Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek hormon/an...

Van itt olyan akinek hormon/anyagcserezavara alakult ki fogyastól?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyenek voltak a laboreredményeitek és hogyan, mennyi idő alatt jöttetek rendbe? Nekem hónapok óta nem jön meg magától és az FSH, ösztradiol és LH értékem nagyon alacsony. 168 cm vagyok 20kilot fogytam kb fél év alatt és most 54 kiló vagyok.

2015. jún. 9. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapja nem jott meg. Ma voltam vervetelen, az eredményem csak csutortokon lesz meg , majd irok ha ez nekem is alacsony :)
2015. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, hasonló cipőben járok, bár még nem értem el a célom, 169 cm vagyok, 74 kilóról fogytam le, most vagyok 64 és pont 54-re szeretnék fogyni. Fontos, hogyan fogytál le? Mert, ha koplalással, akkor valószínű azért lehetnek gondjaid, mert a bmi-d még éppenhogy az egészéges kategóriában van. Egészségügyis vagyok, tudom. Ha nem jön meg, az nagy baj, egyeztess orvossal. Mi történt pontosan, hogy volt ez a fogyás?
2015. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egészséges kajákat ettem. Szerintem mennyiségben nem volt kevés, de lehet kicsit sok volt mellé a mozgás és így lehet koplalásnak számított. :( ahogy vissza néztem a kalóriabázison hogy mikor mennyi kiló voltam és sajnos többször előfordulása hogy heti egy kilónál több ment le. Pedig nem volt nagyon nagy túlsúlyos. Azt hiszem eléggé elszurtam.
2015. jún. 9. 21:58
 4/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló légyszíves írd meg mindenképpen az eredményt nagyon kíváncsi vagyok.
2015. jún. 9. 21:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok..

Hogy alacsony az FSH szinted, az a közeli kiváltó oka a menstruációd elmaradásának.

Az FSH hormont (ami szoros összefüggésben áll az LH hormonnal) az agyfüggelék-mirigy termeli, az agyalapi-mirigy GnRH hormonjának, és a nemihormonok visszacsatoló hatásának szabályozása alatt. Legfontosabb hatásai: tüszőérés (!), ösztrogén és progeszteron (nemi női hormonok) termelésének serkentése. Szintje szinte folyamatosan változik a menstruációs ciklus során.

Szerintem ezek után, már érted, hogy miért nem jön meg neked. Viszont lehetséges, hogy a hirtelen fogyás, életmódváltás miatt alakult ki, a fogyás felborította a hormonháztartásodat, bár nem tartom valószínűnek, hogy ez az anomália kizárólag a fogyás miatt van. Orvost mindenképp keress fel, nem értem hogy nem tetted meg ezt a lépést, hiszen, ha késik egy kicsit az nem baj, de az, hogy nem jön meg hónapokig, az nem normális. Amúgy hány éves vagy? Tudnál esetleg képet küldeni? :) Kíváncsi vagyok nagyjából hogy fogok kinézni, ha én is 54-55 kiló leszek. :)

2015. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ott valamit nagyon elronthat az ember ha hormon/anyagcserezavara alakult ki a fogyókúránál!
2015. jún. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, nőgyógyászhoz menj!
2015. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már voltam nődokinál de eddig nem ért célt a kezelés. A fogamzásgátlót is abbahagytam. Ez még befolyásolhatta szerintetek? Képet később tudok küldeni ha géphez jutok.
2015. jún. 10. 19:12
 9/13 anonim ***** válasza:

Mikor hagytad abba a fogamzásgátlást? Egyébként, ha nem voltak előtte sok tényezőre kiterjedő vizsgálatok, labor lelet áttekintések, akkor lehet, hogy rossz fogamzógátlót is használtál, ami pluszba rátett egy lapáttal a hormonzavar kialakulására. mióta szedted?

A képet köszi, várom. :)

2015. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Októberben hagytam abba és nem vizsgáltak ki mielőtt felírták.

Itt az ígért kép :)

[link]

2015. jún. 11. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!