Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha reggel futok/lepcsozok éh...

Ha reggel futok/lepcsozok éh gyomorra, utána meddig nem érdemes enni?

Figyelt kérdés

Vagy ha reggel megvan az "edzesem ", onnantól nyert ugyem van?

Azt olvastam,hogy reggel a leghatásosabb mozogni,amikor még nem fogyasztottam semmit,mert akkor nyúl a szervezet a nem tudom milyen raktaraimhoz, és ezáltal jobban ég a zsír, mintha napközben mozgok és előbb ezeket a raktárak kell kiuritemi a mozgással és utána indul be a zsírégetés.


Bocsi,nem vagyok ennyire hozzá értő, ne oltsatok légyszi. :D

Szoval reggel tényleg hatásosabb és nem gáz ha utána már rögtön eszek?


2015. ápr. 9. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
nem nem gáz, de reggel mindenképp valamilyen lassan felszívódó szénhidrátot kell enni
2015. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha aerob tartományban mozogsz, mindenképpen zsírt használsz fel energiaként, de tény, hogy ha reggel futsz, akkor a régiekhez nyúl, nem az újakhoz.


Viszont bár aerob mozgás után nem esik le annyira a glikogénraktárad, hiszen nem használtad olyan mértékben az izmaidat, az inzulinszint ugyanúgy leesik. Nem kell órákat várnod, ha megéhezel, már rögtön utána is ehetsz.

2015. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2015. ápr. 9. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed ennivalóra, akkor érdemes enni.


Ha az étrended számodra szálkásító, elég jó fogyáshoz (minőségre, mennyiségre megfelelő) akkor fogyni fogsz.


Ha nem jó, akkor meg hízhatsz, de ez nem a reggeli időpontján múlik.

2015. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha aerob tartományban mozogsz, mindenképpen zsírt használsz fel energiaként,"


Nem, amikor az ember mozog, akkor a glikogénraktárakat használod, zsírhoz sokkal később nyúl a szervezet, ha a táplálékból ezeket nem tudja visszatölteni. Ezért vizsgálják pl. a huskykat, ők rögtön a zsírjukból nyernek energiát.

2015. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ha kardiozol, akkor használod az izmaidat erőteljesen és meríted ki a glikogénraktárakat, ez aerobra nem igaz.
2015. ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem. Intenzív edzésnél sem glikogént / glükózt használnak az izmaink, bár ez metabolikus egészség kérdése.


Nyilván beteg ember teste inkább cukrot éget, nem hízna el ha normálisan felhasználná a zsírt.

2015. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mérés

[link]

2015. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Linkelj felőlem hat dolgot is, attól még igazad nem lesz.
2015. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ó, persze igazsága az mindenkinek sajátja van, ez vallás kérdése :D


De azt nem értem egy olyan halál primitív dologban mint hogy az izomsejtek éppen glükózt oxidálnak vagy zsírsavakat mit nem lehet megérteni :D


Magyarul egy ilyen hót alap dologban miért nem lehet elfogadni mások igazságát, ezt fogod, megméred, utánanézel és cső.


Full primitív dolog leragadni annál az ősrégi dogmánál, hogy az izmok edzés alatt aztán cukrot égetnek ha anaerob.. ez idiótaság volt, nem kellett volna régen sem megtanulni, ma meg már pláne el lehet felejteni, lejárt elmélet.

2015. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!