Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen alacsony azoknak...

Miért ilyen alacsony azoknak a biokémiai intelligenciája akik fogyókúrára adják a fejüket?

Figyelt kérdés

pl a keményítő nem cukor...

az hogy mi a cukor azt meg majd ő elönti

nem zavarja hogy ez egy szerves kémiai definíció


2015. máj. 15. 00:50
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
tisztelet a kivételnek nyílván
2015. máj. 15. 00:51
 2/32 anonim ***** válasza:
Mert mindenki azt csinál amit szeretne. Nem lehet mindenki egy beképzelt sznob.
2015. máj. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

szóval a tanult emberek mind sznobok... érthető

a föld lapos köszöntem

2015. máj. 15. 01:01
 4/32 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de biokémia... kémia órám 10.-es koromban volt utoljára.


Nekem pl. a legnagyobb bajom az, hogy mindenki mást mond, és mindenki testépítő diétát/edzésmódot akar mindenkinek lenyomni a torkán. Mást mond a háziorvos, a dietetikus, a tudományos cikkek, a shopbuilder.


Láttam egy BBC dokumentumfilmet, a konklúzió az volt, hogy a cukor rosszabb, mint a zsír. És hogy ami zsírszegény, azt zsír helyett cukorral nyomják tele. De akkor ez most engem, az egyszerű, biokémiában járatlan embert hogy érint?

2015. máj. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
És nem viccből kérdezem, tényleg tudni akarom, de mindenki mást mond.
2015. máj. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk a keményítő tényleg nem cukor. Szénhidrát.


Az emberek általában semmilyen tudományban nem járatosak, nem túl meglepő, hogy a biokémiában sem.

2015. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

a szénhidrát azt jelenti hogy cukor


azt hitték a szén hidrátjai ezek a vegyületek, mert a konstitúciójuk Cn(H2O)n, de ezek igazából polihidroxi vegyületek (OH csoportok a szeneken) és egy oxocsoport (=O és és lehet akkor ketóz vagy aldóz)

2015. máj. 15. 01:34
 8/32 anonim ***** válasza:

A keményítő összetett cukor, a cukor szűken értelmezett fogalmában nincs benne, a tágban igen.

De engem nem az zavar, hogy ezt nem tudja valaki, ennél sokkal alapvetőbb bajok szoktak lenni... De én se voltam valami tájékozott ifjan. Senki sem tanította meg nekem a fontos dolgokat a táplálkozással kapcsolatban.

2015. máj. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

A szénhidrátokon belül a monoszacharidokat és a diszacharidokat nevezik cukornak. De ezek mellett például a cellulóz is szénhidrát, egy poliszacharid, ami teljesen emészthetetlen az ember számára. Sőt a kitin is egy poliszacharid, tehát szénhidrát. Remélem, azért sem a cellulózt, sem a kitint nem neveznéd cukornak...


Szóval maradjunk abban, hogy jó oka van a szénhidrátok és a cukrok fogalmának elválasztásának.


Persze ez nem változtat azon, hogy a legtöbb fogyókúrázónak fogalma sincs a biokémiáról.

2015. máj. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

tágabb értelemben véve a cellulóz is cukor, csak más konformációjú glükózgyűrűkből készül a makromolekula

vannak azért lebontók amik kevésbé szemérmesek, és megemésztik a cellulózt is

a kitin pedig csak abban az értelemben nem cukor, amennyiben mondjuk a deoxicukrok sem azok (mert mondjuk más ligandumuk van még cukrok szerintem)


mindegy, a lényeg, hogy úgy van kezelve a szénhidrát, mintha nem is ugyan azokra a monocukrokra lehetne visszavezetni az összeset

2015. máj. 15. 02:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!