Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen étrendet alakítsak ki...

Milyen étrendet alakítsak ki ha kollégista vagyok de járok edzeni és előbb fogyni szeretnék majd utána szálkásítani?

Figyelt kérdés

Hetente 3-4x járok edzeni (boxolok), 2 erőnléti (konditeremben) és 2 boxolós edzésünk van, mindegyik 1-1,5 órás. A célom hogy először lemenjen a zsír majd utána kidolgozzam az izmokat.


Ezeket kapjuk a koleszban:

Reggeli (7-kor): 3 zsemle, vaj/margarin/valamilyen krém + felvágott, néha paprika/paradicsom, ritkábban sajt

Ebből megeszek egy zsemlét általában a suliban (7 órám van, néha viszek gyümölcsöt)


Ebéd (15:00-kor): egy nagy tál leves (kb. 4 dl), általában húsleves, daragaluska leves, szóval ilyen hagyományos menzai kaják

a második az burgonyapüré/rizs/főzelék egy nagy tányérral és legtöbbször sertéshús vagy marhahús

Ennek maximum egyharmadát szoktam megenni, de tele vagyok vele.


Vacsora (18:00-kor): kb ugyanaz mint az ebéd + gyümölcs

Ennek maximum felét eszem meg


Mit vegyek hozzá, mit változtassak, milyen ételeket mellőzzek?

A pénztárcám nem végtelen, és készíteni se tudok akármit, főznünk nem lehet, maximum joghurtos-gabonás-gyümölcsös dolgokat tudok vagy ehhez hasonlókat.

Minden információt várok! Köszönöm szépen!



2015. jan. 24. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tojást nem szoktatok kapni reggelire?


Az a baj, hogy ezek a menzai kosztok nem túl jó minőségűek, nemcsak hogy fogyókúrázóknak, de normális embereknek se való... én már csak tudom, 9-10 évig voltam menzás suliban :D


Mivel koli, nem válogathatsz gondolom.

A gyümölcs jó választás suliba.


Mennyi a kereted? Én is kolis vagyok (igaz gimi alatt nem voltam, most fősulis vagyok) és nekem is nagyon sokat számít még 10 ft is néha... mindenből a legolcsóbbat veszem.


A helyedben ezt csinálnám:

- vennék egy nagy, fél kilós magvas/rozsos/tk kenyeret, és amit kapok felvágottat(ha sonka, vagy ilyesmi) akkor azt eltenném, és készítenék a paradicsommal + paprikával + sajttal belőle szendvicset a suliba

- fehér kenyeret/zsemlét nem ennék. Fél kg ilyen tk vekni kb. 160-170 forint (ha frissen sültet veszel, pl. penny, lidlben, ha tartós kenyeret veszel akkor kb 170-220-280 ft max, attól függ milyen minőségűt veszel)

- a zöldséget minden esetben eltenném a reggelinél/megenném!


A leves jó! Eltelít, és folyadékként szolgál, azt én is mindig megettem a menzán, kivéve ha krémleves. De mivel azt írtad főként húsleves, az jó. A daragaluskát lehet kihagynám, az is rossz szénhidrát.


Az a baj, hogy a főzelékben fehérliszt, tejföl van.. habarásként... a rizs gondolom fehérrizs, megint nem nyerő. Burgonyapüré is tiszta szénhidrát. A legjobb része a kajádnak, amit írtál az a hús.


Én a helyedben azt csinálnám - nyilván nem mondhatom hogy ne egyél - hogy a husit 100%ig megenném, és ha még éhes vagyok akkor pl. a rizs 1/3át vagy a krumpli 1/3át. Ha tudsz salit választani az ebédhez, mindenféleképp a salit, savanyúságot válaszd!

Szóval pl ne azt csináld hogy megeszed a krumpli 1/3-át meg a hús 1/3-át, hanem az összes husit edd meg, várj egy pár percet, hogy a gyomrod érzékelje tele vagy-e mert lehet eltelít az összes husi. De mivel menzás voltam, tudom mekkora adagokat adnak, és kétlem...

ezért azt csinálnám: az összes husit megenném + 1/3 rizs.

Husit ne hagyj ott az asztalon!! :) azt mind megeheted. Ha rántott hús, akkor légy óvatos, a panír beszívja a sok olajat, de ha natúr húst kapsz az teljesen oké!

Ha pl sóska van és krumpli + tojás van melléje, a sóskát edd a tojással és a krumplit hagyd ott! (gyakori menzai kaja volt nálunk)

vagy ha pl spenót/sóska van natúr hússal + krumplival akkor a sóskát/spenótót edd a husival, a krumplit mindenféleképp hagyd meg!

Ha 2.ként olyasmi van hogy aranygaluska meg ilyenek, akkor azt kihagynám... a harmadát se enném meg, tudom pénzkidobás, de el kell dönteni, hogy fogyizunk-e vagy sem.


Én a végén (10.es gimisként) lemondtam a menzát mert a kajának már a negyedét se ettem meg kb és tényleg pénzkidobásnak éreztem... helyette a menzakajára szánt pénzből igazi, minőségi kajákat, csirkehúst, halat, zöldségeket vettem amit itthon megcsináltam.


