Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinek milyen dieta vált be?

Kinek milyen dieta vált be?

Figyelt kérdés

Persze mozgas mellett stb.

Ha kerhetnem fejtsetek ki bovebben es ha kerhetek kort,nemet,mennyit sikerult leadni egy adott ido alatt pl:1honap alatt -5kg



#diéta #súly #sikertörténetek
2015. máj. 5. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindenképpen a tej- gluténmentes étkezés jött be.


A szénhidrátfogyasztással alkatom miatt úgy vagyok, hogy ha töményen kenyeret, tésztákat stb. ennék, igazából jóllakási mennyiség mellett nem igazán híznék. DE másfelől viszont rosszul lennék a gluténtól. Ahogyan a tejcukortól, tejfehérjéktől .. tehát ha odafigyelek, akkor ezeket kerülöm. Persze ezeknek testsúlykontroll szempontjából is szerepük van, hiszen a glutén és a tejszármazékok / összetevők különösen károsak lehetnek sok ember metabolizmusára.


Na de akkor a sok szénhidrát. Néha szoktam próbálni, hogy ch-t teszem be fő tápanyagomnak, akár rizzsel, de akár még cukorral is viszek be, finom az. Csakhogy ha nem is hízok a magas inzulinszint mellett, a vércukorhintát bizony megérzi az edzésteljesítményem, közérzetem.. szóval inkább zöldségek, hús, és annyi zsír persze, hogy jónak érezzem a kalóriabevitelemet, úgy tolom hogy feltankolva érezzem magam (és bírjak edzeni normálisan).


Ha fogyni kéne mennyit lehetne fogyni? Havonta a kalóriabeviteltől, kalória felhasználástól, anyagcsere állapotától (hormonrendszer, metabolikus egészség) és végeredményben a kalória deficittől függően 2-3-4-5 kilót is akár.


Az én adagommal is biztos lenne aki hízna, lenne aki fogyna. Én nem mozdulok, nekem jó ez a mennyiség, meg elég stabilan őrzi a szervezetem a sztázist. Homeosztázis :D

Nem tudom pontosan hogyan gazdálkodom az energiával, de mielőtt metabolikus zavarossá ettem volna magam zabbal, rozskenyérrel átálltam többnyire ch szegény (vagy szegényebb) táplálkozásra több zsírral, kicsit húscentrikusan. Ezt jó lenne még zsír és zöldségcentrikussá átmozgatni, úgy igazán. Az talán még jobb lenne.

2015. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az én étrendem nem volt annyira szigorúan megtervezett az elején, csak annyi volt, hogy sok olyan dolgot, amit előtte simán megettem este is (pl gabonapehely, kakaó, kenyér..), elhagytam. Csökkentettem az adagokat és inkább többször, de kevesebbet ettem, zöldséget, tojást, húst. Kenyeret abszolút nem, esetleg puffasztott rizst, de azt se mindig. Még tavaly év elején ezzel 10 kilót fogytam 3 hónap alatt, mostanra pedig még 5-öt sikerült, de még tervben van kb ugyanennyi. Csak most már ugye kisebb súlyból azért jóval nehezebb, már jobban oda kell figyelni.
2015. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja bocsi, előző vagyok 18/L
2015. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szénhidrátcsökkentés. A paleo először nem okozott semmit, de szénhidrátcsökkentés után elkezdtem fogyni, úgy heti 30 dekával, ami nekem bámulatos tempó, sokat és jót ettem s nem sokat mozogtam. 163 centi, valahol 80 kiló fölött, nem volt mérlegem, de voltam már 84 is életemben... -> 69 kg.

37 voltam akkor és nő.


Utána stagnáltam, majd nekiduráltam magam és megint szénhidrátot csökkentettem :) Ekkor kezdődött a hol ketogén, hol nem korszakom. Ekkor már 2 éve vigyáztam a táplálkozásomra, nem volt már hangulatom különösebb elszántságra, a hedonizmus mindig alap, viszont jól megszoktam a szénhidrátszegény étrendet.

Most már nincs éhség- és étvágyproblémám, de átkozottul nehéz keveset enni, ha nem figyelek, összejön egy csomó kalória, hiába lennék meg kevesebbel is. De ez egyéni probléma és én is le tudom kezelni, csak emiatt elég összevissza fogyok, hol tempósan, hol sehogy, nem tudok heti súlycsökkenés átlagot mondani.

Nekem ez életmód, nem sietek olyan nagyon, de nem akarok evésen agyalni.

Időszakos böjt is van a pakliban, mert nekem az passzol és segít is.

Ja és szinte teljesen paleózom (bár amióta ketogénezek, egy ideig kicsit lazábban, túl poénos nem paleo ketogén édességek vannak), naponta eszem édességet és úgy havi egyszer eszem húst. Zöldség- és tojásételeket eszem inkább. Plusz olajos magvakat és mindennap gyümölcsöt, ez utóbbi egy kicsit jelentősebb mostanában, a tavasz nálam ilyen. De ezek már nem tuti, hogy bárkinek segítenek vagy informatívak.

2015. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a valaszokat :)
2015. máj. 5. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!