Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha zöldséget és gyümölcsöt...

Ha zöldséget és gyümölcsöt eszem leginkább, akkor okozok a szervezetemben bármilyen problémát is?

Figyelt kérdés

Néha (heti 2 alkalommal) eszem húst. Változó, hogy milyet. Attól függ, hogy a férjem milyen ételt kíván.


A liszt, pékárú (igen ritkán barna, rozs kenyért eszem 1-2 kisebb szeletet), cukor (minden féle édesség), tészta kizárva.


A liszt helyett is inkább zabpehelylisztet vettem, de nem fogyasztok belőle sokat.

A főzelékeknél habarásnak szoktam használni, valamint palacsinta sütésnél (általában 1-2 darabot eszem max.) vagy hús panírozásánál.


A vacsorám mindig nyers vagy párolt zöldség. Nem viszem túlzásba, elrágcsálok egy darab sárgarépát.

A reggelim szokott lenni 1-2 kis szelet kenyér, majd tízóraim gyümölcs.

Az ebéd változó. Mint írtam, van hogy húst eszem, de inkább zöldségből készült krémleveseket vagy főzeléket.


Napi 2× tornázom (Norbi, nekem pont jó).

Futni egyszer próbáltam, szülés után és 100 kilóval kicsit nehéz volt. Nem is tanácsolták egyből.


A háziorvosom azt mondta, hogy egyoldalú az étkezésem és némi szénhidrátot is vihetnék be. Én úgy gondolom, hogy azért a reggeli 2 kenyér bőven elég nem?

A nőgyógyászom pedig attól fél, hogy a fogyás miatt teljesen felborul az amúgy is (szülés után) össze-vissza lévő ciklusom és még nehezebben lehet majd beállítani, mivel a fogyókúra az egyik olyan dolog, amit kiváltja, hogy felborul a szervezetem.


Tudnátok valami tanácsot adni?


2015. jan. 17. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Ez jó. Az orvosok nagy része valójában életképtelen és sötét (azért élnek, mert a világ el van ferdülve az idióták javára).


A zöldségekben van szénhidrát, ráadásul aki sokféle zöldséget fogyaszt, és mellette időnként húst is, az változatosan eszik. De ezt úgysem lehet olyannak elmagyarázni, aki a betegségekből él és nem ért sem az egészséghez, sem a táplálkozáshoz.


A ciklusod stabilizálásához hagyd el a reggeli kenyeret, inkább maradj a zabnál vagy csak simán zöldségeknél, viszont figyelj oda, hogy fogyassz zsírt (kókuszzsír, halolaj).


Nőgyógyász a kövér nőket szokta meg, elferdült a mai világ.


Arra figyelj még, hogy ne koplalj. Zöldségekből nehéz eleget enni, ezért is kell kiegészíteni némi zsírral, hússal.

2015. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A halolajat bevihetem kapszula formájában napi szinten?


Emellett szedek multivitamint is, bár az már elég régóta.

2015. jan. 17. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Igen. Azzal pótolsz esszenciális zsírsavakat, viszonylag jó arányban (omega3 és 6 esetén az arány számít, ezért nem jók a növényi olajok*)
2015. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!