Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnek fogyni, hogy alljak...

Szeretnek fogyni, hogy alljak neki ismet?

Figyelt kérdés

A normal sulyomnal tobb, mint ketszerese vagyok.

Nagyon sokszor probalkoztam mar, de a kilok afogyokura abba hagyasaval visszajottek, meg a duplaja, tripplaja is. Csakaz elmult masfel evben visszajott ram ugy durvan 30kg.

17eves vagyok, ezert nagyon rossz ez, bar ez barmely mas korban s szornyu.

Na szoval: az en elkepzelesemben vannak dolgok, amik talan segithetnek:

Rozsos kenyer/zsomle. Iskplaban hoznak ket szendcicset ezekbe tennek sonkat, csirkemellet, barpmfiparizsit, es ehez hasonlokat, valami paradicsom, uborka, tehat zoldsegek. Ezt a ket szendvicset delig ennem meg.

3oras hataridoig meg a szendvicsek melle ennek 1joghurtot,gyumolcsot,

3-4Korul erek haza iskolabol, akkor ennek fotetelt. Vacsorara pedig tojast, csirkemellet fogyasztanak, ha erre nincs lehetpsegek akkor vennek feherje port, tudjatok amit tejjel vagy vizzel kell kikevernj, es az lenne a vacspra.

Igy lenne a napi bevitelemben feherje, szenhidrat, zsiradek is.

A kerdesem az lenne, hogy erre irnatok nekem meg peldakat? Esetleg gyorsan osszedobhato egeszseges vacsoraknak is orulnek, ha adnatok meg otleteket hogx valtozatos legyen az etkezesem. Esetleg ha valami kivetni valotok, otletetek, tanacsotok van.merlek irjatok.meg.

Meg egy dolog lenne, ez pedig az innivalo. Napi 2-3 litert megiszok, legibkabb gyumolcsleceket es izesitett vizekez. Mondanatok markakat amik ezekbol ihatok fogyokurazoknak, vagyis kevesebb a cukortartalmuk, esetleg nincs is.benne cukor hanem edesitoszerrel van edesitve!

Napi fel ora biciklizesre gondoltam.

Szerintetek?



2015. máj. 18. 08:44
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Már kb tíz éve sportolok és a versenyzés miatt többször is kellett fogyasztanom.

A kajával kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy egyél sokszor keveset. Ha mindig van egy kicsi a szervezetedben, akkor azt nem raktározza el, viszont ha megvonod magadtól az ételt, akkor azt a kicsit is rögtön elraktározza.

Délig nyugodtan egyél szénhidrátot, de valami teljes kiőrlésűt, ahogy ezt Te is említetted. Ha hazaérsz, már ne egyél délután krumplit, tésztát, kenyeret. Csak húst, salátát, rizst és a könnyen emészthető dolgokat pl joghurt. Délelőtt ehetsz nyugodtan egy kevés csokoládét is, de tényleg csak egy keveset. Az innivalóval kapcsolatban ami ízesített, abba nagyon sok a cukor. A JANA ízesített vízben több a cukor mint egy fél literes Coca Cola-ban. Azt mondom. hogy délig ha megiszol egy liter Siót az nem befolyásol semmin, de utána már inkább sima vizet igyál, ha lehet.

Ez volt a kaja része...

A sport része hogy a biciklizés egy jó dolog de nem fogsz tőle igazán lefogyni. Ha elkezdesz valamilyen monoton mozgást csinálni, akkor a szervezeted eleinte fogyni fog, de utána megszokja azt a monoton tempót és rááll a ritmusra és tovább már nem fogsz fogyni. Ezért olyan mozgást kell csinálnod, ami mindig felpörget. Rövid távú de számodra erős tempójú futások, ugráló kötél, ha mégis biciklizni szeretnél, akkor csinálj olyat hogy biciklizés közben néha egy viszonylag hosszú távon rágyorsítasz és folyamatosan tekersz, minél gyorsabban, minél többet.


Összegezve: délelőtt minimális cukor és szénhidrát, hogy bírd az egész napot és ne ess össze. Délután semmi szénhidrát és minimális cukor. Ha tényleg mész edzeni, akkor egy Müzli előtte elfogadható, de utána jön a kemény és intenzív mozgás.


