Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 500 és 800 kcal között...

Ha 500 és 800 kcal között eszem egy nap és 1 héten 3-szor zumbázok fogyhatok?

Figyelt kérdés
Amúgy 159 cm vagyok és 58 kg.
2015. jan. 17. 20:02
 1/9 anonim válasza:
Igen.
2015. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jól kicseszel magaddal, ha ezt kipróbálod, bármennyit is adsz le, a dupláját szeded vissza.
2015. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1500 kcal alá nem megyünk.. SOHA ennyit éget el a szervezeted ha egésznap csak ülsz.
2015. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Naná. És az egészségkárosodást is vállalod, nyilván.


Ócska étkezési szokás, ócska edzés. Szerintem ennél többet érdemelsz, szerinted nem? :)

2015. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké legyen kedves utolsó hogy szerinted ócska az étkezésem. De a testmozgással mi a baj?
2015. jan. 17. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szerintem ócska az étkezésed, hanem 500-800 kcal az éhezés.. egy embernek, egy 20 kilós kutyának lehet, hogy elég.


Mozgással? A zumba egy primitív és értelmetlen mozgás, azon túl, hogy nem ad kellő stimulációt az izomzatodnak, nem tanít semmire, nem fejlődsz tőle.. még az ízületeidnek is káros. Márpedig egy ember, ha már úgyis megszületett akkor megérdemelne értelmes, fejlesztő jellegű testedzést és minőségi táplálkozást, illetve kielégítő mennyiségűt. Az elhízás a rossz minőségű étkezés miatt következik be, ezt kevés mennyiségű étkezéssel nem igazán lehet helyettesíteni. Rövid távon, ideig-óráig persze lehet.


Csak sajnos ebben a világban ennünk kell, azok az opciók amik a nem-evés irányába haladnak, sok jót nem tartalmazhatnak, mivel az életünkhöz enni kell (persze fel lehet adni az életet, de ez már az alap témánál mélyebb kérdés)

2015. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a zumba az egész testet átmozgatja, kardio edzésnek gondolom, mivel a pulzusszám megemelkedik kellőképpen. Igenis tanulsz belőle, elsajátíthatsz több fajta tánclépést és szerintem motiváló, hogy egy adott koreográfiát mikorra tudsz megtanulni. Azt is fontosnak tartom, hogy az ember olyan mozgásformát válasszon amiben örömét leli. Kipróbáltam már több fajta tornát, de ezeket hamar feladom, vagy halogatni kezdem egy idő után.
2015. jan. 17. 21:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha élvezed, ám legyen :)


De x év múlva ne járj úgy, hogy

- ohh, de jó lett volna küzdősportot gyakorolni

- de jó lett volna tényleg erősíteni az izomzatodat

- de jó lett volna vigyázni az ízületeidre..


Próbálok szólni, az ilyen tingli-tangli mozgások (zumba, kocogás) csak kiegészítők. El lehet menni heti egyszer-kétszer mert mókás, de nem ezekre a mozgásokra van szükségünk, hosszú távon és a testi igényeinket + a józan észt figyelembe véve.

2015. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Te milyen mozgást javasolnál? A kondit ha lehet hagyjuk ki ,arra jelenleg nincs pénzem. És még mielőtt "kiakadnál" zumbázni otthon szoktam :)
2015. jan. 17. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!