Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy valaki...

Lehetséges az, hogy valaki nem tud lefogyni például tartós stressz, depresszió miatt?

Figyelt kérdés

Nekem mindig is ingadozott a súlyom, néha pont jó, néha meg akkora a fenekem, hogy semmelyik nadrágba nem fér bele...

Most megint a súlyosabb időszakban vagyok, és ami eddig segített diéta, torna, kocogás, nem visz le egy dekát sem.

Eléggé depressziós vagyok, lehetséges, hogy ezért nem megy?


2010. febr. 18. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
biztosan közrejátszik. hiszen ha nem vagy békében magaddal akkor a fogyás sem fog menni. én mindig akkor vagyok a legjobb formában mikor jókedvem van és energikus vagyok. olyankor kevesebbet is eszem nem is nassolok többet is mozgok.
2010. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges! Éppen ma olvastam, hogy a stressz lassítja az anyagcserét:(
2010. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
érdekes amit mondasz mert általában ezek a dolgok az emberek nagy részénél fogyáshoz vezetnek. attól függetlenül természetesen közrejátszhat. ezt csak komolyabb odafigyeléssel és hozzáértéssel lehet orvosolni. csökkentsd a szénhidrátbeviteled és növeld a fehérjét, mozogj többet. ezzel addig kísérletezgess amíg nem lesz eredmény. nyugi olyan nincs hogy valaki képtelen fogyni mindenki tud csak az étkezésre és főként a szénhidrátra kell odafigyelni.
2010. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Én a stressz miatt fogytam.
2010. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy van ilyen. Az én anyukám mindig onnan tudja, hogy gondom, bajom van, hogy akor szörnyen meghízok napok alatt. És olyankor hiába mozgok, hiába eszek ugyanannyit, vagy kevesebbet sem megy le semmi, sőt, csak akkor ha egy kicsit rendbejön a gondom, vagy legalábbis kilátás lesz a megoldásra.

Erről egyszer egy orvos, akinél fogyózni voltam azt mondta, hogy ez "A" típusi stressz, amikor a rossz közérzet miatt a szervezett mindent elraktároz.


Szóval keres valami pozítiv dolgot, ami a rossz közérzeten javít vagy minél előbb próbáld megoldani a problémákat.

2010. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jó, amúgy persze fogytam, de messze nem eleget és ezért a kevésért is sokkal több mindenről kellett lemondanom, sokkal többet kellett edzenem, mint általában.

2010. febr. 19. 10:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én a nagyon rossz passzaimban, a legstresszesebb időszakaimban mindig fogytam. Sőt, az natidepresszánsoktól még jobban, mivel az olyan szinten elvette az étvágyamat, mintha legalábbis amfetaminokkal tömtek volna. Sok sztár is amiatt szedi az antidepresszánst (pl. Britney Spears, Nicole Kidman), mert attól fogynak.
2010. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó neked, nővérem is ilyen, hogy a stressztől fogy. Én pont az ellenkezője vagyok sajna.

Nem szeretnék ilyen gyógyszerekkel élni... Próbáltam, de a kedélyemen nem javítottak, akkor meg inkább nem akarok függő lenni.

2010. febr. 24. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is mindig HÍZOK a stressztől. 😭

Bárcsak ilyen könnyen fogyhatnék én is!!!

2020. aug. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!