Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha naponta a szervezetembe...

Ha naponta a szervezetembe juttatok kb.100g zsírt, azt el lehet tuntetni mozgással? Minthogy mozgok és lemegy 80-ra pl? Vagy az a kalóriával van? Bocsi ha hulye keredes :DDD

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

100g zsír az csak 900 kcal energia. Az életben maradásodhoz kell mondjuk 1200-1500 vagy akár 2000 kcal, ha edzel.


Ha beviszel 900-at? Semmi nem történik, ennyi kajával még fogyni fogsz. De nem bolygatja az immunrendszeredet, alapvető tápanyag minden sejtünk membránjához, energiát ad. Ennyi. Mozogni is tudsz, ha eszel, hiszen az izmaid ATP-vel működnek, ezt lipidekből is szintetizálhatod.

2015. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért kéne eltüntetni? Illetve "eltünteti" a tested, eljuttatja a sejtekhez s felhasználásra kerülnek, ahogy kell, illetve ez attól is függ, hogy mi mást eszel. Nálam felhasználódnak :). 100g zsír nem is sok, sokkal többet szoktam enni, de még a párom is, aki félig rizsen él... Egyikünk se hízik.
2015. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ugy ertettem ha pl. eszem tojást amiben van 5g zsír és pl. megeszek napi 20 tojást az 100g zsír. azt a zsírt el lehet égetni akkor ugye?
2015. máj. 12. 21:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, az emberiség biokémiai ismerete alapján igen, azért eszünk zsírt, mert a mitokondriumokban oxidálódik (elég) és ezzel is működtethető a protonpumpa, ATP szintetáz enzim.
2015. máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy el lehet égetni. Korábban sose néztem, de vagy 3 éve jóval többet viszek be naponta és közel 20 kilót fogytam, láthatóan nem(csak) izomból.

20 tojás, az szép. Én csak ötöt szoktam, de már évek óta, megunhatatlan, igazából szívesen ennék sokkal többet, de több dolog ellene szól. Nem baj, sok nap, sok tojás :)

2015. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!