Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A farkaséhség ellen mit lehet...

A farkaséhség ellen mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok, 54 kg. Átlagos testalkatú, életemben már sokszor diétáztam, sokfélét kipróbáltam. Most szülés után vagyok, 10 kg ment le, jó része a szoptatással, illetve az utóbbi időben sokszor eszem salátát és tornázok, ennek is köszönhető. De az utolsó kilókkal már nagyon küzdök, nehezen megy. A problémám, hogy a saláta-hús ebédet követően 5 körül már nagyon éhes leszek, és nekiállok felfalni bármit amit megkívánok, pedig tudom hogy nem szabad, hiszen nem azért dolgoztam egész nap...

de durva mértékben :)) ma pl megettem 6(!) szelet közepes méretű kenyeret, egy zsömlét, ráadásul mindezt jófajta házi kacsamáj zsírral, majd hogy már ne egyek többet, lecsapattam az egészet egy bögre kakaóval, hátha eltelít....normál esetben a vacsorám 2, max. 3 szelet ilyen kenyér...és közben azzal vigasztalom magam, hogy ha rendeltem volna egy pizzát, az is ennyi kalória, és hogy ennyitől még nem fogok dagadt lenni, és nyilván így is van, de mégis bűntudat, hogy egész nap alig ettem a fogyó érdekében, és most tönkretettem.

Szóval, hogy ezt lehet kezelni valahogy? Lehet ellene tenni? A "lefoglalni magamat" az nem jó tanács, itthon vagyok a babámmal, elég nehéz önálló programot kitalálnom, ami leköt annyira hogy valahogy kihúzzam az esti éhínséget :)


2015. máj. 21. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Reggelire egyél korpás kenyeret meg omlettet tejjel 2 tojással. Ebédre valami párolt hal. Vacsora alma banán keksz, eszel eszel, nem leszel éhes... közbe sokat tornászol, futkározol...
2015. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Uzsonnázz!
2015. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az a baj h az en szervezetem megszokta a keves kaloriat...probaltam a napi 4-5 evest, a sokszor keves elvet de annak mindig hizas lett a vege.
2015. máj. 21. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:

A nagyon kevés kalóriát elvileg nem lehet megszokni (vannak ezek a különleges fényevők, a gyk-n is megjelennek néha, őket nem értjük).

Viszont ha fogyni akarsz, minek eszel szénhidrátbombákat, ráadásul gluténeseket? Utána meg kakaót... A kacsazsír OK, de nem egy csomó kenyér mellé, fogyáshoz...

A kenyér élvezet/kalória aránya se jó... Iszonyat sok kalória tud összejönni egypár szelettel, abból remek rántottákat ehetnék egy csomó üde zöldséggel... Vagy valami más tápanyagdús cuccot.


Én is sokat eszem s kiéhezve, ha alig eszem estig. Ezért ebédelek rendesen. A saláta és hús valószínűleg túl kevés Neked. De ha akkor jól is laksz, csak 5-kor vagy farkaséhes, akkor egyél hamarabb. Én is sokat játszottam az időzítésekkel, mennyiségekkel s máig nincs meg a végső megoldás, de azért alakul, egész nap jóllakott vagyok kalóriadeficitben is. De nem is szénhidrátra alapozok, úgy nem menne, bár van, akinek igen. Ez is változó.

2015. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!