Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi motiválhatna? Mit nem...

Mi motiválhatna? Mit nem szabad ennem?

Figyelt kérdés
egy kicsit konyítok már ehhez az egész fogyás témához, de még ki kéne bőviteni az ismereteimet. próbaként csinálnék egy 1 hónapos diétát, hogy megy e anyagilag meg lelkileg ez az egész, hogy kitartó vagyok -e. az eddigi leghosszabb 2 hét volt amit sikerült teljesítenem, de soha nem tudom mi az ami tabu. a tésztát, a fehér kenyeret és a csokikat meg az ilyen disznózsír alap, de azon kívűl mi az ami fontos és mi az ami tabu? plusz mindig elvesztem a motivációm így mindig abbahagyom, képes vagy szöveges motiváció is kellene, hol olvashatok? +1 kérdés, a félbarna kenyér is jó egy alternatívának? csak az van otthon :/

2015. jan. 12. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz, vagy csak egészségesen táplálkozni, akkor el kell kezdened figyelni az ételek tápanyag tartalmát, a beltartalmi értékeket. Nem tabu ételeket kell bemagolni, hanem megérteni, hogy mi jó, mi nem.


Amit mindenképp el kell kerülni az a cukor, feldolgozott, finomított szénhidrátok, telített zsír (gyakorlatilag az állati zsírok). A félbarna kenyér mindenképp rossz. Rendes teljes kiőrlésű kenyeret, tésztát elvileg ehetsz, de a teljes kiőrlésű az szinte FEKETE, a sima, fehérkenyérre hasonlító, barnább kenyér nem sokkal jobb, mint a fehér. Alap az is, hogy a szénhidrátok mellé egyél sok zöldséget, így csökkentheted az inzulinválaszt, egységesebb inzulinszintet tudsz elérni.


Érdemes minden étkezésnek komplexnek lenni, tehát egyél fehérjét is: csirkemell, pulyka, halak, sovány túró. Ezek jó források, ha fogyni szeretnél.


Zsírforrások közül szerintem a hidegen sajtolt olajok a legjobbak, illetve ami jó még a kókuszzsír, elég népszerű mostanában.


A diéta azért diéta, mert étrend szerint eszik az ember, csakis jó minőségű ételeket. Tudnod kell, hogy mennyi fehérjére, szénhidrátra és zsírra van szükséged, de ezt így nem fogjuk tudni neked megmondani. Ha nem sportol, akkor elég alacsony az ember energiaigénye. Érdemes legalább ötször enni egy nap, és fontos a sok zöldség, már csak azért is, hogy ne éhezz.

2015. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!