Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a benti tornatol...

Igaz az, hogy a benti tornatol (felules, guggolas stb) a zsirretegre kerul az izom es miutan abbahagyom visszahizom akar a duplajat is?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az anatómia szerint nem. Tehát bármikor felboncoltak egy embert, a külső zsírréteg volt az izomzat fölött.


Más téma a zsigeri zsír..


A mondatod második része értelmezhetetlen számomra. Nem értem az összefüggést, miért híznál vissza.. nem, mit híznál vissza, ha abbahagyod az erősítést? Eleve, mit fogysz? Miért fogynál? Mitől?


Egyébként a rendszeres testedzés, erősítő edzés abbahagyása csak az erőnlét és az izomtónus csökkenésével jár. Illetve rossz étkezési szokások mellett, edzés nélkül könnyebb zsírosodni, hízni, igen.


De nem azért amit.. írni próbáltál :)

2015. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező arra gondol, hogy bizonyos gyakorlatok úgy erősítik az izmokat, hogy közben nem égetik a zsírt, így vastagabb lesz az adott testrész, mint volt, mert a meglévő zsírmennyiség mellé vastagabb izom dukál majd. Nos, ez bizonyos mértékig így van - a felülés és a karerősítés például ilyen.

A mondat második fele nem ide tartozik, de a kérdés szép példája annak, hogyan születnek az urban legend-ek :)

2015. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ühüm.


Akkor a testépítőknek sem kell tömegnövelő étrend izmosodáshoz. Majd valamelyikünk szól nekik :)


Biokémia mást mond: az izommunka is zsírégetéssel jár - ha elég jó a metabolizmus ehhez. Ez pedig táplálkozás kérdése, mint a fogyásról amúgy is közismert már, végre.

2015. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3-as: azért írtam, hogy bizonyos mértékig. Mert természetesen minden izommunka energiát használ fel, és ha megteremtjük az ideális körülményeket, akkor ez zsírégetést jelent. Viszont valóban vannak olyan izmai a testnek, amik előbb erősödni kezdenek, és csak bizonyos edzettségi szint után kezdenek számottevően zsírt égetni. Nem én találtam ki.
2015. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
:)
2015. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!