Én így csináltam. Fogyni csak úgy lehet igazán, ha a kajára és a mozgásra is egyaránt odafigyelsz.. Ha csak az egyiket csinálod, akkor is fogsz fogyni, de csak egy darabig és utána már nem.. a kettőt együtt kell csinálni!


Remélem minden érthető, ahogy leírtam. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!


Sz.Peti

2015. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a segitseget, hasznos dolgok voltak! Minden erommel megakarom csinalni. :)

Meg annyi: nyaron fogunk menni nyaralni 4napra, esetleg akkor belefer 1 hamburger, langos, fagyi vagy ilyesmi?

2015. máj. 18. 09:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kimásolom egy válaszomat, szívleled meg ha gondolod.


Joghurtot és szendvicset ne egyél, nem is ételek..


"Szia!


Tisztítsd le az étrendedet zöldségekre, húsokra, olajos magokra.

(húsok -> hús, hal, tojás, belsőségek(!), állati zsír, kókuszzsír, hal->omega3)


Gyümölcsből nyáron azért egyél ha szereted, de csak mint desszertet, javaslom tarts mértéket.


Jó étkezéssel rendbe fognak jönni a betegségek, normalizálódni fog a testsúly.


- lehet máshogy is enni, de a nyugati étrend gyulladásfokozó, megbetegítő, lehet fogyni vele, de ha beteg a testünk akkor viszonylag nehéz, pont azért mert felborulnak a normális szabályozó folyamatok

- egészséges táplálkozásnál sem kell fölösleges mennyiséget enni. húsiból, zsírból sem. Nehezebb hízni tiszta ételekkel, de nem lehetetlen. Fogyáshoz meg pláne nem kell fölöslegesen sok, hadd használja a tested a saját tartalékait. Mennyiségre 1200-1500 kcal elég szokott lenni egy nőnek. A tápanyagigényt a zsírmentes testtömeg adja, 165 centi magas nőnek elég az a mennyiség amit írtam.


- 112 kilóval a hormonzavarok miatt lehet hogy lassan indul meg a fogyás. Nem baj. IR esetén fokozatosan kell csökkenteni a ch mennyiséget, eleinte lehet enni mondjuk fehér rizst, nem kell egyik napról a másikra kidobni minden gabonát, rizs maradjon (az legalább tiszta. drágább verzió: hajdina. zab és gluténtartalmú gabonák azonnal kukák)


Van kérdés?"


Gyorsan összedobható, egészséges vacsora/étkezés: húsféle, zöldségfélék, kókuszzsír. Ennyire egyszerű. Nyersen, sütve, fűszerezve, ezek már csak ízlés kérdései. Nem tej, nem szendvics, nem joghurt.


Inni vizet igyál. Sok mindenre szükséged van, de nagy adag gyümölcscukor nem ilyen. Édesítőszer sem tartozik ide.


Teljes testet átmozgató edzést csinálj, lábra nem biciklizés, hanem guggolás (mellette tekerhetsz is, de igazi edzés is legyen. nyilván erőnlétedhez mérten kevesebb erősítéssel kezdesz, később bírni fogsz többet)

2015. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ezt olvasd el, megértesz mindent:

[link]

2015. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A többiekét nem olvastam el, most nem érek rá, én is rövid leszek.


Vacsorának megsütsz gyorsan valami húst vagy rántottát/tükörtojást készítesz, hozzá zöldség. Más lehetőségek is vannak, persze, de már a fentiek is elég változatosak tudnak lenni...


Vizet igyál, max. üres teát. Jobb, ha szakítasz a cukros löttyök fogyasztásával, amik kalóriát hoznak, értelmes tápanyagokat még véletlenül sem.


A fogyózáskor és nyaraláskor is végeredményben Te döntesz, Neked kell tudnod, mi fér bele. Nekem nem férne bele a lángos, pontosabban eszembe se jutna, mi a lótúrónak ennék gluténos szénhidrátbombákat, nem értem. De Te más vagy s ha meg akarod enni, én nem állok az utadba, főleg alkalmilag nem ártasz vele sokat, a napi zsömlék sokkal többet nyomnak a latban.


Sokféleképpen lehet fogyni, még egészségesen is, nincs kész recept, így nagyon konkrét dolgokat nem tudok írni. Én több zöldséget ennék, de ez megintcsak én vagyok... Ami a szendvicsben van, az minimális, az ebédben persze biztos akad olykor.

