Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan HÍZZAK egészségesen?

Hogyan HÍZZAK egészségesen?

Figyelt kérdés

188 cm, és 72 kg vagyok, a 80-at szeretném elérni. Sport területén napi szinten kb 10 km-t biciklizek, illetve hetente 2x igyekszem kocogni. Plusz hébe-hóba saját testsúlyos izomfejlesztésbe is végzek. De haizmosabbnak is érzem/látom magam, a mérlegen ez nem látszik. A kérdés lényege, hogy étrend területén mi a leghatékonyabb módszer a hízásra, ami egészséges is?

F/19



2015. máj. 24. 01:11
 1/5 A kérdező kommentje:
*izomfejlesztést
2015. máj. 24. 01:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő, egészséges étrend. :D Magyarán a zsíros olajos ételek helyett válassz mást. A krumpli is viszonylag egészséges, de ha zsírban sütöd már nem annyira. Rizs egy egészséges étel és sok ch-t tartalmaz, köretnek tökéletes. :D A hús is egészséges, mert fontos tápanyagot tartalmaz, de mi a fa.zomért írom le ezt? 19 évesen csak tudod használni a google-t :D
2015. máj. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt szerintem minden fontosat megtalálsz a tömegnövelő étrendről. :)


[link]

2015. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából én személy szerint nem vagyok szakértő a témában, de van pár testépítő ismerősöm, ők szoktak nekem mesélni ilyeneket. Dióhéjban azt tudom elmondani, hogy ők két szakaszra bontják az edzést/táplálkozást. Van egy tömegnövelő, illetve egy szálkásító időszak, mindegyik kb 6-6 hónapig tart. A tömegnövelő időszakban kevesebb aerob edzést végeznek, inkább súlyzóznak meg ilyesmi, és ügyelnek arra, hogy megfelelő arányban vigyenek be fehérjét és szénhidrátot (reggelire zabpehely, fehérjeturmix stb.)Szóval én azt tudom neked tanácsolni, hogy kevesebbet biciklizz és kocogj, inkább menj le a konditerembe, és majd ha elérted az ideális testsúlyt, akkor kezdj el szálkásítani, akkor már futhatsz és kocoghatsz kedvedre. Mint említettem, én nem vagyok sportoló, lehet hogy egy orbitális baromságot mondtam, de ha felnézel a builder.hu-ra, ott találsz edzésterveket illetve étrendet magadnak.
2015. máj. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó étrend - választhatsz zsírosat is, ha Neked az fekszik, a fő, hogy megfelelő legyen a fehérjemennyiség és egészséges legyen. S tömegnöveléshez nyilván kalóriatöbblet kell.

Biciklizés és kocogás: nem igazán izomfejlesztő, bizonyos típusúaknak ellenjavallt a túl sok aerob, bár a Te mennyiségeid elég kicsik, azokkal szerintem nincs baj. De elengedhetetlen a normális edzés, én súlyzóznék, az szokott lenni a leghatékonyabb, de ha csak saját testsúllyal akarsz edzeni, működik az is. De a hébe-hóba edzéstől azért ne várj sokat... Azért tenni kell. Ha nagyon odateszed magad és jól eszel, akkor sem ugranak fel az izmok, lagymatagon főleg nem, bár ez megint típusfüggő is.

2015. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!