Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnam betartani, h...

Hogyan tudnam betartani, h mikor egyek?

Figyelt kérdés
egyet kajalok, s mar 1 orara ra megint ehes vagyok, s elkezdek ujra enni.sokszor probaltam,h megszabom ,h mikor egyek, s mindig kifogasokat keresek,mert akkor "ehes" vagyok,s hamar jonnek fel ram a kilok is.mit tudnek tenni ? segtsetek :( mar 1 eve ezzel a problemaval kuszkodok:( van olyan is hogy 10x eszek egy nap
2008. szept. 1. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbálj meg minden nap kevesebb mennyiséget enni, de azt naponta 5x.Ha úgy érzed két étkezés között hogy éhes vagy akkor igyál ásványvizet, vagy vmilyen cukormentes üdítőt,esetleg kipróbálhatsz teákat is.Vagy rágcsálj el egy répát vagy gyümit.A szervezet hamar megszokja hogy kevesebb mennyiséget kap,csak addig kellene bírnod amíg ehhez hozzá áll a szervezeted és meglátod majd nem is leszel éhes,mert összeszűkűl a gyomrod.Ha fogyni szeretnél nem ártana odafigyelned arra hogy mit eszel meg és milyen mennyiségben. Továbbá vmilyen mozgásformát kitalálhatnál magadnak,először már az is nagy lépés ha otthon kezdetnek napi 20 percet tornázol!De ami a legfontosabb hogy magadban eldöntsd hogy le akarsz fogyni,mert addig nem fog sikerülni,mert mindig találsz majd kifogást.Hidd el csak pár napig fogod úgy érezni hogy farkaséhes vagy és nem kell rögtön enni,inkább igyál olyankor.Én is sokat fogytam,ösztönzésnek megvettem egy szexi ruhát 38-as méretben,elhatároztam hogy ebbe bele kell hogy férjek és sikerült fél év alatt,először nehéz volt nekem is ,de sikerült.

Sok sikert és kitartás, minden elhatározás kérdése!!

2008. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én két nagyobb fogyókúrán vagyok túl, egyszer 30 és egyszer 10 kiló fogyással szóval tapasztalatból:


Tényleg fontos megszabni ilyenkor mikro eszel és ez csak akaraterő kérdése. NE keres kifogást! Kisebb trükkökkel el lehet napolni hogy az ember folyton kajálni akarjon, ezek persze nem segítenek ha folyton a kaján gondolkozol.


Tippek:

- Legfontosabb a a figyelemelterelés. Ha unatkozol, sűrűbben akarsz enni. Tehát le kell kötnöd magad. Az se baj ha ez egy órás séta naponta akkor legalább mozogsz is és levegőn vagy.


-Igyál vizet. Több haszna is van. Egyrészt segít a méregtelenítésben, gyorsítja az anyagcserét, és tölti a gyomrot. Mikor éhesnek érzed magad de tudod hogy még nem kéne enni igyál egy pohár vizet azzal kihúzod a következő étkezésig.


- Mozogj. HA nem akarsz fogyni cska szintentartani, akkor amit lemozogsz később megeheted :) Plusz mondjuk egy futás után én nem is vagyok éhes. gondolom a vér az izmokba megy a gyomor helyett és kell egy kis idő amíg újra eszébe jut a szervezetnek hogy enni kéne. Lehet hogy nem így van. Nem vagyok orvos :)


Az egyébként nem baj ha gyakran eszel de akkor csak nagyon kicsit szabad. ara figyelj egy kalóriatáblával hogy mennyi volt az amit bevittél. Lehetőleg ne menj 1800 kcal fölé ha fogyni is szerenél...


Egyél olyat ami jóllakat de kevés benne a kalória spenót, brokkoli, saláták... Még azért nyár vége van egy darabig még normális áron lesznek a friss zöldségek. ha nassolni akarsz és benyomsz egy paradicsomot az már mégse csoki vagy hús.


( NA mindegy itt ott eltértem kicsit a konkrét kérdéstől, de azért azt hiszem arra is válaszoltam... :) Sok sikert )

2008. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat :) varom a tovabbiakat is :)
2008. szept. 3. 07:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress fel egy belgyógyászt és zárjátok ki, hogy nem szervi gond van-e.

Aztán ő is tud neked segíteni, én is másfél évig jártam gasztroenterológiára.

A tanácsom annyi, hogy próbálj mértéket szabni, hogy mennyit eszel, és részesítsd előnyben a rostokat. Ha éhes vagy, néhány étkezést válts ki gyümölccscsel, joghurttal, műzliszelettel, vagy csak igyál meg fél liter folyadékot.

A súlykontrollban fontos szerepe van a mozgásnak, próbálj inden nap egy órát mozgással tölteni, egy fittnesteremben ehhez segítséget is kapsz.

2008. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!