Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha reggel éhgyomorra futok,...

Ha reggel éhgyomorra futok, akkor inkább izmot veszítek? (egy cikkben olvastam) Mikor érdemes akkor futni? Reggel enni valamit (pl banánt) és utána, vagy este mikor már utána nem eszem semmit?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is sok baromságot olvastam már cikkekben...

Nos, előrebocsátom, nem vagyok szakértő, csak olvasok és gondolkodom. Elnézve, hogy én gyakran nem vagyok éhes délelőtt, valószínűleg az előző esti tápanyagbevitelből is akad még a rendszerben, de ha nem, akkor ott vannak a glikogénraktárak, pont arra, hogy intenzívebb mozgáskor rendelkezésre álljanak. Nem maratont futsz, a reggeli testmozgásodkor nem fogynak el, ha fel voltak töltve :)

Utána ugyebár vissza kell őket tölteni és fehérjét sem árt enni... Én így gondolom.

2013. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat is, hogy éhgyomorral jobban megy a zsírégetés! Szóval kb. mindent, csak nehezen hámozom ki, hogy melyik is a jobb módszer :)
2013. szept. 3. 18:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez csak nagy izomzatnál igaz (komoly testépítőknél), ahol a szervezet "küzd" a túl nagy izomzat ellen, átlag embernél nem nagyon van.
2013. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

nem veszítesz izmot!

izmot csak akkor veszítesz ha nem használod őket,és így "elsorvadnak"

2013. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Nem csak akkor. Kalóriadeficitnél veszélyben vannak, ezért kell a fehérjebevitelre figyelni. Fogyáskor az ember izmot is veszít, edzés mellett is, de ez minimalizálható megfelelő étkezéssel.
2013. szept. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor inkább egyek előtte vagy menjek este?
2013. szept. 4. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A reggel, éhgyomorra végzett mozgás jobb zsírégetés szempontjából. Utána pedig fehérjedús reggeli...

Én úgy tudom, mozgás előtt 1-1,5 órával nem tanácsos enni, főleg nem magas cukortartalmú dolgokat.

DE ettől függetlenül este is mehetsz, de utána is praktikus a fehérjepótlás....

2013. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az edzésnél az a legfontosabb, hogy el legyen végezve, a mikor kevésbé fontos, főleg, hogy egy megfelelően intenzív edzés után 36-48 órával is több energiát használ föl a szervezet, mintha nem edzett volna, másképp fogalmazva nem az edzés alatt "ég a zsír", hanem egész nap.
2013. szept. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!