Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pontosan mennyit?

Pontosan mennyit?

Figyelt kérdés

Volt, aki azt írta, 2-2,5g fehérje/testsúlykg.

Volt, aki azt írta, 2,5-3g fehérje/testsúlykg.

Egyáltalán nem mind1, szerintem, hogy a 62 kilómmal 124g fehérjét viszek be egy nap, vagy 186-t.


Valaki leírná nekem, hogy 62 kiló mellé szálkásításnál.. miből mennyit vigyek be?

Fehérje/szénhidrát/zsír?

Súlyzós edzés, és heti 3-4x 50p futás menne mellé.



2015. ápr. 29. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szálkásításnál 2 a minimum, 3 a maximum. Értelemszerűen minél több, annál biztosabb, hogy kevesebb izmot fogsz veszíteni, de ha véletlenül több lesz pl. zöldségekből ( mondjuk brokkoli), akkor nem lesz belőle baj. A szénhidrátra és a zsírra nincs általános képlet, mindenkinek egyéni, én pl. szálkásítani csak ketogénnel tudok, de ha te jól bírod a szénhidrátot, akkor tartsd a zsírt 15-20g-on maximum, a szénhidráttal pedig kísérletezz. Pl. ha eddig többet ettél, kezdj 2.5g/tskg-val, ha nem fogynál 2 hét elteltével sem (átállás + adtál neki egy hetet), akkor csökkentsd 2-re, majd megint adj neki egy hetet. Ez sajnos így megy, míg ki nem tapasztalod, hogy neked mennyire van szükséged. Csak arra azért ügyelj, hogy a kalória meglegyen, szóval ha lemész 1,5g ch-ra, akkor lehet, hogy már csökken annyira a kalóriabeviteled, hogy zsírból kell pótolnod a maradékot.
2015. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor mondjuk 62 kilónál jó így?

150g fehérje

120g szénhidrát

20g zsír?

Max dobok még rá ch-t, ha nincs meg a min 1,5k kcal. megfelel?:D

2015. ápr. 29. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálgasd. Tényleg nem lehet rá mit mondani, azt neked kell érezned, hogy mennyire vagy érzékeny a szénhidrátra. Ha pl. 1300 jönne össze és még szükséged lenne 70g rizsre, lehet, hogy még úgy is fogynál, lehet, hogy azzal már pont stagnálnál. Ezt senki nem fogja tudni megmondani, sajnos. Ha így lenne, akkor pedig először csökkentsd a szénhidrátodat, aztán csináld úgy, látni fogod, hogy fél kilót fogysz-e, egy kilót, esetleg túl sokat. Legfeljebb majd azt a hiányzó 200-at pótolod +20g olajjal.
2015. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is a 2-3 g-ot tudom, de zsírmentes testsúlyra.

Aztán van, aki jóval kevesebbet használ, ez kicsit emberfüggő is. Plusz étrendfüggő, bizonyos étrendek vigyáznak az izomra, viszont alacsonyabb a fehérjemaximum. Pl. én 65 kiló vagyok, nettó valahol 50 kg alatt és a kalkulátorok alapján 90g a max, amit bevihetek, aktív, de azért nem sportolói életmód mellett. De ez ugye nem a tipikus szálkásító étrend, hanem ketogén, amivel azért jópár komoly ember is szálkásít (úgy értem, aki testépítő versenyre jár), tömegnövelésre már kevesebben használják, de persze lehet azt is.

2015. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!