Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, hogy ezeket...

Bűntudatom van, hogy ezeket ettem, csak ma állásinterjúra megyek. Nem volt más választásom, mert nem volt itthon más kaja; mekkorát "hibáztam"?

Figyelt kérdés

Igyekszem kevés szénhidrátot enni és sok húst, fehérjét (tojás is) eszem + zsírt is viszek be (zsírosabb húsok, pl. bőr nélkül csirkecomb)


Az a baj, hogy még nem jött fizetés, a számlám mínuszban van (-76 ft)... legkésőbb holnap kapok fizetést, de remélem már ma.


Tegnap is nagyon kevés kajám volt, ami hús volt, azt megettem délelőtt + a zöldségeket is. Edzettem utána, majdnem 45 perc futás+ séta + utána hasprések, lenyújtások.

Este is éhes voltam, de valahogy kibírtam, mert csak szénhidrátszerű kaja volt itthon.

Kölcsönkérni nem akartam senkitől pénzt.


Ma viszont állásinterjúra megyek koradélután, és éhes voltam délelőtt: volt 3 almám, próbáltam csak almát enni + teát inni, hátha elveszi az étvágyam, de megmaradt.

Volt itthon zabpelyhem, abból ettem (kb 6-8 csapott evőkanál) + édesítőt tettem bele.

Kb 2-3 csapott evőkanál fehérjeport is tettem bele (ezt azért nem akartam tegnap este enni mert van benne cukor is... (73,3 gr fehérje, 12,valamennyi gr ch ebből 5 gr cukor, és 5 gr zsír/100 gramm, kb 2 púpozott evőkanál lehetett ma, de nagyon nem akartam cukrot enni, viszont a fehérje meg csökkenti az éhséget.)


Ettem hozzá almát is, mert ebben a melegben a lédús dolgokat kívánom.

kb 1,5 db almát ettem még.


Tudom, hogy glutént tartalmaz a zabpehely, meg szénhidrát, meg cukor a fehérjeporban...

normális esetben sosem ennék ilyesmit, húst eszem ha éhes vagyok, sok zöldséggel, salátát, vagy simán almát önmagában, meg szoktam teljes kiőrlésű kenyeret is venni de abból is minimálisat eszem) meg csirkemellsonkát, tojást, ilyesmit...


de tényleg nem akartam senkitől kölcsönkérni pénzt, szüleim sem tudtak utalni.

Ma meg interjúra megyek, és nem mertem azt megkockáztatni hogy előtte csak almát eszem, és amiatt vmi nem fog menni az interjún; vagy hogy éhes leszek az interjún és nem tudok rendesen koncentrálni ezért ettem.


Nyugtassatok meg hogy nem lőttem nagy bakit!

Vagy ha igen, akkor légyszi segítsetek, hogy korrigáljam? Tegnap edzettem, menjek ma is, vagy mit tegyek? Egyek este kevesebbet? (este remélem már tudok menni boltba és tudok venni rendes kaját)


(a lakótársamnak volt még itthon kajája, de nagyon minimális még szemetebb: müzli - full cukros - 1 csomag keksz + nekem volt még 1 zacskó ropim... tehát ennyi volt a választási lehetőség + kb 4-5 falat jégsaláta ami tegnap délelőttről maradt nekem.)


Mit tegyek?



2015. jún. 9. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy héten 2-3szor edzem (inkább 3szor + rengeteget sétálok, amíg nem volt ilyen nagy meleg sokszor 60-80 percet is, de tegnap rohadtul meleg volt.) Igyekszem sokat sétálni.


+ tettem útifű maghéjat is a zabpehelybe, az eltelít meg az nullkalóriás, tele van rosstal.

2015. jún. 9. 11:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne ess ennyire kétségbe, és főleg ne kompenzálj étkezéssel.

Alapszabály, hogy ha rosszul is eszel, a következő étkezéstől folytasd rendesen, ne csökkentsd a mennyiséget.

2015. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne tegyél semmit, muszájból etted. Ha még vega lennék és kezdenék éhenhalni és csak hús lenne körülöttem, húst ennék. Akár még csirkemellet is, pedig azt ki nem állhatom. Vannak kényszerhelyzetek, amikor a túlélés a cél s nem állhatsz le vacakolni mindenféle elvvel :). Persze biztos van, akinek az elv mindennél fontosabb, nekem is vannak olyanok, de egészségtelen és rossz ízű étel legyen a talpán, ami mellett éhenhalnék (az még sokkal egészségtelenebb).

