Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell a kalóriákat...

Hogyan kell a kalóriákat kiszámolni?

Figyelt kérdés

Tudom, a neten vannak kalkulátorok, de nem tudom használni.. pl. grammba kéne megadni külön külön mindent.


pl. én egy nap megeszek:


reggeli:

-2 szelet mézes v. leváros kenyér


tízórai:

-3 db zsemle (benne: vaj, sajt, paprika, szalámi)

- 1 db alma


ebéd:

-mikor mi, átlag menzai adag


uzsonna:

-1-2 szelet kenyér (szalámi+ sajt)


vacsora:

--1-2 szelet kenyér (szalámi+sonka + sajt+ zöldségek)


na most ez kb mennyi kalória? :S Nem értem, hogy h honnan kéne tudnom, hogy egy szelet szalámi hány gramm, meg 1 szelet kenyér hány gramm stb...


2010. febr. 17. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Onnan tündérbogár, ahonnan a saját súlyodat is tudod! MÉRLEGNEK hívják ezt a csodás találmányt, lehet kapni konyhai kivitelben is, grammra pontosan mér, 3 ezer forint, digitális kis csodaszer :)
2010. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mérleg :) a kajákra meg általában rá van írva hogy 100 gramm-ban mennyi a kalória és onnan ki lehet számolni általános iskolai matematika tudással.
2010. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ok, szóval kajálásnál ezzel kéne szórakozni.. Amit leírtam az kb mennyi kalória ?
2010. febr. 17. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Figyu tök mindegy hány kalória, mert csupa egészségtelen cuccot eszel... lekvár, kenyér, zsemle, szalámi, menza...


Ezt a "nagyok" úgy csinálják, hogy mondjuk fogok este mondjuk 60 dkg csirkemellet, kisütöm roston, csinálok hozzá két csomag barnarizst, és rengeteg párolt zöldséget (a párolt zöldség kalóriáit nem kell számolni) Ezeket elosztom szépen 4 adagra, és viszem magammal egész napra!

2010. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 gramm protein (fehérje) = 4 kalória

1 gramm szénhidrát szintén = 4 kalória

1 gramm zsír = 9(!!) kalória


megkeresed, hogy miből mennyi gramm van az ételedben és kiszámolod

2010. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem eszel egy kicsit sokat? 3 szendvics tízóraira?!
2010. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

sokszor eszel kenyeret is...

3 db zsemle tìzoraira??? nem elèg 1 ès 1 alma??

lol :D

ès akkor reggel is kenyeret ettèl...uzsonnàra is mèg 2 szelet...vacsira is????????????

ha ebèdre nem eszel kenyeret vagy zsemlèt...akkor is megettèl 9 db kenyèr fèlèt 1 nap alatt!!!ez nagyon sok!

max 2 db ha fogyni akarsz ès azt is dèlelött!ès utàna ebèd (kenyèr fèle nèlkül) ès este joghurt vagy gyümölcs

(ha fogyni akarsz)


a lènyeg

IGEN sok kaloriàt eszel meg egy nap!!!


egy fogyis 0 szàzalèkos joghurtba àlltalàba van 67 kcal....akkor gondolj bele mennyi lehet egy szendvicsbe....

2010. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!