pszichológushoz szoktak fordulni, mint étkezési zavarral, jobbulást kívánunk!

2013. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szoktam biciklizni és futni járni hetente minimum 2x, de inkább többször.


Nem érzem étkezési zavarnak, csak így jobban érzem magam, és ha belenézek a tükörbe nem szeretném, ha ez a 8kg visszajönne, de ha eszek, akkor utána úgy érzem magam, mintha nem is fogytam volna semmit, és ilyenkor rossz belenézni a tükörben is. Így is van még mit fogynom 168 cm vagyok és 74 kg.

2013. nov. 6. 23:50
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező. Én is 168 cm vagyok, jelenleg 65 kiló. Én nyáron 76 kilóról indultam, és én is itt tartok, mint te most, bár nálam a szerelem közrejátszhatott, de szerintem ennek mélyebb oka is lehet.. Ha gondolod, írj privátot.
2013. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Kifogás, kifogás, kifogás.


Ritka, hogy egy nőnél nem azt kritizálom hogy fut.. Mert van néha súlyosabb. Te félsz egy kis hízástól, áh rengeteg fiatal van így.. ezen a fórumon, évek alatt amennyi ilyet olvastam. Az ember az élve eltemetéstől fél, a haláltól vagy a magánytól, nem egy kis hízástól. Ez már étkezési zavar, nincs ebben semmi.


De mielőbb úgy állsz hozzá, hogy diagnosztizáltak (dehogy diagnosztizáltalak, én csak felszínesen megállapítottam hogy sajna a fejedben már nem 100-as minden, majd szakemberrel alaposabban kivizsgáljátok hogy mi a helyzet pontosan) annál könnyebb lesz megoldani..


De ha szerinted tényleg természetes, hogy evés után ilyen mindenféle érzéseid vannak..


Miért van az, hogy én képes lennék beismerni, hogy ha hangokat hallok a fejemben, akkor az nem jó. Ha evés után olyat érzek mint amiket te írtál, az nem természetes.. Ennyi, ezen mit lehet még beszélni? Fura viszonyod lett az evéssel, és foglalkozni kéne vele mert ez már nem jó állapot, olvass étkezési zavarosokról, nem szép betegség ha hagyják elfajulni.

2013. nov. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Az anorexia azért nem csak egyfajta viselkedészavar, amivel szépen le lehet fogyni. Hanem időnként halálos kimenetelű betegség, hosszú, kórházban töltött hetekkel, éveken át tartó kínlódással. Nézz utána, elég megdöbbentő, ahogy villával eszik a rizst szemenként, és akárhogy "szeretnének", nem megy nekik be a kaja. Általános kimerültség, gyengeség, hiánybetegségek, vese funkciók elakadása - nem jut több eszembe, de ennyi is elég, hogy az ember ne éljen teljes életet.

Vedd ezt komolyan.

2013. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

"azt kellett volna csinálni hogy sok zsírt, húst eszel zöldségekkel"


A SOK ZSÍR egyenesen vezet VAGY az elhízáshoz, ha jó az emésztésed, VAGY az epegörcshöz, krónikus hasmenéshez, ha kevésbé jó!!!!


Legalább itt ne írj hülyeségeket, ha már nincs ennél több eszed!!!!

2013. nov. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Hát embernek valljátok, embernek hiszitek magatokat???

És nem veszitek észre, hogy az a másik, akit lehülyéztek stb. stb. szintén ember??

És még te mondod a másiknak, hogy hülye? Amikor olyan mocskos hangon beszéltek, beszóltok itt egymáshoz, egymásnak, hogy aki olvassa, ...

szóval nem tudom, hogy csak engem zavar-e, az ilyen hangvételű "társalgás", és ez a hangnem a normális, vagy mások miért nem tiltakoznak az ilyen jellegű hangvételek ellen????

2013. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!