Nem tudsz a koliban serpenyőben sütni? Pl. tojást reggelire, vagy husit ebédre?

Nincs ilyen kolis konyha?

2015. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ha kell valami írj, mert én mindig a koliban főzök, sosem veszek főtt kaját hisz így olcsón jövök ki.


Ha tudnál főzni a koliban az lenne a legjobb... nem túl bonyolult ám sütni-főzni! :)

pl. ha van tűzhelyetek... tudnál csinálni barnarizst csak simán fel kell tenni vízbe főzni és kevergetni kell, nagyon egyszerű :)


Vagy pl. reggelire tojás, csak bedobod a teflonserpenyőbe vársz 1-2 percet és megsül, kész:)


Mindenféleképp vennék:

- tk kenyeret (500 gr kb. 170-220 ft, elég 3-4 napig is!)

- zöldségeket,biztos van kolis hűtő, oda be tudod tenni!

Figyeld az akciókat! Pl. lidlben múltkor kifogtam 290 forintért fél kiló tojásparadicsomot (isteni finom, és semmi baja nem volt, egy rothadt darab semmi ilyen nem volt benne :) ) vagy pl. a paradicsom 700-800 ft körül mozog kilónként, a lidlben ki lehet fogni 500 ft/kgért is.

Uborkát úgy vegyél hogy darabra vegyél, ne olyan boltba ahol kilóra mérik. Pl. Lidlben vagy sparban darabra van és vannak egész pici pl. 30 dkosak is de 50-60 dkgosat is ki tudsz fogni.

Lehet hülyének néznek, de én oda szoktam menni a mérleghez 4-5 nagy darab ubival és egyesével lemérem melyik a több dkg :D mert a 30 dkgos ubi ugyanannyi (149 ft hiszen darabra van) mint a 60 dkg-os ubi... ugyanannyiba kerül :D


Ha van mélyfagyasztótok, mirelit zöldség is olcsó!

A lényeg, hogy ilyen kész salátamixeket (pl spar, amiben van paradicsom ubi tojás stb) ne vegyél mert rohadtdrágák és nem laktatóak... csak simán zöldsélgeket éri meg venni, ilyen kész salátamixeket salátástálakat nem éri meg.


1 db uborka kb. 149 ft, ha akciós, ha nem 179 ft körül van

paradicsomot figyelni kell, hol van akcióban

paprikát szintén

Brokkolit is sokszor látok most lidlben akciósként bár azt meg kell főzni


1 csomag csirkemellsonka 179 ft (lidl, penny) olyat vennék. Sokkalta jobb választás mint a szalámi (ami zsíros felvágott) és a szalámi drágább is jóval (kb. 250-390 attól függ milyen minőség)

Ilyen zala felvágottat, meg parizert ne vegyél, azok nagyon rossz minőségűek, igaz olcsók.


Tudom, hogy most van a szezonja, de a banánt kihagynám... inkább citrusféléket, vagy almát vegyél, nagyon jó akciókat ki lehet fogni a narancsra, almára!! :)


Ha tudsz a koliban husit csinálni vagy akárhol (esetleg kérd meg a konyhásnénit h néha engedjen be :D) akkor figyeld az akciókat: a sparban egész jó akciók vannak csirkére - csak ügyelj, h ne sárgásat vegyél hanem legyen friss)


Írj h kb. mennyi pénzed van egy napra/1 hétre kajára és segítek!

2015. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ennyit írok, de eszembe jutott még valami:

én azt szoktam, hogy itthon a szüleim megveszik, amit kérek (pl. csirkecomb, csirkemell) és azt hétvégén pl. vasárnap megcsinálom magamnak itthon, felviszem magammal a vonattal Pestre, s mikor a koliba érek vasárnap este lefagyasztom. Nem lesz baja egy vonatút alatt, viszont nekem nagyon jól jön 3-4 adag csirkemell, amit be tudok tenni a fagyasztóba és ha kell hétközben csak kifagyasztom.


Ha van mélyhűtőtök, érdemes ezt hétvégén megcsinálni! Vagy megkéred anyud hogy csináljon 2-3-4 adag husit és neked akkor nem kell bajlódni vele, hanem anyud megcsinálja.


Ha nem tudsz fagyasztani, akkor vasárnap a koliba csak 1-2 adagot vigyél fel, és 1-2 kajálás meg van oldva.

Tudsz még tojást is főzni otthon, vasárnap, csak megfőzöd és viszel 3-4-5-6 darabot magaddal a koliba pl. hétfő és kedd reggelire.


Egy vonatút/buszút alatt nem romlanak meg ezek a dolgok :) én így szoktam, főleg a husival így csinálom mert nekem nagyon nincs sok pénzem ilyesmit venni hétközben de itthon ha kérem a szüleim megveszik hétvégére :) hétvégén megcsinálom és felviszem magammal a koliba Pestre.

