Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb hány kalóriát ehetek egy...

Kb hány kalóriát ehetek egy nap, ha továbbra is fogyni szeretnék? (az alábbi paraméterekkel és sztorival)

Figyelt kérdés
23 éves 158 cmes 59 kg-os lány vagyok. Nem olyan régóta fogyózom, 3 hete. Eddig olyan 1100-1300 kcalt ettem egy nap, néztem a kalóriabázison. Főképp egészséges ételeket, de ha néha be be csúszott pl egy túrórudi vagy ilyesmik, akkor tudtam követni az oldal segítségével, hogy utána akkor már kevesebb kalóriájú és alacsony cho tartalmú ételt ehetek csak. Most történt egy kis gond. Achilles ín gyulladásom lett és 2-3 nem nagyon mozoghatok csak fekvés szinte és utána is csak szépen lassan, mérsékelten térhetek vissza. Pedig szinte minden nap mozogtam is valamit, hogy hatékony legyn a fogyókúra. Mozgás mellett vittem be 1100-1300 kcalt és igy egy kilót fogytam a 3 hét alatt, most akkor mennyit kéne ennem ha egész nap nem mozoghatok hetekig és utána is csak szép lassan térhetek vissza? válaszokat előre is köszi!
2015. ápr. 8. 12:13
 1/3 A kérdező kommentje:
elnézést az lemaradt, hogy 2-3 hétig nem mozoghatok egyáltalán csak ágynuygalom
2015. ápr. 8. 12:17
 2/3 anonim ***** válasza:

A napi minimum szénhidrát, amit be kell vinned, az 50g. Ennyi kell ahhoz, hogy megfelelően működjön a szervezeted, agyi funkciók - no meg a sok víz. Proteinre úgy konkrétan nincs szüksége a szervezetnek, csak erősen ajánlott az izmok táplálása érdekében, valamint a zsírról sem szabad lemondanod, mert az is szükséges az anyagcseréhez.


Ha 3 hét alatt fogytál 1 kilót, az valószínűleg azért volt, mert még lentebb kell menned a szénhidráttal, növelni kell a rost és zsírbevitelt egy egészséges szintig. Az említett 50g szénhidrát megvan ~65g rizsben, 50g zabpehelyben van 35g ch - a többit pedig össze tudod hozni egy kevés zöldségből, pl. 200g répából, de hát majd megnézed, mi az, ami neked tetszik.


Ha ennyire kötött a mozgásod, megpróbálhatod lecsökkenteni a szénhidrátodat még jobban (nem ajánlom, hogy egyből cuppanj át az 50-es határra, mert nagyon szenvedni fogsz hirtelen), fokozatosan, egyél egy picit több zsírt (0.5g/testsúlykilogramm még mehetne nyugodtan, szóval ha megeszel napi 30g zsírt pl. olíva/lenmagolajként, akkor az még nem gond), és akkor fedezted a kötelező tápanyagokat. E fölött minden, amit eszel, úgymond "extra", azért teszed, mert plusz kalória. De elsősorban a szénhidráttal próbálj meg játszani, valahogy alacsonyan tartani. Ha ilyen nehezen fogysz, az ideális neked valahol 50g és 100 között van.

2015. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! egyébként szerintem a 3hetente 1 kg veszteség nem olyan kevés, mert ugye kb heti fél kg-t mondanak egészségesnek, és nekem ugyebár azért olyan nagy feleslegem nincs, hogy gyorsan peregnének le a kilok. Na mg előtte sem voltam egy hű de nagy evő, édességet nagyon ritkán ettem, inkább az esti evésekkel volt probléma. Szénhidrátot már az utolsó héten egész jól levittem kb 50-70g között mozgott egész héten minden nap ahogy így vissznéztem. Inni iszom sokat 3-4 litert biztost, azzal soha nem volt gondom, kacsa vagyok :) Szóval akkor a szénhidrát szintemet kéne uyganígy lent tartanom mint az utóbbi héten. értem, köszönöm
2015. ápr. 8. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!