Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki valami tippel tudna...

Valaki valami tippel tudna szolgálni? :D

Figyelt kérdés

Az van hogy elkezdtem kevesebbet enni,többet mozogni és inni,így le is ment kb.3 hét alatt egy kicsike...

Mostohaapám külföldön dolgozik és amikor hazajön rengeteg édességet hoz,mert van 2 kistesóm,így viszont én sem tudom megállni hogy ne egyek vmelyik csokiból,cukorból stb...sajna így a főtt kajából is többet kívánok,nasizok filmezés alatt pedig tudom hogy nem szabad és hogy ha leállnák a sok cukorral akkor visszatudék álni a régire.

Tudom elég gázos ...valaki tud mondani vmit amivel visszafoghatnám , hogy ne egyek a sok édességből? Jaa és a citrom tényleg zsírégető hatású?

köszii

13/L


2010. febr. 9. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, lássuk: 13 évesen elkezdtél koplalni, de a veszély fennáll, hogy azért nagyobb adagokban édességet egyél. Hát, ez nagyon rosszul hangzik.


Egyrészt nem szabadna koplalnod ebben a korban, ráadásul ha nem eszel eleget, még hajlamosabb vagy arra, hogy sz*rságokat nasizzál. Kérd meg a szüleidet, hogy valahova rakják el, ahol nincs annyira szem előtt. Hidd el, hogy már riktábban kezd nasizásba az ember, ha nincs szem előtt, mindig elérhető helyen az étel.

Ami a többi étkezést illeti, elsősorba ne a mennyiséget, hanem a minőséget nézd, és ne nagy adagokat egyél, hanem sok kicsit. Meg persze mozogj.

2010. febr. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tudok tippet adni, de az nem az elcsábulásokról és a "na most az egyszer"-ekről szól! Viszont nem is a koplalásról vagy az önmegtartóztatásról. Elgondolkodtál-e azon, hogy a tested, mint egy biológiai mechanizmus, mire adaptálódott? Mire van szüksége a testednek? Érdemes összevetnünk a táplálkozásunkat a természeti népekével, vagy akár a kőkori emberével. A mi nyugati táplálkozásunk nagyon sok ún. gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz. Ezek azért hízlalnak, mert hatásukra hirtelen megemelkedik a vércukrod. Ennek hatására a szervezet ugrásszerű inzulinlökettel válaszol. Tehát ettől van az, hogy a tésztás kaja után hamar megéhezik az ember. És rázabál. És hízik. A természeti népeknél szinte ismeretlen fogalom az elhízás, a szív és érrendszeri betegségek, a rák stb. A civilizációs betegségeket a civilizáció okozza. Van egy alapelv, amit paleolit (azaz kőkori) táplálkozásnak neveznek. Ez nem új és nem is diéta, hanem vissza oda, amire az ember "ki lett találva". Aki így táplálkozik, az lefogy erőlködés nélkül, energizáltabb lesz, nem fáj a feje, ellenállóbb lesz stb stb. Ide nem akarok linkeket betenni, de a neten rá tudsz keresni a paleo étrendre. Én két hónapja eszem így és tényleg soha nem vagyok éhes és jobban is érzem magam. Igaz, szembemegyek a mai általános szokásokkal, de nem nehéz betartani. Csak nem szabad minden sz..t magadbatömni.
2010. febr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak a nasizáshoz van egy javaslatom: ha szeretsz filmnezés közben rágcsálni, akkor ne édességet, hanem NYERS zöldségféléket egyél - attól garantáltan nem fogsz hizni, egy csomó vitamint veszel magadhoz és nem leszel éhes töle. Ez még a te korodban sem káros, ellentétben a fogyókúrával meg kalóriaszegény étrenddel.
2010. febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, még egy tipp: ne nézz filmeket. :)
2010. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, inkább térj át a zöldség nasira. Nagyon finom lehet. Én szoktam készíteni valami mártogatóst (legutoljára pestoból), felcsíkozom a répát, zellert stb. és az nyomom tv közben.

A citrom nem zsírégető hatású, csak segíti az emésztést. Tehát kaja előtt, igyál egy pohár citromos vizet. Lehetőleg rendes citromból, ne léből.

2010. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oksi köszi...am nem koplalok :D sosem vagyok éhes...csak kevesebbet eszem az ebédből meg stb. :)
2010. febr. 10. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!