Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Don Pepe light carb tésztás...

A Don Pepe light carb tésztás pizzája Hawaii-feltéttel mennyire gáz ebédre, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés
Mondjuk két szelet. Ez teljes kiőrlésű tésztával készül.
2015. ápr. 14. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Melyik Don Pepe árulja ? A budaörsi csótányos , kihagynám .
2015. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, csak mert egy adott dolgot eszel, még fogyhatsz, ez alapvetően a kalóriákról szól.

A pizza szénhidrátos, de a legtöbben szénhidrátosan esznek fogyáskor is. 2 szelet nem sok, a teljes kiőrlésű dolgok lassabban szívódnak fel, ami valamivel talán jobbá teszi őket... Akad benne fehérje is, zsír is... Úgyhogy el tudok képzelni ideálisabb ételt, de azért sokkal rosszabbat is. Ettől még simán lehet fogyni. Ahogy kb. bármitől, ami nem túl sok, csak olyan ételeket nem érdemes fogyasztani, amiktől hamar megéhezik az ember (gyors szénhidrátos dolgok, főleg, ha a zsír és a fehérje sem sok benne, szerintem ez a legrosszabb, de nyilván emberfüggő is a dolog).

2015. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Két szeletet bármilyenből megehetsz!
2015. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

A nyugati étrend semelyik része nem ajánlott fogyasztásra.


Semmilyen teljes kiőrlésű lisztes gabona, semmilyen élelmiszeripari hulladék, pizza stb.


Vagyis gázosnak gázos, viszont bármit megehetsz, és fogyni tucatféle módon lehet, max. nem mind egyformán egészséges és jó. De teljes kiőrlésű gabonákkal, sőt még fehér kenyérrel is lehet fogyni, ha valaki megfelelően állítja be a mértékeket.


Hogy közben milyen tápanyaghiánya lesz, mennyire lesz éhes vagy fáradékony, azok a fogyástól független tényezők. Diéta alatt is szoktak tartani csalónapot, pl. a pizza belefér (de senki ne higgye, hogy egy tk lisztes pizza az bárhol is lowcarb :D )

2015. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt a lepontozósdit sosem fogom megérteni. Leírják hárman ugyanazt, kettőnél semmi, a harmadik lenullázva. Hát érdekes.
2015. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberekről elmond valamit. Nem biztos, hogy én tudom azt, hogy mit, de valamiről biztos árulkodik :)
2015. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hm...kivételesen most nem én voltam, és köszi a válaszokat. Első, mesélj erről a csótányosdiról légyszi, most kicsit ideges lettem...
2015. ápr. 14. 20:40
 8/10 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű nem azt jelenti hogy kevesebb kalória van benne, kb. ugyanannyi, hanem hogy lassabban szívódik fel és tele van tápanyaggal.
2015. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

S milyen tápanyaggal van tele, és abból mennyi tud hasznosulni?


S mennyivel szívódik fel lassabban?


Esetleg ez az egész csak urban legend? :)

2015. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez tény. A finomliszt a búzamag belsejéből áll, szemben vele a teljes kiőrlésű liszt olyan táplálkozástani előnyös összetevőket is tartalmaz, mint a búzaszemek külső rétegei: vagyis a korpa és a csíra. Ezért az a neve hogy teljes kiőrlésű. Nem viszi fel az egekbe a vércukorszintet, szemben a finomliszttel. Ezért van az hogy bevágsz két karéj fehér kenyeret,(vagy egy adag mekis kaját)és fél órán belül egyből éhes leszel. Mert rohadt gyorsan felszívódik és megemeli a vércukorszintet. Míg a teljes kiőrlésű tele van rosttal, annak meg idő kell míg lebomlik. Capisci?
2015. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!