Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » étrend összeállítás?

étrend összeállítás?

Figyelt kérdés
78 kilós nő vagyok, 170 centi. Milyen arányban kellene bevinnem fehérjét, zsírt, és ch-t, ill. napi hány kcal-t ahhoz, hogy hetente 1 kilót fogyjak? Hetente 4-5-ször sportolok 1 órát(spinning).
2015. márc. 4. 23:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és 40 éves, ez lemaradt. Az is érdekelne, hogy a kalóriabázis.hu-n meg tudnám adni a fehérje, zsír, ch mennyiségeket? Vagy ami ott szerepel, azt a program kalkulálja személyre szabottan?
2015. márc. 4. 23:23
 2/8 angelside ***** válasza:

Bmr-ed ~1500 kcal. Első körben kezdeném 1900 kcal-al legalább, és onnan "ereszkednék" lefelé, mondjuk heti 50 kcal -al, de csak akkor, ha nem indul be a fogyás.


Arány tekintetében( nagy vonalakban):


Ch: kb. ~250 g - 1000 kcal

Fehérje: kb. ~100 g - 400 kcal

Zsír: kb. ~55 g - 500 kcal


Ha nem működik, változtatni kell.


Ha gondolod és igényled fent vagyok a kalóriabázison, ha elküldöd priviben a login neved felvehetlek, és ott tudom nézni mit eszel, vagy te is tudod nézni én mit eszek, és tudok plusz tanácsot adni.

2015. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hehe hát ez aztán tanács :( kár hogy okan osztogatnak itt háttér tudás nélkül tanácsokat
2015. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 angelside ***** válasza:
A tiéddel is sokra mentünk! :)
2015. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddig válaszokat! Azért kértem segítséget, mert január óta szépen lefogytam 10 kilót, úgy, hogy nem mértem, nem vezettem semmit, figyeltem az étrendre, és sportoltam. Aztán jött egy 5 napos léböjt, és azóta - kb 10 napja- nem fogyok semmit. 1 hete vezetem a kalóriabázist, a heti mérlegem -8000 kcal, de nem ment le az egy kiló. Úgy tudom, kb -7000 kcal -1 kiló fogyás. Lehet, hogy a böjt miatt raktároz most a szervezetem? És ha igen, akkor ezt meddig teszi? Várjak, és egyszer csak beindul?
2015. márc. 5. 12:32
 6/8 angelside ***** válasza:
Hány kalóriát eszel egy nap?
2015. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kb 1200-at, de abban a 3 kilengős napban volt 2000 is:(
2015. márc. 5. 16:17
 8/8 angelside ***** válasza:

Szerintem kevés az 1200 kcal, főleg tartósan, ha ilyen sokat sportolsz is mellette.


Ahogy írtam fentebb, próbáld meg emelni a kalória mennyiséget normális kajából.

2015. márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!