2015. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző voltam. Nekem ez volt a rövid, igen, de el is ragadott egy picit a frazeológiám.

Még megnézheted egy átlagos nap makrotápanyagait, a leírás alapján nem jön le teljesen, hogy mi a helyzet, bár úgy tűnik, arra vigyázol, hogy a fehérje meglegyen, az jó :)

2015. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mivel jelenleg is fogyókúra szerűségben mozgok, ezért próbálok egy kis tanáccsal szolgálni neked.

Nagyon sok ideig nem figyeltem oda arra hogy hány kilós vagyok, mikor eszem, mennyit eszem és hogyan nézek ki. Az embernek ELŐSZÖR fejben kell eldöntenie hogy tényleg meg akar szabadulni a felszedett feleslegektől. Hogy miért ennyi fontos? - én is tapasztalom, hogy nagyon sok nélkülözéssel jár a fogyókúra, illetve nagyon sok önfegyelemmel és kitartással. Az ember akaratlanul kicsúszik a napi konfort zónájából.


Az ÉN saját tapasztalatom szerintem mozgás nélkül leadni nagyon nehéz, és nagyon lassú. Ha időd engedi, akkor naponta iktass be egy intenzív kardiót. Nyugodtan tekerj napi 30 percet. Ha belegondolsz mennyi minden más felesleges dologra elpazarolsz 30 percet, akkor ezt nyugodtan eltöltheted a saját átalakításoddal is.


Étkezés: Nem igazán a táplálék mennyisége mérvadó, hanem a minősége. Amit én kihagytam (és bevált): Cukor - mindenféle cukros üdítő, csoki és egyéb felesleges dolog amit sokszor "unalmamban" ettem most teljesen ki lett iktatva. Ha szomjas vagy akkor igyál vizet. Ha édességet kívánsz akkor egyél gyümölcsöt. Ha nagyon nem bírsz magaddal vegyél valamilyen jó minőségű étcsokit (min. 70%). Abból egyél meg 1-2 kockát. Reggelire zabpelyhet szoktam enni, amit vagy összekeverek a fehérjémmel, vagy simán vízzel főzök 1 zabkását. Nem kell túlkomplikálni az ízesítését, egy érett banán annyira megédesíti hogy egész napra elmegy a kedved az édességektől. Mivel súlytól szeretnél megszabadulni igyekezz minél kevesebb szénhidrátot enni. Ez természetesen nem azt jelenti hogy abszolút redukáld le a szénhidrátot nullára, hanem ha eszel kenyeret egyél teljes kiőrlésűt - fehérkenyér felejtős. Köretnek jó minőségű rizst javaslok (basmati, jasmin). Fehér tészta kizárva - itt is a teljes kiőrlésűre törekedj. Próbáld előnybe helyezni a zöldségeket és a szárnyas húsokat. Ehetsz akár napi 5x is, csak inkább zöldség húsból egyél többet mint szénhidrátból. Lefekvés előtt kb. 3-4 órával már ne egyél semmit. Mivel alvás közben a tested kalóriát éget el, ezért teli hassal ne feküdj le aludni, mert az emésztéssel lesz elfoglalva a szervezeted és nem fogja leégetni rólad a zsírt. Igyekezz 8-9 órát aludni (tudom, ez sokaknak nem kivitelezhető) de ha nem vagy kipihenve akkor az anyagcseréd sem olyan gyors mint máskor.


Igazából mindenkinek ki kell tapasztalnia a saját testét és annak a változásait. Nincsen 2 egyforma ember, ezért ami nekem esetleg nagyon bevált az másnak nem fog. Ami nagyon fontos hogy ne légy türelmetlen. Az a sok plusz amit felszedtél az évek alatt nem fog eltűnni 2 hét alatt. Konzekvensnek kell lenni és kitartónak. Amúgy ami nagyon hasznos hogy motiváld magad. Rengeteg body transformation van fent Youtube -on amiből meríthetsz egy kis erőt. Ha másoknak sikerült neked miért ne sikerülne? Ezen kívül pedig készíts magadról nyugodtan 2 hetente egy fotót hogy lásd a változást.


Remélem tudtam 1 kicsit segíteni - kitartást !

2015. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!