Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édességfüggésre a teljes...

Édességfüggésre a teljes absztinencia a jó megoldás? Vagy mégis hogyan lehet abbahagyni?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje szó szerint semmi mást nem eszek, csak édességet, hogy ne hízzak pluszba a normál kajától is (sőt, más kajára rá se tudok nézni)... pokolian érzem magam, testileg és lelkileg is.
2015. ápr. 23. 05:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Akaratero a jo megoldas.
2015. ápr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az édesség teljes kihagyása segített. A "csak kicsit" nem vált be. Tarts egy diétás napot: csak víz, kis citrommal és másnaptól ne egyél semmi cukrosat, cukrot, és édesítőszereset sem! Ha nagyon hiányzik egy kis kanál mézet egyél. 2-3 nap után nagyon jól fogod magad érezni,ezzel lelkesítsd magad!
2015. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő. Ha meg tudod állni, hogy csak kicsit, akkor nem kell az absztinencia.

De szerintem neked nem ártana, ha egy ideig egyáltalán nem ennél édességet.

Sőt, talán felkereshetnél szakembert is, mert ez elég kóros, hogy tényleg csak édességet eszel. Biztosan van valami lelki oka és könnyebb lenne változtatnod, ha segítene valaki.

2015. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akaraterő. Az édességtől az inzulinszinted az egekbe szökik, ami után megint éhes leszel. A szervezeted mostanra átállt arra, hogy ő az édesből szerez energiát, és ez így is van, viszont csak rövidtávon, és azt is rosszul dolgozza fel. A szénhidrátot és az édességet is vissza kellene fognod, mert míg ezt nem teszed meg, semmi nem fogja csökkenteni az étvágyadat és a kívánalmat.


Ha te nem tudsz magadtól nemet mondani rá és mondjuk salátát enni süti helyett, addig ilyen maradsz.

2015. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a jó megoldás, ami nálad működik... Próbáld ki a minimális vagy semmi édességet, meglátod. Nálam a függőség többnyire olyan, hogy könnyebb az absztinencia... Édességnél főleg ez van, sokan utána is édességet kívánnak vagy eleve nem tudnak megállni kevésnél. Nem tudom, Te milyen vagy.


Nálam érdekes téma ez, mivel nem látok bajt az édességekben. A sok szénhidrátban igen, úgyhogy szénhidrátszegény édességeket eszem. A fogyásomat ez nem zavarja. Ahogy Te, sok édességnél én is étkezést csinálok belőle, hiszen pluszban nem férne bele. De az én édességeim teljesen jók tápanyagösszetétel szempontjából.

Viszont nem élvezem őket kevésbé, mint a hagyományosakat, sőt, sokkal jobbak számomra.

De sosem tudnék csak édességen élni, hol maradna akkor a zöldség?

2015. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából lehet, hogy nem is édességfüggő vagyok, hanem csak nagyon válogatós, mert igazából mindig ugyanazt a néhány fajta édességet eszem. De ha azokat megkóstolom, akkor nem tudok leállni velük, ha meg egyáltalán nem eszek belőle, akkor meg hiányoznak.
2015. ápr. 23. 15:59
 7/8 A kérdező kommentje:
És egyébként ez egész életemben így volt, hogy ráálltam néhány féle dologra, és csak azt ettem hónapokig-évekig.
2015. ápr. 23. 16:10
 8/8 anonim válasza:

www.magyaroa.hu

nekem ez segít

2017. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!