2015. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú választ, hasznos dolgokat mondtál! :)

Van fagyasztónk, jó ötlet az előre elkészített, lefagyasztott kaja :)

A heti maradék, szabadon elkölthető pénzem olyan 700ft körül mozog, mert minden reggel kávéval indítok, de abba nem tudom hogy oldjam meg a cukormentességet mert másképp borzalmas :D

Lány vagyok, imádok sütni-főzni, tudok is, de koleszban mindössze egy mikró van, nem is lehetne használni semmit. :/

Majd veszek még zöldségeket, illetve teljes kiőrlésű magvas kenyeret :)

Meg majd rendelni szeretnék a bioTechUSA-tól állóképességnövelő, meg zsírégető kapszulát meg shake-et, kipróbálom, és ha van eredménye, egy ideig azt is az étrendembe iktatom :)

2015. jan. 24. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, az tökre jó! Igazából én a mirelit zöldségeknél is "csalok" picit, pl. megveszem a mirelit brokkolit a Lidlbe, de utálom megfőzni forró vízben mert min 10 perc az + mire utána kihűl az a forró brokkoli és mire megehetem az kb 15-20 perc... ezért azt csinálom, hogy a mirelitbrokkolit (vagy mirelit zöldséget:D) simán beteszem a mikróba, felolvad 5-6 perc alatt és ehetem is :D így nem kell fazekat se használni (amit el kéne mosogatnom... :D és várni sem kell 15-20 percet mire megfől rendesen.

Hátránya: a mikróra mondják hogy nem túl egészséges.... mármint a mikrohullámok amiket gerjeszt, de szerintem manapság ki az, aki nem használ mikrót?


Fú, 700 ft az nem sok...

Nekem van, hogy apa megveszi az 1 kg tk/rozsos kenyeret hétvégén, azt felviszem Pestre, a felét elvágom (500 gr) azt berakom a fagyasztóba, a felét meg előlhagyom (500 gr) és először azt eszem ami elől van, majd a hét 2. felében ha kell, akkor előveszem a fagyasztóból a másik felét a rozsos kenyérnek, és kimikrózom. Így szoktam kenyeren is spórolni. :D Meg a husit szoktam mindig betenni a fagyasztóba, 3-4 adagnyit mindig viszek fel pestre és lefagyasztom.


Szép bociszemekkel néz a hétvégén a szülőkre és vetess anyuddal/apuddal egy édesítőt :D 1200 darab édesítő pötyi 350 ft körül mozog (a legolcsóbb,ami nagy kiszerelés)

kisebbek pl. 100 darab pötyi 220-280 forint, de én mindig a nagy kiszerelést veszem, az 350 ft -> 500 ftig terjedő skálán mozog az ára. A legolcsóbbat veszem (most pl épp itt van mellettem, Spar Budget Süßstoff, és marhasokáig kb. 2 hétig elég nekem, bár én nemcsak kávéba használom, hanem teába is vagy ha valami édeset csinálok: pl túró + gyümi + édesítőszer -> desszertnek vagy fahéjas tej + édesítő)


Már kb 2 éve nem használok cukrot csak ilyet:

[link] vagy ehhez hasonlót pl a Lidlben is 350 ft meg ez is 350 ft a Sparban.

Reggelente én is mindig kávézok, de képtelen vagyok nem édesen meginni... :D mindig rakok bele pár pötyit, és semmi kalória nincs benne!

Ha forrón iszod a kávét akkor felolvad benne a pötyi és édes lesz

Ha hidegebben, langyosan szereted a kávét, akkor folyékony édesítőt vegyél (kb 300 ft de az kevesebb ideig elég)

2015. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én jövőre leszek kolis, anyámék egy hétre (5napra) adnak majd 5 ezer fo4intot. Plusz valszeg lesz spórolt pénzem, mert most is van.. de biztosan elég lesz az 5.. igaz?
2015. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jajaj, előző vagyok.. hát hogy me lenne elég? ;D Egyébként el akarok én is kezdeni fogyózni, gépem is van.. de étrend sajna nincs. Csak egy 5-8 kilót kell leadni :D
2015. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez a mikróba kiolvasztós dolog tetszik :D

Ha elviszek ilyen kenyérfélét vagy joghurtot azt mind anyu veszi, szóval az a párszáz forint tényleg csak amit én megkívánok :D

Az édesítőtablettát használom, majd akkor rakok el 2 szemet magammal és belerakom a kávémba :D

5000 tuti elég, ha én annyit vittem mindig elkötöttem idióta dolgokra, ezért már kevesebbet viszek és beosztom :D

nekem is 5-8 kilót kéne, remélem sikerül..

Be kéne tartanom egyébként ezt a napi 5x étkezés, rizs, csirkehusi, meg 2 g CH/ttkg meg az ilyeneket, vagy enélkül is lehet eredménye?

2015. jan. 25. 11:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok a heti 5000-s... hát szerintem jobb lenne betartani, de persze nem kötelező.. gondolom én. Végülis én hónapok óta tervezgetem, de étrend még nincs.
2015. jan. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!