Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lenne jobb,...

Szerintetek hogy lenne jobb, milyen módszerrel lenne alkalmasabb neki látnom a diétának?

Figyelt kérdés

Már próbáltam a kalóriaszámlálást, de hosszú távon nem bírom. Annyira éhes maradok, hogy feladom a diétát. Úgy jutnék valamire, ha egészséges ételeket ennék, napi 5x, kisebb mennyiségben, citromos vizet innék és heti 2x erősítő, heti 3x cardio/aerob mozgást végeznék?

Írnátok pl-kat hogy miket egyek reggelire és vacsira? Sajnos az ebéd témában nem én döntök, az iskolában kell hogy egyek.


2015. febr. 21. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha kalóriaszámlálás mellett éhes voltál, akkor rosszul számoltad ki a kalóriamennyiséget, nem ettél eleget.


Az általad leírt módszer persze működhet, de az elv ugyanaz: akkor fogsz fogyni, ha kevesebb kalóriát eszel meg, mint amennyit felhasználsz. Magyarul ha neked számolás nélkül is sikerül belőni a megfelelő mennyiséget, akkor nyert ügyed van.


Érdemes lenne rendesen kiszámolni a kalóriaszükségletet, aztán elég maximum 2 hétig számolgatni, utána már szemre is be fogod tudni lőni. De ha ezt nem szeretnéd, akkor működhet az általad leírt módszer is, maximum kicsit lassabban.


A ma tomboló fitnessz- és egészségőrületnek köszönhetően tele van az internet, facebook diétába tökéletesen beilleszthető ételekkel, érdemes kutakodni, hogy változatos, tápláló és finom ételeket ehess, közben fogyj és jól érezd magad a bőrödben. :)


Néhány ötlet reggelire: a tojás egy aduász, sokféleképp elkészíthető, finom, egészséges...rántotta, főtt tojás, tükörtojás. Zabkása, túró, vagy ha van türelmed és kedves sütögetni, akkor rákereshetsz diétás kekszekre is, illetve nagyon népszerű diétás reggeli a palacsinta ezer új formája, banánpalacsinta, zabpalacsinta...a google fog ezekhez receptet találni. És persze a szendvicsek, gondosan megválogatott összetevőkből.


Vacsorára már próbálj könnyebb ételeket választani, csirkemell, saláta, valami túrós finomság.


Hajrá, és ne feledkezz meg a tízórairól és uzsiról sem! :)

2015. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Osynho ***** válasza:

"Már próbáltam a kalóriaszámlálást, de hosszú távon nem bírom. Annyira éhes maradok, hogy feladom a diétát."


A kalóriaszámlástól lettél éhes? :D Annyi energiát azért nem igényel... :D


Ha meg éhezésre számoltad ki a dolgokat (a makrotápanyagok mennyisége se mindegy), akkor persze, hoyg nem ment, és egyben egészségetelen is volt.

2015. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha magas GI-es ételeket fogyasztasz, akkor természetesen hamar éhes leszel.


Mekkora keretet állapítottál meg magadnak?

2015. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1000 kcal-t ettem meg egy nap. Az a baj velem, hogy imádok enni és aaa nagyon nehezen mondok le róla :D

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi!

2015. febr. 22. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
1000kalória elég kevés, én 168cm és kb. 54kg vagyok, 1600eszem minimum.
2015. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1000 kalória bőven alapanyagcsere alatt van, és a kalóriaszámlálás alapszabálya, hogy alapanyagcsere alá nem megyünk! Valószínűleg itt ment félre az egész, ennek a kevés mennyiségnek hosszútávon az az eredménye, hogy visszahízod a leadott tömeg kétszeresét. Olvass utána a témának (ha kell, kérdezz), számold ki rendesen az alapanyagcserédet, és ahhoz adj 200-at. Elég lesz ott kezdeni a diétádat, máris nem leszel éhes.
2015. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elméletileg az én alapanyagcserém 1500 kcal. De ha 1700-nál kezdem, akkor nagyon lassan fogok fogyni, nem?
2015. febr. 22. 17:31
 8/11 Osynho ***** válasza:
Gyorsan nem is lehet (zsírból) fogyni.
2015. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2015. febr. 22. 17:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha 1500 kcal az alapanyagcseréd, akkor nyugodtan kezdd 1700 kalórián. Nyilván nem fog olyan tempóban lemenni rólad a zsír, mint pl. egy 1500 kalóriás étrendnél, viszont ahogy előttem is írták, gyorsan nem lehet tartós fogyást elérni, ez így lesz egészséges, nem leszel éhes, tehát jobban is fogod tudni tartani a diétádat.


A másik előnye annak, ha 1700 kalórián kezdesz az, hogy amikor megáll a fogyás (mindig eljön egy ilyen szakasz a diéta egy bizonyos pontján, az utolsó pár kg környékén), akkor sem kell éhezésbe átmenned, lesz hova csökkenteni a kalóriákat anélkül, hogy drasztikusnak éreznéd.

2015. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!