Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bableves nagyon hízlal?

Lachesys kérdése:

A bableves nagyon hízlal?

Figyelt kérdés
Bableves van itthon. Én nem akartam enni belőle, mert fogyózom, de a szüleim azt mondták, hogy vagy eszem belőle vagy nem ehetek mást. Úgyhogy inkább ettem egy tányérral, de csak a levet és a babot, zöldségeket, a nokedlit kiszedtem belőle. Ezzel most nagyon elrontottam a diétát?:(

2015. ápr. 17. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy hizlal. Kb. 384 kalória ^^
2015. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy nagy baj lenne most a fogyókúráddal, én is fogyózom és néha meginog a nagy akaraterőm és bezabálok egy csomó mindent, de ne aggódj ettől most nem fogsz visszahízni vagy ilyesmi :)
2015. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Tömény szénhidrát, de amúgy 1 étkezés nem hizlal.


Ennyi erővel miért nem a zöldségeket etted meg, s a babot szedted ki? Ha már logika.


Én levet, zöldségeket és húst ettem volna a helyedben, az én helyemben, nos én élveztem volna simán egy jó bablenyát. Nem 1 étkezés teszi az embert, ez meg tej- és gluténmentes, ennyi ch belefér egy napra fogyás mellett is, még több is. Ha a többi étkezésed ch szegénye, eszel zsírt és fehérjét, nem száll el a kalóriabeviteled akkor semmi sincs.

2015. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A főtt zöldségben kevesebb kalória van, mint a főtt babban! Ha nem tudod, minek mennyi a kalóriája, nézd meg a kalóriatáblázatban! [link]
2015. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem a zöldségkiszedés logikáját... A nokedli ambivalens számomra, a tojás nálam alap, glutént nem eszem.

Simán lehet bablevessel is fogyni, miért ne lehetne? Kalóriadús, de fogyáskor is szükség van kalóriára. A szénhidrát sem akadályoz, már akit persze, engem éhesít, nekem jobb alacsonyan tartani, de ha tudnék szénhidrátdúsan kalóriadeficitben enni, nyilván fogynék.

2015. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A zöldségeket megettem, csak a nokedlit szedtem ki... a fogalmazás kicsit bezavart titeket.


A többi étkezésemet igyekszem fehérjéből megoldani...

Amúgy nem eszem ch-dúsan, ált. sikerül 100 alatt vagy közelében tartani... inkább gyümölcsöt, magvakat eszem, néha a köret rizs, két-három napon a héten. Egyébként párolt zöldség.

A tejtermékeket nem akarom és nem fogom elhagyni.

2015. ápr. 17. 17:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, úgy is érthető. Akkor jó. Napi 100g? Az kellemes, sokaknak teljesen jó (nekem sok, de az más kérdés, különbözőek vagyunk). Ez esetben különösen nem aggódnék a bablevesen (ami még fehérje terén sem áll rosszul).
2015. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés,de fejezzétek már be ezt a kalóriaszámolgatós baromságot. A szénhidrátot kell számolni, mert az hízlal. Napi 160 g Ch, az a cukros diéta és nagyon jól le lehet tőle fogyni. 100 g babban van 9,1 g ch...gondolom nem 100 g babot ettél meg a levesből, de még az se lenne sok...szörnyű ez a kalóriázgatás, és tök elavult...
2018. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valójában a cukrosoknak is kell számolni a kalóriákat. A cukros diéta 160 gramm szénhidrát ÉS 1400 kcal. (De súlytol függően változtathat a dietetikus). Egyáltalán nem elavult a kalória számolás. A kalória csökkentés általában eleve magávval hozza a szénhidrát csökkenést is, ha külön nem is számoljuk.

A bableves (habart lisztes tejfölös hízlalós változatban) kb 120 kcal/100g, de diétásan elkészítve levihető 100 alá is. Ha 300 grammnak veszünk egy adagot, akkor 360 kcal körül leszünk. Ez nem olyan sok, sőt egész jó, főleg egy tányér spagettihez képest. Persze függ attól, hogy mennyire sűrűn szeded ki, vagy hogy nokedlivel vagy nélküle esszük-e. A szénhidrát tartalma egy adagnak kb 50g körül lehet.

2019. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!