Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 5-7 kg súlyfeles...

Hogyan tudnék 5-7 kg súlyfeleslegtől megszabadulni olyan egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok 5 éve kosarazom, állóképességem megvan és az izomzatom is jó. Heti 4x járok kosáredzésre. Itthon minden nap has és farizom erősítő gyakorlatokat csinálok, és szabadsúlyos edzésezek. Ez mind megvan ,163 centi vagyok és 55 kg. Egyedül a hasamon van felesleg, és mivel elég rendesen edzem a hasizmomat, nagyon szeretném leadni azt a pár kilót hogy a kockák látszódjanak. Nem szeretnék izomból 'fogyni' , ezért edzések előtt mindig tojást iszom. Az étrendemre kéne odafigyelnem egy kicsit csak nem tudom pontosan mi lenne a megfelelő. Mennyinek kéne lenni a napi kalória bevitelnek? Mit NE egyek és mit lenne ajánlatos és milyen mennyiségben?
2015. jan. 19. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudok neked pontos étrendet írni, mert én sem vagyok dietetikus, de a fogyókúrát, nem evést felejtsd el.


Azt fontos tudni, hogy csak hasból nem lehet fogyni. Ha fogysz, akkor mindenhonnan, de sajnos általában legutoljára a hasról tűnik el a zsírpárna.


Alapból mondjuk cukrot és fehérlisztből készült pékárut ne egyél. Kb ennyi. Mivel rendszeresen mozogsz és edzel, ezért a mozgás megvan, ez jó.


Én azt mondanám, hogy sovány húsok, sovány tejtermékek és zöldségfélék jók, emellett gyümölcsöt csak napközben, este semmiképp. Estére csak fehérje javasolható, pl túró, joghurt, kefir, sovány húsok. És legkésőbb lefekvés előtt 1-2 órával egyél utoljára. Az is baromság, hogy este hat után ne egyél, mert ha éjjel 11-kor feksze le, akkor 8-9 körül még simán belefér valami, de mondjuk nem egy bicmac menü krémessel.


Reggelire mehet azért szénhidrát, lehetőleg teljes kiőrlésű pékáru, zabpehely, ilyesmi. Meg ilyenkor jó a gyümölcs is.


Ebédre mehet kb bármi ezek közül, tehát hús, zöldség, barnarizs. Fő étkezések közben pedig tízórainak, uzsonnának megteszi egy alma, egy natúr joghurt, vagy valami hasonló.


Ha valaki azzal jönne, hogy igyál reggel egy kávét, délben egy banánt, este egy joghurtot vagy semmit, azt felejtsd el. Ahogyan te is írtad, előbb fogynál izomból, mint zsírból. Ráadásul ne csak a kg-ban meghatározott súlyodra koncentrálj, mert az izom nehezebb, mint a zsír, így egy izmosabb ember alapból nehezebb.


Tehát alapvetően a lényeg, hogy egyél normálisan, de ne robbanásig. Cukrot és fehérlisztet kerüld, minden más normális mennyiségben ok. És vizet igyál normálisan, de gondolom edzések miatt ezzel nincs probléma.


Talán segítettem, de azért megjegyezném, hogy lányoknál annyira nem baj, ha nem látszik a kocka :). De nyilván dolgozol érte és látni szeretnéd, de az tény, hogy szálkásítás a legnehezebb folyamat, mert nagyon figyelni kell, főleg az izomveszteség miatt.


Esetleg edzőtermek honlapjait nézegetheted, edzők írásait, egy csomó helyen adnak tanácsot szálkásítással kapcsolatban.

2015. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!