Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 105kg-osan kezdetnek elegendő...

105kg-osan kezdetnek elegendő heti kétszer két óra jóga?

Figyelt kérdés

Diétázok, és szeretnék mellé valamit sportolni is. A súlyom miatt kezdésnek a jógára gondoltam, és ha eljutok 90kg-ig, akkor jöhet az ugrabugra torna is.


Ez jó ötlet, vagy inkább máshogy csináljam?


2010. febr. 18. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jógától nem fogsz fogyni, sokkal jobban tartom, ha rendszeresen sétálsz legalább egy órát, olyan gyorsan, ahogy birod: kezdj el sietve menni, ha úgy érzed, hogy nem birod, akkor válts lassú tempóra, de NE ÁLLJ MEG, hanem menj tovább. Amikor már kicsit pihentél, akkor megint gyorsits, és igy tovább. Ez nem megeröltetö az izületekre sem, meg a súlyod se akadályoz ebben.
2010. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 114 kilóval kezdtem duci tréningekkel. Duci tréning 2008 kezdő része, duci tréning 1, 3 - ezek a legkönnyebbek. A 4. is nagyon jó, az a Katinkás, Kovis.


Ha ezek már könnyen mennek, akkor jöhet a Hősök Tornája és a normál tornák.

2010. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jógát heti 4-5-ször csináld legalább, és csak 1-2 hétig, bemelegítésként. Utána valami megerőltetőbb kell.
2010. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló!


Sajnálattal közlöm, hogy 105kg-mal nem is olyan könnyű sebesen sétálni egy órán át és igenis megterheli a térdeket és a csipőt. Hidd el tapasztalatból tudom. És ha a kérdező ráadásul nem is olyan fiatal, és már eleve is problémák vannak az izületekkel túlsúllyal ez még rosszabb és fájdalmasabb.


Kedves Kérdező!


Szerintem jó ötelet a diéta+jóga. Pont a hétvégn mesélte anya, hogy az egyik ismerősünk is így csinálta és a télen (mondjuk novembertől mostanáig) már leadott több mint 10 kilót és nem terhelte meg e csontjait és nem éhezte magát agyon, ja és mind ezt 3 gyerek mellett.


Szóval szerintem ez a legjobb. Én most kezdtem dolgozni, de ha belerázódok én is el fogom kezdeni a jógázást, a diétát már most elkezdtem.


Sok sikert és kitartás!

2010. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Én 102 kilóval kickboxozok. Már 5 kilót fogytam vele
2010. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ma 09:42-es: az elsö válaszoló vagyok. Valamit félreértettél, én nem azt irtam, hogy a kérdezö sebesen sétáljon, hanem hogy amilyne gyorsan tud - értve ezalatt, hogy amit még bir, nem ami MÁSOKNAK gyors. Lehet, hogy neki az már gyors, ami másnak csak vánszrgásnak tünik, de az erönlétének sokat segit és napról napra jobb lezs a helyzet. Tapasztalatból beszélek, tudom, milyen, amikor a lassú séta is fárasztó, de ha kitartással csinálja valaki, akkor sokat segit - meg a hangulatán is javit.
2010. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Apukám 30kgot fogyott a jógával ő 120kg volt! Szerintem jó ötlet ha te is jógázol! Sok sikert!

2010. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!