Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A puffasztott rizsa mennyire...

A puffasztott rizsa mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

Melóra szoktam venni egy csomaggal, abból szegetek valamennyit. Azért ezt, mert ezt bírom úgy enni hogy nem veszik észre hogy eszek, meg közben dolgozni is birok. Előtte vagy 1 otthon készített zsömlés szendvicset ettem, vagy kenyérből csináltam 2 szendvicset, de ezeket viszont csak a szünetbe bírtam enni.

Viszont szeretnék, fogyózni egy kicsit, mozogni, egészségesebben enni, élni, ezért érdekelne hogy ez a puffasztott rizsa mennyire egészséges? Melóra, a 8-10 óra hosszára 1 csomagból megeszek valamennyit, meg aztán amikor hazaérek (fél4-fél6kor) már csak vacsizok.


Puffasztott rizs szelet lenmaggal és napraforgómaggal 100g (1csomag) :

-energia: 370kcal,

-fehérjék/protein: 8,60g

-szénhidrát: 73,10g

-n9vényi rostok: 4,60g

-zsírok: 4,20g

-telített: 0,85g

-telítetlen: 0,02g


Összetevők: barna rizs, lenmag (5%), napraforgómag (4%), só (1,2%), nyomokban szezámmagot tartalmaz.


2015. máj. 2. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg szénhidrát van benne. Én nemrég váltottam életmódot, ez egyáltalán nem szerepel az étrendemben. És szemét kajának tartom.
2015. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem is szemét kaja!
2015. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondja, csak szénhidrát. Megtölti a gyomrod, elnyomja az éhségérzetet, ennél többet nem tud.


Eszegess helyette dió és mogyoróféléket, ezekben minden van, ami kell, fehérje, rost, vitaminok, bár elég olajosak is, úgyhogy ha fogyni szeretnél, csak mértékkel.

Vagy készíts otthon iható zöldség és gyümölcsturmixokat, vagy szeleteld fel őket és egy kis zsacsikban, amik akár a zsebedben is elférnek, vidd magaddal.

2015. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van (nyilván nem ideális étel vagy ilyesmi, de ha ezt is eszed, egy kiegyensúlyozott étrend keretében, az nem baj), márpedig én megválogatom, mit eszem. Jó, pufirizst ritkán szoktam, nekem túl szénhidrátos, pedig iszonyú pici mennyiségben eszem, mert olyan könnyű a térfogatához képest, elég kevés is. De ez nass, nem étkezés, ahhoz azért kalória kell...

Úgyhogy ételnek annyira nem ajánlom, de igazából a Te döntésed, kérdező, illetve Neked kell kitapasztalnod, működik-e.


A legtöbben szénhidráttal fogynak vagy tartanak súlyt, így nem értem, miért kell kirohanni a szénhidrát ellen. Főleg, hogy nem is tudjuk, mennyit eszel belőle. S azt sem, a többi étkezésed miből áll. A "valamennyi" nem informatív :)


Viszont hogy tudsz így dolgozni? Egy egész csomag sem lehet valami sok kalória... Persze sokfélék az emberek.

2015. máj. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!