Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyerekeknek milyen fogyókúrát...

Vilu2003 kérdése:

Gyerekeknek milyen fogyókúrát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

11 éves lány vagyok.55 kg súlyú és már nagyon szégyellem.


Milyen fogyókúrát tudnátok ajánlani?



2015. máj. 16. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyereknek semmilyet! A szervezeted fejlődésben van, és akár maradandó károkat okozhat.


Amennyire a lehetőséged engedi - ehhez mindenképp érdemes a szülő segítségét kérned - próbálj egészségesebben étkezni. Kevesebb cukor, kevesebb lisztes dolgok, sok zöldség, hús, tojás. Kevesebb nasi - de gyerekfejjel ne vond meg teljesen magadtól.

és itt a nyár, mozogj minél többet a friss levegőn! A legjobb valami rendszeres sport lenne, de heti 2-3 gyalogtúra, vagy kerékpártúra a barátokkal, illetve rendszeres úszás (ha már itt a nyár) is rengeteg jelent.


Fogyókúra nélkül, észrevétlenül fogsz így fogyni és formásodni.

2015. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, egészségesebb életmódra váltás (jobb étrend, mozgás), semmi drasztikus vagy kúraszerű!
2015. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Zsinórban a 3. egyforma kérdés közül hova írjuk le egy fiatal általános, ajánlott táplálkozását?í

Na jó, két hasonló kérdés között közben írt valaki két kakukktojást, ami nem gyerekek fogyásáról, étkezéséről szól.

2015. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Hetente 3x szoktam apukámmal biciklizni.Csütörtökönként táncom van 4-6ig.Úszni nem igazán szeretek.De néha futni is szoktam.Itthon meg ha van időm szoktam gyakorolni a tncon tanult koreográfiát.

2015. máj. 17. 08:42
 5/10 anonim ***** válasza:

De a mozgástól függetlenül megbetegszenek a mai gyerekek, annyi káros tényező éri őket - mondjuk a kajájukból.


Kevesebb liszt, konkrétan zéró búzát, tejet, feldolgozott kaját kellene enniük, nézzünk rá egy általános iskolás osztályra. Csak úgy a látványos hormonzavarokat megnézni, és akkor mi minden nem látszik 1. pillantásra.


Már gyerekkortól kezdve kínosan oda kellene figyelni (manapság) mit adnak enni, szerintem kb. úgy ahogyan a paleós családok csinálják.


Keresnek egy normális háziorvost, kikérnek egy glutén-tejérzékenység papírt, és teljesen más ennivalót adnak a gyerekeknek mint amit közétkeztetésben kapnának, mert attól elég jó eséllyel már gyerekkorban megbetegednének. Úgyhogy valójában ez igen kényes téma, és nyilván nem valami ócska fogyókúra kell egy gyereknek, hanem egy olyan étkezés amibe nem hal bele (kicsit sem -> nem kezdenek el meszesedni az ereik, nem kezd felborulni a hormonrendszerük stb.)

2015. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy eleget mozogsz, ebben az esetben az étellel van a baj.

Ezeket tanácsolnám:

-napi maximum 2 pohár tej,

-kevesebb műzni,

-kerülni a kenyeret, megoldást jelenthet a puffasztott rizs szeletek,

-kérd meg a szüleidet, hogy ha húst esztek, akkor mellé kevesebb krumplit, tésztát és rizst adjanak, helyette párolt zöldséget

-csokit, chipset, nutellát hetente csak egyszer egyél,

-a gyümölcs egészséges, de nem kell túlzásba vinni azt sem,

-vegyetek édesítőt és azt használjátok cukor helyett,


Nem kell lemondani semmiről, de mértéket kell tartani.

2015. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2015. máj. 20. 21:44
 8/10 anonim válasza:

Én glutén-és laktóz érzékeny vagyok.


1. Nem egészségesebb, nem olyan könnyű vele fogyni, mint ha gluténosat eszik.


2. Nem érdemes úgy leállítani a glutén adagolását, hogy nem is gluténérzékeny, mert nem egészséges.


Remélem tudtam segíteni. Egyébként pedig 13-14 éves korodban meg fogsz nyúlni.

2021. ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: 6 éves kérdés, a kérdező azóta már 17 éves. :)
2021. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ohh igeen, vicces visszanézni, hogy feltettem ezt a kérdést. Igen, már 17 éves vagyok, 158 cm, és kb 55 kg vagyok, szóval szerencsére már teljesen normális a súlyom szerintem c:
2021. ápr. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!