Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok adni tippeket hogy...

Tudtok adni tippeket hogy fogyjak le? 187cm 135kg?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 26. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana hozzá néhány adat pl mit mennyit milyen gyakran szoktál enni és hogy mennyit mozogsz egy nap
2015. ápr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha betegségből adódóan vagy ennyi, akkor az egy fontos tényező.
2015. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Napi 2-3 liter vizet iszok. Étrendem szinte húsból áll meg szénhidrátokból. Csipsek cukros üditők nem a kedvenceim. Biciklizek most hogy jó az idő. Egy órát naponta. Nem betegség következménye ez.
2015. ápr. 26. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Szükséged lenne a rostokra, szóval fontos lenne, hogy egyél zöldséget is, vagy legalább reggelinek zabpelyhet fogyassz. Egyelőre próbáld meg a szénhidrátodat 250g szénhidrátban maximalizálni, proteinből pedig ne vigyél be többet 300g-nál, ha kenyeret és tésztát ennél, válassz teljes kiőrlésűeket. Ha eddig többet ettél ennél, akkor egyelőre ez is kihívás lesz, ha pedig már eleve kevesebbet ettél ennél, akkor pedig legyél kitartó. Neked még nem kell 150g-ra csökkenteni hirtelen a szénhidrátbeviteledet, mert a te szervezetednek már az is éhezésnek minősülne hirtelen.
2015. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szénhidráttal van itt a legfőbb gond, ahogy látom (nálam is ez volt)és a kevés rost...


Ami nálam bevált (172 cm magas vagyok, 107 kg-ról indultam):


- A kenyeret lecseréltem teljes kiőrlésűre. Egyik borzalmasabb, mint a másik. :D

Viszont találtam olyat, ami nagyon jó, 60%-ban tönkölyt tartalmazó, sokmagvas. Eddig reggelire péksüteményeket ettem többnyire, most ebből csinálok szendvicset csirkemell sonkával, és szeletelt sajttal, paprikával. Ebből reggel bevágok kettőt, egy tejeskávéval, és ebédig nem vagyok éhes.


- Semmi édességet nem eszek, semmilyen cukros üdítőt nem iszok. Én is csodálkozok rajta, de egyáltalán nem hiányzik.


- Húsok: nagyon jó, hogy sok húst eszel, ugyanis a legfőbb fehérjeforrás! Csak nem mindegy, milyet! Tehát marhapörkölt helyett sült, vagy párolt csirke, krumpli helyett vegyes, párolt zöldség.


- Tészta: csak durum

- Rizs csak barna

- Gyümölcs csak hazai

- Szénhidráttartalmú ételeknél odafigyelek, hogy az alacsony glikémiás indexű ételek közül kerüljön ki.


Nem koplalok, nem eszek semmi ízetlent, nem szárazon sütöm a húst, csak odafigyelek, miből mennyit. Ebben nagyon nagy segítségemre van a kalóriabázis oldal.


Beregisztrálsz, megadod a magasságod, nemed, súlyod, aktivitásod, és kiszámolja a napi kcal igényedet. Megadod, milyen ütemben akarsz fogyni (heti max 1 kg az egészséges, amit még talán tud követni a bőr, ami nem terheli le a májat, és nem az izmot kezdi bontani), és kiszámolja neked, mennyit kell ehhez enned naponta. Mutatja azt is, milyen arányban vitted be a tápanyagokat, érdemes az oldalon bogarászni.


Amit még nagyon tudok ajánlani (erre tegnap bukkantam rá):


[link]


Innen ingyenes le lehet tölteni, mik azok a csapdák, amik miatt a legtöbb embernek sikertelen a fogyókúrája. Ingyenes, ha kitöltesz egy plusz űrlapot, akkor kapsz egy halom reklámot mindenféle fizetős programokra, de nem kötelező semmi...


A brossúra csak amolyan kedvcsináló, letöltöttem, minden szavával egyetértek.


És még egy plusz tanács: menj el a háziorvosodhoz, legyen dokumentálva a súlyod!

Ugyanis nagymértékű fogyást akkor sem mindig tud követni a bőr, ha egyenletesen, lassan történik. Én megkérdeztem a bőrgyógyászt, azt mondta, ez egyéni, genetika, semmivel nem lehet rásegíteni.

Viszont ha a testtömegindexed (BMI) 35 felett van (én esetedben 38 körülire saccolom), és legalább 10 BMI a fogyásod, és ezt egy éven keresztül tartod, akkor a jelenlegi szabályozás szerint az OEP állja a bőrkorrekciós műtétet. Remélem, nem lesz rá szükségem, de sosem lehet tudni... És akkor nem elég a szomszédok bólogatása, hogy de igen, láttam, ennyit fogyott... :D

2015. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!