Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene a következő...

Valaki segítene a következő kérdésekben?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok 179 cm és 73 kg. Szeretnék leadni minimum 3-4 kg-ot, 1 első kérdésem az lenne, hogy mennyi idő kellene hozzá? Mondjuk arra gondoltam, hogy heti 2x 30p kocogás, 2x edzés (kosarazás), 3x tesi óra + ha az édességet elfelejteném, az megfelelne-e? Vagy egyéb ötlet is jöhet. Második kérdésem, reggelire, tízóraira, uzsonnára, vacsira mit egyek? Tejtermékeket imádom főleg a citromos joghurtot, nálunk minden reggel van kifli, zsemle.. és ez megfelelne-e, ha igen, akkor mit tegyek bele? És a suliba 1 vagy 2 zsemlét-kiflit vigyek? Nyilván most a tízórairól beszélek. Ebédre nem én korlátozom meg mit egyek, délben kajálni járok az iskolai menzára. Uzsonna meg az vacsi maradt, váromaz ötleteket! Egyébként édesség nélkül kibirom, de pék cuccok nélkül nem nagyon. A legtöbb zöldséget nem szeretem, az ilyet hogy; ubi, krumpli, répa, saláta azt megeszem. A gyümölcsöket szeretem, (a savanyút nem annyira). Az iskolába milyen üdítőtt vigyek? Teát szoktam vinni, vizet azért nem szeretem mert elrontja a szendvics ízét. Miután tegyük fel hogy "leadtam azt a 3-4 kilót azután gyúrni szeretnék, vagyis hát már most is szoktam járni. Harmadik kérdésem, elsőnek adjam le azt a felesleget, vagy egyszerre a kettő mehet-e? Mert akkor heti 1-szer mennék gyúrni, aztán edzés, futás. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2015. márc. 12. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

A mozgás, amit írtal elég.

A reggeli joghurt még belefér, ha csak egyet eszel,de tele van cukorral,szóval nem kéne túlzásba vinni.

Tízóraira nyugodtan vihetsz 2 zsemlét,vagy kiflit,csak kérd meg amyukadat,hogy neked ne simát, hanem minden napra vegyen 2 teljes kiörlésű t.annyival bem drágább, megvan kb 100-130 forintból.

Amit tehetsz bele: csirkemell vagy pulykamell sonka,paradicsom,uborka,paprika,saláta, amilyen zöldséget csak akarsz.

Esetleg néha főtt tojást is tehetsz bele.

A sajtokat mellőzd.

Cukormentes ízesített vizeket igyál, ne a cukros teákat. Rengeteg féle ízesített ásványvíz van és finomak.

Ebéd ugye adott.

Uzsira kis adag rizs, zöldség, csirkemell panír nélkul.

Vacsira vagy ugyanez,vagy zsírszegény túró. Ha nem ízlik magában, összekeverheted a citromos joghurtoddal,viszont akkor én reggel nem ezt enném.


Szoval a lényeg, hogy a pulyka,csirke és a halat variáld zöldségekkel vagy rizzsel,meg a tojás és a zsírszegény túró még a jó.

De ha ezeket betartod,nem gáz a napi 1-2 joghurtod. :)

2015. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja,és 1-1,5 hónap alatt szépen le fog mennj az a 3-4kg :)
2015. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :) Mellettünk van egy kis vegyesbólt, ott nincs teljes kiörlésű kifli-zsemle. Az ásványvíz az oké, de úgy tudom a szénsavas üdítő gyengíti a csontokat, de nem akarok vitázni. :D
2015. márc. 12. 19:09
 4/7 A kérdező kommentje:
A kondizásra viszont nem válaszoltál :c Azzal mi legyen? Mehet a kettő együtt vagy elsőnek a 3-4 kg minusz, aztán a kondi?
2015. márc. 12. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szoktam kondizni.

De a futastol fogysz, a konditol, meg ha jól csinalod és megfelelő étrenddel, akkor attól meg tömeget növelsz.

Szóval mehet együtt,de akkor ne a kilókat nézd, hanem a tükröt! :)

Amúgy 14 évesen ne vidd túlzásba a kondit,szerinten fiatal vagy hozzá, hisz még a tested bőven feljődik.

Inkább a többi sportot űzd. Futás, kosárlabda, foci,bicikli,görkori stb, ha meg erősödni akarsz,akkor saját testsúlyos edzést végezz.

Fekvőtámasz,guggolás,felülés,kitörés,hátizom erősítő gyakorlatok.

De én sem vagyok szakertő, de 14 évesen korainak talàlom a kondi termés edzést.

De a tesi tanárod jobban tud erre válaszolni, kérdezd meg őt. :)

2015. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem 50 kilókat emelek :) max 20, csal tudod jövőre ha minden igaz akkor rendvédelmibe fogok járni, és azért na.. :D de köszi a választ! :)
2015. márc. 12. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:

A tesi tanárokkal óvatosan, 80%-uk hülye a témához...


Ha kondizni akarsz, akkor nagyon nézz utána a dolgoknak, és tudd mit csinálsz. Body.builderen olvasgass, írnak hülyeségeket, de mivel magyarul nincs más.. Tanulj angolt rendesen, ebben is például jól jöhet:D . De én várnék még vele egy évet.


Először heti 3 teljes testes átmozgató edzés kell amúgy, és a heti 1 kondival nem fogsz semmit elérni, főleg a megfelelő tápanyagok nélkül.

Egyelőre szrintem maradj a saját testsúlyos gyakorlatoknál (kezdd el a fegyencedzést - olvasd el a könyvet, de csak a gyakorlatokat hasznosítsd, a többi része marketing baromság, full potato kategória), meg persze a többi sport.


Ja, és nyújts sokat.

2015. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!