Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen a leves diéta?

Milyen a leves diéta?

Figyelt kérdés
Mármint arra vagyok kivancsi hogy milyen levessel lehet mennyit lehet enni belőle és mikor? fontos lenne

2015. máj. 18. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán ismerem, de valószínüleg föként zöldségleveseket ajánlott enni, lehetöleg tésztaféle (és lisztes vagy egyéb szénhidrátos sürítés) nélkül, viszont valamennyi hússal, tojással, sajttal dúsítva, hogy fehérje is legyen benne.

Akármikor lehet belöle enni, egy-egy tányérnyi nem sok (kb 200-400 kcal) és mégis laktató. Ha a zöldségeket kicsit roppanósabbra hagyod, tovább érzed amgad jóllakottnak.

2015. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valamelyik bulvárlap közölt levesdiétát, állítólag amerikai sztárok alkalmazzák. A neve levesdiéta volt, de a részletekre nem emlékszem, mert én nem vagyok diéta párti. (A diéta leteltével ugyanis vissza szoktak térni a hagyományos életmódjukhoz, akkor pedig visszamennek a leadott kilók is....)
2015. máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kettes, azért itt érdeklődik, mert itt megkérdezheti, ha máshol nem meri, vagy nem tudja. Nem kell rögtön sárba döngölni a kérdezőt. Igenis, létezik leves diéta.
2015. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Híg
2015. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönőm az ÉRTELMES valazsokat
2015. máj. 18. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából amúgy majdnem mindegy, hogy az ember levesnek nevezi-e a kajáját vagy másnak.


Elvileg persze szilárd ételt kellene enni, de egyrészt ez csak egy nézet, másrészt nem ezen múlik a fogyás.


Ha a hamburgert felöntöm kólával és összeturmixolom az krémleves. És milyen lesz? szar. Miért?


Azért mert az ember nem gabona meg cukorevő, hanem hús és zöldségevő.


Ha a halat megsütöm és karalábéval eszem az jó? Igen, mert az ember hús és zöldségevő.


Ha mindebből halászlét főzök jó? Igen, nem azért mert leves, hanem mert szénhidrátszegény, tej és gluténmentes, nem okoz betegségeket (hús és zöldség).


Ennyi, az hogy 'leves' az nem definiálja az ételt. Nem határozza meg az összetételét, az egy teljesen más területen téma, gasztronómiában számít, hogy leves, főzelék vagy éppen valami sült étel, esetleg nyers étel. Táplálkozás-élettani szempontból az számít, hogy mit eszünk, mennyit és arra hogyan reagál a szervezetünk, mennyire vagyunk érzékenyek rá, felborítja-e a homeosztázisunkat (és megbetegszünk, elhízunk tőle.. ) avagy táplál, erősít.


Hogy sok vízzel főzzük meg az alapanyagokat vagy nyersen esszük, utána iszunk rá vizet vagy előtte az majdnem teljesen mindegy, fogyás szempontjából meg teljesen mindegy.


Tehát levesdiéta? Ha gabonából van és sok benne a kalória, ráadásul még inzulinrezisztenciára hajlamosak vagyunk (mint egy csomó nő) akkor elhízunk és megbetegszünk tőle, ha hús és zöldség mint a jó csülökpörkölt (mondjuk itt a krumpli egy érdekes kérdés) akkor nem betegszünk meg tőle akár leves, akár sült, akár nyers (most a nyers hús - fertőzés egy másik kérdés, én mondjuk szoktam enni nyersen húst, még itt vagyok)

2015. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!