Nagyon fegyelmezett vagy, ha ilyen ok miatt eszel csak cukrot :D Nekem sokkal kevesebb elég egy ereszdealahajam szénhidrátos naphoz, pedig nagyon szeretek szénhidrátszegyen enni... Többnyire tartom is, úgyhogy nem aggódom. Legfeljebb lassabban fogyok, de Te egyetlen, maximálisan kontrollálkt (amennyire a körülményeidtől telt, azt nem tudtad befolyásolni, hogy mi van otthon) napod igazán nem kavarhat be.

A zab pedig nem gluténes növény, csak a gyárban szennyeződhet, azért nem ugyanaz, mintha búzát ettél volna s az sem lenne a világ vége, bár szerintem is jobb kerülni minél nagyobb ívben.

Én az almát hanyagoltam volna, egyszerű cukor s pokolian éhes leszek tőle, de megértem, hogy lédús valamire vágytál s van, aki nem éhezik meg tőle annyira.


Ilyen kis semmitől még fogyhatsz, a kalóriadeficit az aduász úgyis, bár lehet, hogy vannak érzékeny szervezetek, amiknél nagyon befolyásol valamit.

A szénhidrát pedig bement, azzal már nem tudsz mit csináln, de még az egészségem s a közérzetem miatt sem aggódnék emiatt.


Mondom, dicső, hogy ilyen erős elhatározásod van, de ha kényszerhelyzetről van szó (vagy akár alkalmi erős vágyról, ha engem kérdezel :D), felesleges ennyire paráznod egy olyan étkezéstől, aminél mások fogyókúrában cukrosabbakat esznek reggelire direkt :D Amit nem feltétlenül csinálnak jól, de fogyni lehet úgy is.

2015. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan jönnek ezek az agyament kérdések, hogy megettem plusz 200 kcal-t, és most akkor végem van-e, jaj, jaj, drága barátaim, mentsetek meg.


Én a múltkor egy nap majdnem 7000 kalóriát ettem (egész nap melóztam, ideges voltam, határidő volt, ültem a gép mellett és tömtem magamba a rágcsákat, csokit stb.). Másnap folytattam a diétámat, a következő két nap alatt pontosan 1,1 kilóval ment feljebb a súlyom, az azt követő két nap alatt pedig, ahogy a vécén megszabadultam a korábban bekajált cuccok maradványaitól, 1,5 kilóval csökkent.


Tehát 7000 kcal bezabálása után 4 nap múlva ott tartottam, hogy 0,4 kilóval könnyebb voltam, mint előtte. Az ezt követő egy hét során még 0,6 kilót fogytam, és folyamatos fogyásban voltam előtte is. Szóval ha egyébként majdnem mindig betartod a diétádat, akkor rohadtul a világon semmi nem történik akkor sem, ha akár halálra zabálod magad egy nap.


Arról nem is beszélve, hogy minden zabálást ellensúlyozni lehet mozgással, láttál már kövér ultramaratonistát? Ha megettél egy Sport szeletet, és ettől úgy érzed, összedől a világ, akkor ne itt nyavalyogjál, vazze, hanem menjél le, és fusd körül tízszer a házat.

2015. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már átestél a ló túlsó oldalára, és lehet, hogy betegség határát súrolod. Azért akadtál ki, mert egyszer több szénhidrátot ettél és még nem is szemét kaját, hanem lassú felszívódású zabpelyhet és fehérjeport? Pár evőkanállal? Nem vagy te túl drámai? Szerintem ez már túlzás, pláne, ha a muszáj "ura" hatalmasabb volt. Ez már beteges.. Tudod hányszor szegtem meg a diétámat, ráadásul szemét kajákkal? Aztán megtanultam a leckét, rájöttem, hogy rosszat tesz, de ha megint ilyesmi előfordulna, mondjuk egy hónap múlva, nem akadnék ki..

Tényleg nagy az akaraterőd, de vigyázz, mert nagy bajok lehetnek ebből..

2015. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bűntudat ám csak rajtad múlik!


Megölhetsz 10 gyereket, és nem kell, hogy bűntudatod legyen (bár normális lenne..)


Ugyanakkor vehetsz 1 levegőt és bűntudatod lehet tőle.. vagy evés miatt.


Tedd ám helyre a fejedet, más nem teszi meg helyetted.

2015. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: Ez ismerős. Sokszor előfordul, hogy egy evészet inkább pozitív hatású, van is benne logika, csak nem mindenkinél működik így. Az én teóriám az, hogy a testem rögtön elkezd pazarolni, ha többet kap, viszont pofára esik, ha utána kevesebbet, azt már nem tudja azonnal kompenzálni... Később megy neki, nem halnék éhen hamar, azt hiszem.

De elég sokan kísérleteztek elég nagy zabálásokkal s a többségük nem hízott tartósan 1-2 naptól. Gondolom, a zsírraktározásnak is megvan a maga sebessége, ahogy a többi testi folyamatnak is.

2015. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!