Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki újra az...

Hogyan kezdjek neki újra az életmódváltásnak?

Figyelt kérdés
Egyszer már sikerült, leadtam 12 kg-ot, sokat sportoltam, jól éreztem magam a bőrömben. Aztán jött a stressz meg csalódás, és szégyellem, de az evésbe menekültem és ellustultamvisszahíztam 8-9 kg-t. Valaki járt már hasonlóan, tudnátok adni tanácsokat, hogy kezdjek ismét neki? Állandó bűntudatom van, hogy ismét itt tartok :( 160/62 28/N
2015. jan. 5. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Na én éppen így jártam :)

Egyszer leadtam 15 kg-t aztán tartottam 3 évig, majd minden megváltozott, ettem, híztam és zéró motivációm volt.

Én 2.-tól elkezdtem újra. Motivációt kell találnod, egy pasi, egy példakép, pár rosszindulatú csaj, stb.

Persze most írják majd hogy önmagadért változz meg, de nekem ez sosem ment. :)

2015. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én állandóan motiváció hiánnyal küzdök. Két hónapig tart a nagy lendület, utána egyszer csak leeresztek és egy-két hétig meg sem moccanok. Ez igazából a sporttal van így és a legfőbb oka, hogy izmosodni szeretnék, de nem sikerül. Ilyenkor mindig újra olvasgatni kezdek, újra megnézem a kedvenc sportolós videókat és újra kezdem. Ez egy ördögi kör. Hiába tudom, hogy nőként nehéz izmot felszedni, főleg már így 28 évesen (én is annyi vagyok) mégis kudarcként élem meg a sikertelenséget. Pedig nem kudarc. Az, hogy a mozgástól jól érzem magam már önmagában elég kellene, hogy legyen. Plusz tudom, hogy magam is tehetek róla. Pl. a dohányzásról nem tudok leszokni, pedig tudom, hogy a teljesítményemet ez is nagyban visszaveti.

Egy szó, mint száz. Keress új motivációt. Mindegy, hogy mi az és kezdd el újra. Nem tudom, hogy azelőtt milyen volt az életmódváltásod, miből állt, de ha sikeres volt, akkor csak jó lehet. És ne keseregj, hanem állj neki. Azzal, hogy keseregsz nem segítesz magadon és a kilók sem repülnek le rólad. Hajrá! Olvasgass, keress motivációt. Tűzz ki magad elé egy célt és ne állj, meg míg el nem érted. Utána egy újabb célt, majd még egyet. Ne szegje kedved semmi.

2015. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, nagyon jókat írtatok!! :) Kicsit húzósak voltak az elmúlt heteim, ezért csak most írok, de mindkettőtök válasza nagyon hasznos volt, ment a zöld pacsi! :)

Azóta úgy tűnik, sikerült újra megtalálnom a motivációt, kezdek odafigyelni, hogy mit eszek, a rendszeres mozgás sajnos eddig nem valósult meg, de ebben a hónapban ez is menni fog, mert már nagyon hiányzik, most heti egyszer itthon tornáztam 1-1 órát, ami kezdetnek legalább több volt a semminél. Most nem akarok abba a hibába esni, mint múltkor, tartós, és inkább lassabb eredményt akarok, amit valóban életmódszerűen tudok tartani :) Jelenleg 60 kg vagyok, tudom, egyenlőre víz mehetett csak le, de a lényeg, hogy a közérzetem jobb! :) Ti hogy álltok azóta? :) Privit is írhattok!

2015. febr. 1. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!