Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mennyi kalória lehet?...

Ez mennyi kalória lehet? Kérem, valaki számolja ki, nem értek hozzá.

Figyelt kérdés

Igazából nem fogyózok, azért tettem ide a kérdést, mert ti biztosan tudjátok, mi hány kalória. Érdekelne, hogy én mennyit viszek be egy nap. Egyébként mennyi az "átlagos" mennyiség, amit egy huszas éveiben járó lány bevisz? Mostanában sokat beszélnek erről, kíváncsi vagyok rá :)


Na, itt a napi étrend:

2 banán

2 deci szójatej (cukrozatlan)

4 közepes héjában sült krumpli + két kicsi paradicsom

10 deka műzli, kb. 3 deka lenmag és kb. 3 deka búzakorpa

2 Idared alma

1-2 mandarin


[Minden nap hasonlókat eszek, de van amikor lecsót, kölest, gombát, stb. is - szóval szerintem nagy eltérés a napi kalóriabevitelek között nem lehet. Egyébként hét éve vegán vagyok, kérlek, NE próbálj meggyőzni, hogy nincs igazam, stb, én így érzem jól magam.]


2010. febr. 19. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

1200 körül

Amúgy meg itt van 6 millió kalóriatáblázat, te is meg tudod nézni.

[link]

2010. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaszükséglet meg nem a kortól függ, hanem a testsúlytól, a testösszetételtől és az életmódtól... Egy mozgásszegény életmódot folytató 50 kilós nőé 1200-1500 kcal. Ha ugyanez a nő maratonfutó akkor nap 8000kcal... Szóval sok mindentől függ.
2010. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak egy példa én cukorbeteg vagyok, napi kalóriám 1600 és 56 kg a súlyom.Elosztom ezt a kalóriát három fele, vagy öt fele.
2010. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem :)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat... az igazat megvallva még sosem hallottam ilyen táblázatról, de majd megnézem a linket, utánajárok. Csak pár napja kezdett el érdekelni a dolog.

2010. febr. 19. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1200 kalória, ami elég kevés egy napra még ha fogyni is akarnál. De a legproblémásabb a fehérje tartalma, ami kb 35 gramm, ami nagyon kevés, mert testtömeg-kilógrammonként meg kéne enned egy nap legalább 1 grammot. Vagyis ha mondjuk 50kg vagy, akkor 50g fehérje per nap. A zsírtartalma is nagyon vevés, szerintem nem éri el a 20 grammot se.

Egészségesebben kellene táplálkoznod szerintem, mert az szép dolog, hogy vegán vagy, de akkor egyél szóját, babot, olajos magvakat, vagy ilyesmiket, hogy fedezd a napi zsír és fehérje mennyiséget. Nem egészséges, ha csak sok szénhidrátot viszel be, szerintem figyelj oda jobban, és nézegess vega oldalakat egészséges receptekkel, tanácsokkal.

Én sem eszem húst, de tojást és halat igen, ugyanis nincs se időm, se pénzem egészséges vegán étrendre, és így tudom fedezni a napi fehérje és zsír szükségletet, mert egészséges szeretnék maradni.

(Egyébként húszas éveimben járok, és napi 1600-1800 kalóriát viszek be, ami megfelelő a súlyomhoz és az edzettségi állapotomhoz.)

2010. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj, ez csak a mai napi étrendem volt, természetesen eszek szóját, zöldségpörkölteket, szotyit (azt hiszem, abban is van fehérje), és ugye a mindennapos a szójatej :)

Az az igazság, hogy annyira nem figyelek oda, azt eszem, amit megkívánok, de eddig nem volt belőle gondom.

Szóval nem csak ilyet eszek, hanem amihez éppen kedvem van :)

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot. Egyébként 55-58 kiló körül vagyok (168 centis). Nem vagyok sovány, inkább csak karcsú, szóval ne gondoljon rólam senki sem rosszat :)


Sport... Napi fél órát tornázok kb. itthon, nem valami megerőltető / nagy dolog, csak azért nem szeretnék négy emelet után kifulladni :))


Ha sütök valamit (pl krumplit vagy szezámmagvas padlizsánt) abból az olaj, amiben kisütöm, az is zsírnak számít?

2010. febr. 19. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az is számít! :P Szerintem egészségesen étkezel, vagy legalábbis egészségesebben mint jó pár másik ember... Sok gyümi, zöldség, műzli is megvan, és még a szójatej ami tényleg már hab a tortán...:D Lehet, hogy tényleg lehetne még jobban csinálni, de én mindenesetre csak gratulálni tudok, ha mindenki csak ezt enné...;) Amúgy a kalóriatartalma kb 1200kcal, de hát ezt már sokan megírták:)
2010. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1200 kalória. Nőknél -átlagos életvitel mellett- a napi kalóriaszükséglet 2000 és 2500 között mozog.
2010. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) Nem is gondoltam volna, hogy kevesebb, amit megeszek, mint a többi hozzám hasonló lányé... (Ritkán szoktam csak éhes lenni, sosem várom meg :))
2010. febr. 20. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!