Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék változtatni az...

Hogyan tudnék változtatni az alakomon?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok 167 centi 50 kiló

Sokak szerint, ha csak így az adatokat olvassák ez kevés.

Viszont csak a hamasamon van felesleg, sehol máshol. CSináltam 2 hónapos has edzést a profession4passion-öst. Az nagyon kikészített, de semmi nem változott. Ha sokat iszom, lemegy a hasam látszatra 1 napra. Mit lehet tenni? Lehet ez alkat?



2014. dec. 20. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Drágaszív, nem lehet csak egy adott területen eredmény elérni, akármilyen felfoghatatlan is.

Olvasd ki a sárga kapszula című könyvet (letölthető ingyen) és utána nézz rá az itt feltett röhejes kérdésedre.

Szerintem 100% biztos hogy kiesel a székből a nevetéstől..

"hasedzés" helyett kondit kéne tolni odaillő étkezéssel, ennyit erről..

2014. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értékelem a hozzászólást, és köszönöm az ajánlott irodalmat, de nem hinném, hogy én ilyen stílusban tettem fel a kérdést, ahogyan te válaszoltál.
2014. dec. 20. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:

A hasedzést felejtsd el, csinálj nagy izmokat megmozgató gyakorlatokat, mint pl. a guggolás, viszonylag alacsony ismétlésszámmal! Vadássz a neten videókat, hogy hogyan kell szabályosan csinálni, különben többet ártasz majd az izületeidnek, mint amennyit az egész használ az alakodnak! Én férfi vagyok és az 5x5 programmal edzek, heti 3x és jó alakom van, a barátnőm is elkezdte velem újabban és 3 hónap alatt egész jó eredményt ért el. Nem kell viszont minden edzés alkalmával több súlyt használnod, mint ahogyan a programm mondja, nyilván az optimális lenne, de nagyon sok erőfeszítésbe kerül, amire ha nem vagy profi sportoló, nincs se erőd, se időd. Én heti 3x edzek kb. 1 órát bemelegítéssel együtt. Ha csak heti kétszer mész, már az is nagy változás lesz. Kezdd el lassan az étrendedet is átrendezni, ha esetleg az nincs rendben. De ne ronts ajtóstól a házba, különban hamar elmegy tőle a kedved (a barátnőmön tapasztaltam, aki utál mozogni). Segít, ha van egy partnered, mint én, aki mindig megy :) Ha nincs ilyen megbízható személyed, akkor sajnos magadra vagy utalva, és ha van egy olyan aki mindig kitalál valamit, hogy miért nem megy aznap, akkor koptasd le, mert az a te önfegyelmednek is fog ártani egy idővel.


És még egyszer: az ilyen koncentrált bicepsz gyakorlatokat, oldalemelést, combfeszítőgépet, meg ilyeneket felejtsd el, az a profiknak van, akik mindent megtesznek azért, hogy 1%-kal jobban nézzenek ki. Koncentrálj a fő gyakorlatokra, amik nagy izmokat és minél többet egyszerre mozgatnak meg.


És ne aggódj, nem lesz belőled miss universe, azok az elképesztően izmos testépítőnők egyrészt genetikailag mind nálad, mind nálam jobban tudnak izmot építeni, másrészt hormonokat,stb. juttatnak a szervezetükbe, amitől hatalmasra tudnak nőni. Te (amennyire kivettem az írásodból) és én nem tartozunk a genetikai elithez, ne aggódj, nem lesz úszónő hátad heti 3 edzéstől.

2014. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen ez nagyon trendi manapság, a sárga kapszula, meg hogy nem lehet adott testrészről fogyni.

Simán lehet, főleg, ha nem vagy mindenhol hájas. nagy valószínűséggel az a gond nálad, hogy lassú az anyagcseréd, rengeteg rostot kell enni és akkor lemegy valamennyire a hasad. Nekem is ilyen alakom van, de én már inkább megbékéltem vele, mert semmi kedvem folyton a rost- és lédús táplálkozáshoz. És hasizmozni is folyamatosan kell. Az is lehet, hogy nem tartod egyenesen a hátadat, ez is fontos.

Annyiban igazat adok az előttem szólónak, hogy sokkal jobb, ha az egész testedet edzed már csak az összkép és a egészség szempontjából is, de optimális esetben ha valaki napi fél órát hasprést csinál és nincs rajta nagyon nagy súlyfelesleg, annak le fog menni a háj a hasáról.

2014. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! (:

Igazából a profession4passion egy nagyon jó edzésprogram, Combos-fenekeset meg hasizmosat csináltam egyszerre. Hát fenekem és combom lett zat biztos, de hogy a hasamon nem változtatott semmi az is igaz.

Sajnos az a bajom, hogy lédús ételek nekem nem tesznek jót. Nagyon erős refluxos vagyok, állandóan valami szénhidrátot kell ennem, mert gyomorsavtúltengésem van és rosszul vagyok. Gondolom ez is nagy mértékben hozzájárul ehhez. Savmegktötőt nem szeretnék szedni, mert egy idő után immunis leszek rá és nem és egy hajítófát sem, mert kipróbáltam.

Az edzést én a saját programomnál heti 3-4x csináltam, ahogy jött a havi beosztás.

Sajnos most jelenleg nincs párom aki "motiválna' vagy vinne előre olyan értelemben.

A problémám mindig az, hogy nem tudom, pontosan mennyi szünetet tartsak mit csináljak. Értem én, hogy át kell mozgatni az egész testet, de mit mennyi időn belül, hogyan?

Elnézést az értetlenségemért és mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 20. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!