Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 33 éves,167 cm magas,98-100...

33 éves,167 cm magas,98-100 kiló vagyok. Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

Kb. 80 kilóra szeretnék lefogyni úgy, hogy az ne jöjjön vissza. A nagy súlyom miatt futni nem tudok, de van egy szobabiciklim. Hetente 4-szer 45 percet gondoltam, hogy tekerek reggeli előtt.

Reggelire műzlit eszek tejjel. Délben általában semmit ill. amikor főzök, megkóstolom a kaját és egy-két faltot eszek és délután 4-kor ebédelünk a férjemmel. Ilyenkor van leves meg valamilyen második. Vacsorára max. egy kefirt vagy gyümölcsöt eszek.

Sima vizet iszom 2-3 litert/nap.

Mit hagyjak ki, amitől mégis teljes lesz az étrendem és mit változtassak, hogy fogyjak. Lisztet, kenyeret és krumplit már hónapok óta nem eszek. Viszont a csokoládénak nem tudok ellenálni. Vagy, hogy egyben lemegy egy egész tábla. Persze ilyenkor meg jön a lelkiismeret furdalás.

És köszi, de a különféle sikerdiétákból nem kérek. A 90 napost is próbáltam már, nem ér semmit. Adjatok tanácsot, hogyan változtassam meg az életmódomat, hogy tartósan, lassan, de egészségesen le tudjak fogyni. Köszönöm!


2008. aug. 28. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből nem arra gondolnék, hogy a sok kaja miatt hízol. Nincs esetleg pajzsmirigy, vagy hormonális problémád?

Jó, a csoki az tényleg sok. Én is imádom, és nekem is lemenne egy táblával simán :)) (a csoki egyébként boldogsághormont termel - nincs esetleg valami lelki eredetű problémád, ami miatt ennyire kívánod az édességet?)

2008. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hízhatsz hormonális betegség miatt ezért érdemes lenne kivizsgálni.Amire még gondolok a rendszertelen étkezés. Du 4kor főtt étel vagyis ebéd későn van. Nem tudtok munkahelyen étkezni? S jobb lenne a gyakori kis étkezés vagyis napi 5x keveset. S persze ne csak terved a mozgást hanem csináld is.
2008. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Novemberben voltam egy hormonvizsgalaton es ott minden rendben volt. Gondolom, neztek a pajzsmirigyet is.

En nem dolgozok, itthon vagyok. A ferjem 4-kor jon haza es nem szeret egyedul enni. Azt mondja, nem azert nosult meg, h egyedul egyen. Ezert 4-kor van a kozos ebed. A munkahelyen o nem tud ebedelni. De utanna mar nagyon nem eszek semmit.

2008. aug. 28. 22:31
 4/13 anonim válasza:
100%
Én 32 éves ffi vagyok, most 120 kiló. Kb 16 éves korom óta fogyókúrázom szinte mindig. Több kevesebb sikerrel. Hosszútávon, mint ez kiderül, mindig sikertelenül. Rengeteg módszer, küzdés, koplalás van mögöttem. Mozogni egy éve nagyon keveset mozgok, de előtte mindig fizikai munkát végeztem. Igazából csak azt veszem észre a mozgáshiánytól, hogy gyengébb, "plötyébb" vagyok. A szénhidrát megvonáson alapuló diéták nálam gyors 5-10 kilós eredményt hoztak, a baj csak az, hogy azt nem szabad sokáig nyomni. 132 voltam tavasszal, nekem a tél mindig hízással jár, mindig, így most is megfogadtam, most más lesz. Le fogok nyomni egy 3 hetes szénhidrát- és kalóriaszegény diétát, 5-6 kg lemegy, majd óvatosban elkezdek mozogni, és a vacsorát 6 óra magasságában minimalizálom. Pl 1 kefír, vagy egy alma, vagy ilyesmi. Egy ismerősömnek, aki hasonló cipőben járt, ez bejött. Lassú, de biztos. Ő 110 volt, másfél év alatt 80 köré fogyott. Én most ebben bízok.
2008. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólótól kérdezném, hogy hogyan csinálod illetve kezded a 3 hetes szénhidrátmentes diétát? Egyáltalán nem eszel akkor semmilyen szénhidrátot?
2008. aug. 28. 23:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom kedves kérdező,hogy számold össze,hogy hány kalóriát eszel 1 nap.Tudsz letőlteni tápanyagtáplázatokat érdemes egy kis időt eltölteni vele.Tapasztalat,mert az ember hajlamos azt hinni hogy alig evett,és kalória mindenben van üditő,kapucsínó,stb.Én is ilyen idős vagyok 17 éves korom óta fogyokúrázom.Én például nem tudok fogyni ha tele van a szervezetem tartósítóval E-dolgokkal mert egyszerüen a nyirokrendszerem "eldugul" Erre is próbálj figyelni.Igyál sok ásványvizet,mellette korlátozd a só fogyasztást mert megköti a vizet és bizti nem fogysz.A csokiból egyél jóminőségű étcsokit én például abból kevesebbel is beérem,valahogy csokibb ize van.Most hirtelen ezek jutottak eszembe.Kitartás!
2008. aug. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rovid idon belul a sajat kitalat dietám segitett lefogyni. Nagyon egyszerú. Vegyel nehany doboz fehér zsirszegeny joghurtot, egyet otsel ki egy talkaba es vagdalj hozza 2-3 paradicsomot. Fuszerezhetet valamilyen zold fuszerrel,esetleg egy csipetnyi soval (a sot mértékkel!) Nekem ez egyszeri etkezésre elég volt,amikor megéheztem újra csak ezt ettem.

A paradicsomot helyettesitheted mas zoldseggel, pl. uborkaval, paprikaval, reszelt kalarabeval, stb,izles szerint. Ritkan a zoldseget fottojassal is helyettesitheted.Keruld a szenhidratokat ! Nekem jol bevalt. Nem eheztem de fogytam!

2008. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A 3. vagyok, akit kérdeztél. Volt mikor magamnak csináltam kaját, szénhidráttáblázatból, szinte 0 szénhidráttal (10-20 gramm elkerülhetetlen naponta) nehéz volt. Legutóbb két alkalommal a gastroyal egésznapos szénhidrátszegény menüjét ettem, ez 1000 kcal és 40 g szénhidrát körül van. Nem túl jó a kaja, drága is, kevés is, de van egy nagy előnye! Ezt eszed, és kész. Nincs más. Ha kibírod, hogy nem kajálsz mellé, márpedig sokkal könnyebb kibírni, hatásos és gyors!
2008. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

hááátt... sajnálom, h a férjed miatt neked is meg kell tömni magadat.

én egyedül lakok, és úgy olottam meg, h nem eszek :) nem veszek itthonra semmilyen kaját, és melóban is csak ebédelek.

1 hónap alatt -5kg :)

ja,és ha itthon má nagyon nem bírom, akkor valami kockaleves, vagy vmi főzelékmaradvány, abból amit anyám főzött :)

2008. aug. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

ha nem dolgozol és otthon vagy akkor esetleg mozoghatnál többet..torna, futás..bármi..

a csokit meg a hasonló kajákat felejtsd el...

egyébként a 90 napos diétát rendesen betartottad?? mert, ha nincs hormon, vagy pajzsmirigy problémád nem értem miért nem sikerült vele semmit sem fogynod..

2008. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!