Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A méz nagyon hízlal? Hagyjam...

A méz nagyon hízlal? Hagyjam el a midennapjaimból?

Figyelt kérdés
Általában teát iszok, mert a víz nem esik jól, főleg ilyen hidegben nem. Csak az a baj, hogy ízesítem is, mert anélkül nem tudom meginni, és mivel cukrot nem fogyasztok mézzel szoktam. 1 nap megiszok 1,5 l mézes teát (az egészben van 5 tk virágméz) Ez sok egy napra, ugye?:S Elkéne hagynom?
2014. dec. 21. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak azt fogyasztod cukornak (gyorsan felszívódó szénhidrátnak, tehát keményítőt sem eszel mellette) akkor még fogyhatsz is mellette.
2014. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
eszek én mindenfélét, kivéve amibe cukor van (max nagyon ritkán) :D szóval akkor ha jól értelmezem, ez kicsit sok...
2014. dec. 21. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha kenyeret is eszel, akkor a méz már sok. Meg a kenyér is, fogyás és egészség szempontjából.
2014. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én naponta megeszek 4-5 kanál mézet magában. És az elmúlt 2 hónapban fogyózás nélkül leadtam 5 kg-t. Persze emellett sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok nyersen. Cukor és fehér liszt minimalizáltan fordul elő az étrendemben.
2014. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A méz nem hízlal, az olajos zsíros nehéz dolgok hízlalnak, és az is ha tudatosan kerülöd az ecetes, vagy a savanyú dolgokat, vagy ha keveset iszol és inkább állandóan étel tölti ki a gyomrod.
2014. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A zsírok miért nehezek? Kisebb a fajsúlyuk mint a vízé.


Miért hizlalnak? A zsírra adott inzulinválasz kb. 0. Inzulin nélkül hogyan történik hízás? Triglicerid szintézist és zsír raktározást az inzulin okoz, alacsony inzulinszintnél a glukagon van túlsúlyban, az zsír bontást vezérel.

2014. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csak inzulin létezik a világon.


Ott van pl az epe, és az a legalább 30 féle emésztőenzim ami még a gyomorban és a bélrendszerben van.


A nehéz, pedig a nehezen vagyis lassan emészthetőt jelentené itt.


Ami felszívódik az vagy elratározódik, vagy elhasználódik.

2014. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ketonokat ki is pisilhetjük..


Kókuszzsír epe nélkül is felszívódik.


Inzulin az, aminek betegségekhez és elhízáshoz köze van... persze beszélhetnénk kismillió jelentéktelen dologról is, csak értelme nem volna.

2014. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Használj méztapaszt mint Sanya és akkor le tudsz állni vele.
2014. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!