Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrához rizs vagy krumpli...

Fogyókúrához rizs vagy krumpli az "inkább" ajánlott?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 22:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
Mindenképpen a rizs.
2015. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
rizs
2015. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha lehet barna, basmati
2015. jún. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem eszem. Rizst a tömegeléshez használnak a testépítők, mivel elég sok benne a szénhidrát. A krumpli meg full keményítő. Köretnek egyél inkább párolt zöldséget! Persze a rizs sem olyan vészes, de minden nap azért nem enném a helyedben.
2015. jún. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt száműztem az étrendemből. Amit végképp nem lehet zöldséggel enni, ott bulgurra cseréltem le.
2015. jún. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is a bulgurt ajánlom. Igaz, hogy valamivel drágább, de sokkal kiadósabb, mint a rizs, (tehát nem duplájára nő, hanem kb. 3x annyi lesz belőle), és sokkal egészségesebb!
2015. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Leginkább egyik sem. Mondjuk én szeretem a krumplit, a világ minden kincséért sem mondanék le róla, de fogyni nehéz vele.
2015. jún. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A krumpli azért jobb, mert sokkal többet lehet belőle enni, mint a rizsből. Mind a kettő szénhidrátbomba, így diétázni körülményes velük, de nem lehetetlen, van, aki 160g napi rizzsel még simán tud fogyni is, pedig az kifőzve egyáltalán nem kevés.


Basmati rizs amúgy semmivel nem jobb, mint a fehér, csak van aromája, barna meg tényleg jó, viszont közel sem olyan finom, annak meg semmi értelme, ha nem ízlik. Ha már mindenképpen jobbat akarsz, és leszoksz arról, hogy tíz tonna olajat raksz rá, hogy "jobban csússzon", igyekszel minél takarékosabban elkészíteni, alacsonyabb glikémiás indexe miatt a teljes kiőrlésű tészta, durum jobb választás, mint a rizs. De írták a bulgurt is.


Alapvetően mindnek magas a GI értéke, de vannak olyanok, aminek alacsonyabb, ilyen a barna rizs és a durum tészta, bulgur, ahogy írtam is kb. két sorral fentebb, de ez nem jelenti azt, hogy ezeknek már alacsony is, csak annyit jelent, hogy jobb. Önmagában attól nem fogsz fogyni, hogy rizst eszel, rengeteg zöldség is kell hozzá, egyrészt azért, mert ha sok húst eszel, sok rizst, az savasít és szükséged van a lúgra, másrészt pedig azért, mert a sok keményítő (főleg krumpli és rizs) problémát okozhat a bélrendszerben, így szükség van a rostbevitelre. A rostbevitellel természetesen kevesebb gond van durum fogyasztása esetén, de azért ott is szükség van rá, hiszen kb. 1g rost van 100g tésztában, a napi ajánlott pedig 25-35 felett van.


Ha már zöldség, érdemes figyelembe venni, hogy minek mennyi a rosttartalma, mert pl. az egyszerű saláta jó tömíteni, hiszen a GI értéke rendkívül alacsony, viszont a rosttartalma elenyésző. Ajánlom figyelmedbe [link] ezt a táblázatot, bár az oldal elég gagyi, az adatok pontosak.

2015. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A rizs lassan felszívódó ch-t tartalmaz, tehát hosszabb ideig ad teltség érzést, később éhezel meg utána.

A krumpli gyorsan felszívódó ch-tartalmú, de éppen ezért nagyon gyorsan ismét csak éhes leszel. Pedig imádom a sült krumplit sült krumplival enni!!!!

2015. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

risz

krumpli az egy "szemét"

2015. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!